Beykoz Meclisi'nde Atatürk büstü hassasiyeti

  • Güncelleme: 09.11.2018 11:40
  • Okunma: 5509 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi Kasım ayı çalışmalarını tamamladı. Başkan Çelikbilek, Atatürk büstünün eski haline döneceğini söyledi.
Beykoz Meclisi'nde Atatürk büstü hassasiyeti

Beykoz Belediye Meclisi Kasım ayı 3. oturumunu Belediye Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

Başkan Çelikbilek'in başkanlığında toplanan üyeler, 10 Kasım Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin banisi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümünü rahmet ve saygıyla andı.

Açılış ve yoklamanın ardından Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Gülay Demirel, Atatürk büstünün eski haline döndürülmesini Çelikbilek'ten rica etti. Başkan, gereği yapılacak diyerek Yardımcısı Salim Öztürk'e talimat verdi.

"Bunlarla beraber yaklaşımlarını anlama günüdür"

Demirel, gündem dışı konuşmalar kapsamında, "Bazı ölümsüzler vardır. Daima sonsuzlukta yaşarlar. Bedenen toprağa karışsalar da fikren asla yok edilemezler.  İşte Türk Milletinin içinden çok önemli bir Lider geldi geçti. Gündem tarihi boyunca en büyük liderler arasında gösterilen Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yılında onu anmak, düşüncelerini, çabalarını, amaçlarını, aynı zamanda bunlarla beraber yaklaşımlarını anlama günüdür." diye konuştu.

Diğer bir CHP'li Meclis Üyesi Hakkı Emanet yapmış olduğu sözlü önergede Beykoz Devlet Hastanesi önünde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait bankların kaldırılmasından vatandaşların mağdur olduklarını ve kaldırılan bankların yerine konulması için sözlü önergenin Başkanlık Makamına sunulmasını arz etti.

Meclis sonra ermeden Beykoz Devlet Hastanesinden gelen bilgiye göre kaldırılan bankların nedeni Acil Servis önünde yoğun sigara içilmesi olduğu belirtildi.

Beykoz Belediye Meclisi Kasım ayının son toplantısında sokak isimlendirilmesi hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonunun Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gümüşsuyu ve İncirköy Mahallelerinin bir kısmına ait Koruma Amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planı hakkındaki imar komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Fazla Mesai ücreti (Maktu Mesai) hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Paşamandıra Mahallesi Demirkapı Caddesi 244 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan No:5/1 D:2 adresindeki taşınmazın Beykoz Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü tarafından cami müştemilatı olarak kullanılmak üzere 5 yıllığın bedelsiz tahsis edilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz