Güncel

Beykoz Belediye Meclisi’nde Karlıtepe tartışması

Beykoz Belediye Meclisi’nde Karlıtepe tartışması
06.03.2017 13:39
| | |
7127

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısında imar planları ile gündemden düşmeyen Karlıtepe tartışması yeni bir boyut kazandı.

Oturumu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetirken gündeme İmar Komisyonu Başkanı İbrahim Hocaoğlu ile CHP Grup Başkanvekili  Aydın Düzgün arasında yaşanan tartışma damga vurdu.

Oturuma istifasından sonra bir süre meclis oturumlarına katılmayan Hanefi Dilmaç da katıldı. Dilmaç'a meclis üyeleri ve locadaki vatandaşların ilgisi oldukça yüksek oldu.

Açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı konuşmalara geçilirken Yeşilay Haftası olması nedeniyle AK Parti Meclis Emin Yavuz kısa bir konuşma yaparak Yeşilay Haftası ve sigara, içki, uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklara dikkat çekti.

Karlıtepe 320 ada 21 parsel tartışması devam ediyor...

Şubat ayı oturumunda CHP Grup Başkan Vekili Aydın Düzgün'ün sert eleştirilerine maruz kalan İmar Komisyonu Başkanı İbrahim Hocaoğlu belge ve haritalarla Düzgün'ün eleştirilerine cevap verirken, "iftira ve yalanlarla çalışmalarımızı gölgeleyemezsiziniz. Size eleştirilerinize karşılık her zaman 'buyurun, siz de bir çalışma yapın. Söz veriyorum daha iyi ise sizin çalışmanızın arkasında duracağız' dedim. Ama siz sadece ve sadece oturduğunuz yerden yalan ve iftiralarla bizi baltalamaya çalışıyorsunuz. 320 ada 21 parsel için orman dediniz. Üst mahkeme Karlıtepe'de ki bu parselin yürütmesinin durdurulması kararını iptal etti. Arşivlerden biz de araştırdık ve bu gölgenin 1954 yılına kadar uzanan kayıtlarından hiç bir zaman orman olmadığını çıkarttık. Kaldı ki bir imar çalışmasını yaparken 61 civarında kurumdan görüş ve olur alıyoruz. Bu parsel ile ilgili de ormandan görüş ve olur aldık. Sizin iddia ettiğiniz gibi olmadığını Beykoz kamuoyunun takdirine bırakıyorum." dedi.  

Aydın Düzgün bu eleştirilere karşılık yaptığı cevabi konuşmasında "ben eninde sonunda Karlıtepe planlarının iptal olacağından adım gibi eminim. Buradan da ilan ediyorum. Zamanı geldiğinde hepimiz göreceğiz" şeklinde konuştu.

Gündem dışı konuşmaların ardından müdürlük tekliflerine geçilirken teklifler şu şekilde gerçekleşti;

Başkan yardımcısı maaş tespiti hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, sokak aksı uzatılması ve yol türünün değiştirilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi, İncirköy Mahallesi 277 ada 26 parselde bulunan 347 m2 yüz ölçümlü taşınmaz hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi, Akbaba Mahallesi 1 pafta 434 parsel sayılı taşınmazda 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulunun yapılması hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

1 adet hasta nakil ambulansı alınabilmesi hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi, Sosyal Yardım Esasları Yönetmeliğinin yenilenmesi hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün teklifi, Kadro iptal ve ihdas işlemi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Elmalı İlkokuluna isim verilmesi hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi de oy birliğiyle meclisten geçti.

Gündemde olmayan müdürlük teklifi olarak görüşülen Akbaba Mahallesi Çarşamba Sokak No: 2/1A adresinde bulunan yapının 5 yıllığına kullanım hakkının Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü Derneğine verilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi Hukuk Komisyonuna sevk edildi.

Beykoz Spor Kulübü ve Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı’na nakdi yardım yapılması oy çokluğuyla kabul edildi.

Kültür Müdürlüğünün Mardin Mazıdağı Belediyesiyle Kardeş Şehir olması talebi ise Teklif Karar olarak kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 8 Mart 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Karlıtepe, tartışma, Aydın Düzgün, İbrahim Hocaoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"