Beykoz Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması

  • 0
  • 6825
Beykoz Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması
Beykoz Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması
Beykoz Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması
Beykoz Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı 2. olağan toplantısı üyelerin tam kadro yer aldığı oturumla yapıldı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yönettiği oturumda; açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı teklif ve görüşler konuşuldu. 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü olması nedeniyle AK Parti Grubu'ndan Gül Biçer ve CHP Grubu'ndan Gülay Demirel söz alarak kısa birer konuşma yaptı.

Gül Biçer 15 yıllık AK Parti iktidarı döneminde kadın hakları ve özgürlükleri konusunda yapılan çalışmaları özetlerken, doğum yardımlarından, çalışma şartlarına kadar birçok konuda yapılan iyileştirmelerden bahsetti.

Gülay Demirel ise ülke nüfusunun yarısından fazlasının kadın olduğunu belirterek kadınların toplumun her alanında yeterince temsil edilmediğini belirtti. Demirel dünya üzerinde yaşanan kan, acı ve gözyaşının sevgisizlikten kaynaklandığına değinirken dünya üzerindeki barış ve sevginin kaynağının kadınlar olduğunun altını çizdi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Dünya Çalışan Kadınlar Günü'nü kutlarken, hayatın her alanına kadın elinin değdiğini ve bunun çok anlamlı olduğunu hatırlattı. AK Parti olarak kadın haklarına her zaman büyük önem verdiklerine de değinen Çelikbilek, "geçen dönem belediye meclisimizde maalesef CHP Grubu'ndan bayan meclis üyemiz hiç yokken biz belediye tarihinde ilk defa bir hanımefendiyi Başkan Yardımcılığı görevine getirdik. Bu gün de yine maalesef CHP Grubu sadece bir hanımefendiyle temsil edilirken AK Parti Grubu'nda bu sayı üçtür. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu sayının daha da artmasını ümit ediyoruz" dedi.

Gündem dışı konuşmaların ardından gündeme geçildi. Gündemde olan raporlar görüşüldükten sonra da meclis oturumu sona erdi. Bir sonraki oturumun 10 Mart 2017 Cuma günü saat 10.00’da yapılacağı kaydedildi…

Haber Merkezi    

TÜİK, Beykozlu öğrencileri misafir etti
Önceki TÜİK, Beykozlu öğrencileri misafir etti
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi