Beykoz Meclisi'nde Mart ayı İdlib gündemiyle başladı

  • Güncelleme: 02.03.2020 12:25
  • Okunma: 7717 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Mart ayı olağan görüşmeleri İdlib'te yaşanan hain saldırıyla ilgili yapılan konuşmalarla başladı.
Beykoz Meclisi'nde Mart ayı İdlib gündemiyle başladı

Gündem dışı konuşmalar bölümünde iktidar partisi adına söz alan Meclis Üyesi Adem Sefer, İdlib şehitlerini rahmetle anarak başladığı konuşmasında, "Eli kanlı Esed rejimi İdlib’te kendi sivil halkına karşı da barbarca saldırılarda bulunmakta, katliamlar yapmaktadır.

Türkiye bu küstah rejime yaptıklarının bedelini, anında ve kat kat fazlasıyla ödetmiştir ve ödetmeye de devam edecektedir." ifadelerini kullandı.

"Mücadeleyi kendi topraklarımızda verecektik"

Türkiye'nin Suriye'de toprak arayışı içerisinde olmadığını kaydeden Sefer, "Türkiye önce kendi topraklarının güvenliğini sağlamak, sonra da topraklarına sığınmış milyonlarca Suriyelinin ülkesine dönmesinin insani koşullarını oluşturmak için Suriye’dedir. Hepimizin gözleri önünde oynanan oyunları görüyoruz. Eğer biz şu an Suriye’de olmasaydık, eğer biz Fırat Kalkanı, Zeytin dalı ve Barış Pınarı operasyonlarını yapmasaydık, bugün Suriye’de verdiğimiz mücadeleyi kendi topraklarımızda vermek zorunda kalacaktık." diye konuştu.

Sefer, "Bu millet vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda, her zaman birlik ve kardeşlikle kenetlenmiş, şehadeti en güzel rütbe bilen bir aşkla ve kahramanlıkla yoğrulmuştur. O yüzden acımız büyük olsa da asla bir yılgınlık ve çöküntü içinde değiliz. Sosyal medyada böyle bir yılgınlık ve çöküntü havası oluşturmak için hangi karanlık ellerin iş başında olduğunun da farkındayız." dedi.

"...bu milleti tanımaktan aciz etmesin"

Sefer, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz millet olarak, mukaddes değerler uğrunda canımızdan vazgeçmeyi, en az onların yaşamayı sevdiği kadar severiz. Biz, vatanı için bir düğüne gider gibi şahadete koşan bir milletiz. Allah kimseyi, şehitlerimiz üzerinden siyasi emellerine ulaşacağını düşünecek kadar, bu milletin ruhuna yabancı, bu milletin değerlerine uzak ve bu milleti tanımaktan aciz etmesin."

Mart ayı 1. olağan toplantısında, trafo alanları tahsis yetkisi ile ilgili Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a yetki verilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi ile Sinop ili Saraydüzü Belediyesi ile kardeş şehir ilişkilerinin başlatılması hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi. ve BEYTAŞ olağan Genel Kurulunda belediyeyi temsilen bir temsilci belirlenmesi hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi, görüşülerek kabul edildi.

Beykoz Belediye Meclisi bir sonraki toplantısını 4 Mart 2020 Çarşamba günü saat 10.00'da Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz