Beykoz Meclisi bu dönem hareketli

  • 0
  • 6817
Beykoz Meclisi bu dönem hareketli
Beykoz Meclisi bu dönem hareketli

Beykoz Belediye Meclisi Haziran Olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda uyuşturucu kullanımı ve Polonezköy'deki taşıma sistemi sorunu hakkında bilgi veren Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu çarpıcı mesajlar verdi.

Uyuşturucuyla mücadele konusunda, Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın da dâhil olacağı ve gençleri özendirecek sistemlerin yer aldığı çalışmalar yapılacağını anlatan Muharrem KaşıtoğluBelediye'den talepler konusunda da sitemde bulundu. Beykoz Belediyesi'nin kendi sorumluluğu olmamasına rağmen olanakları ölçüsünde hemen her türlü destek talebine olumlu yanıt vermeye çalıştığını hatırlatan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu"Beykoz'da her şey maalesef Belediye'nin görevi haline getirilmiş. Üzülerek bunun da altını özellikle çizmek istiyorum. İnanın yaptığımız her destek, her jest; görevimiz olmamasına rağmen attığımız her adım, diğer kamu kuruluşları tarafından görevimiz haline getiriliyor" şeklinde konuştu.

Başkan Yücel Çelikbilek'in Umre ziyareti nedeniyle katılmadığı toplantıya Başkan VekiliManolya Demirören Tekin Başkanlık etti. Toplantıda, Hafta Tatili Yasası'na göre 4 işyerine Hafta Tatili Ruhsatı verilmesi; Ali BahadırBozhanePaşamandıra Mahalleleri'ndeAtıksu Arıtma Tesisi yapılması; ilçe dâhilindeki mükerrer cadde ve sokak isimleri hakkındaki teklifler oy birliğiyle ilgili müdürlüklere incelenmek üzere gönderildi. Türk Dünya Belediyeler Birliği'ne 1 asil ve yedek Meclis Üyesi seçimi ise CHP'lilerin ret vermesi nedeniyle oy çokluğuyla gerçekleşti. Buna göre Türk Dünyası Belediyeler Birliği'neTuncer Dede asil ve Yılmaz Özdemir ise yedek üye olarak seçildi. Gündemde olmayan müdürlük teklifleri de yine ilgili müdürlüklere görüşülmek üzere gönderilirken, geçtiğimiz ayErkek Berberlerin Pazar günleri çalışmaması için yapılan çalışmalar da masaya yatırıldı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları'ndan Salim Öztürk'ün önerisiyle 'teklif-karar' olarak görüşülen Erkek Berberlerin Pazar günü çalışmamasına dair Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Haziran ayı toplantısında CHP Grup Başkan Vekili Aydın Düzgün, yakın zamanda gerçekleştirilecek CHP toplantısı için Belediye'den yer temin edemedikleri dolayısıyla sitem etti. Bir yerden başka bir yere gönderilip durduklarından şikâyetçi olan Düzgün, ayrıcaKavacık Opet Akaryakıt alanının insan sağlığı için tehdit oluşturduğunu öne sürdü. CHP'li Gülay Demirel ise uyuşturucu kullanımı konusunda Gençlik Merkezleri kurularak, buralarda sosyalleşen gençleri kurtarmak gerektiği fikrini yineledi ve Belediye'nin konuyla ilgili daha duyarlı davranması gerektiğini söyledi. Polonezköy'de taşıma sistemiyle öğrencilerin okullara gitmesinin artık mümkün olmadığını anlatan DemirelPolonezköy Muhtarı'nı adres olarak göstererek, öğrencilerin ve onların taşınması işinin artık altından kalkamayan mahalleye Belediye'nin sahip çıkmasını istedi. Konuyla ilgili söz alan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Uyuşturucu meselesinin ülkemizin büyük bir problem haline geldiği gün gibi ortadadır. Maalesef Beykoz'a baktığımızda da Türkiye ortalamasının yaş seviyesi olarak altında kaldığını görüyoruz. Emniyet yetkililerinden aldığımız bilgiler bunu teyit etmektedir. Bu çerçevede AK Parti Belediyeleri'nin İstanbul başta olmak üzere Gençlik Merkezi politikaları en temel, en önemli politikaları haline getirilmiştir. Geçtiğimiz hafta AK Parti İl Başkanlığı'nda yapılan toplantıda bu konuyla ilgili çok net olarak mesajlar verilmiş ve bu konunun altı kalın çizgilerle çizilmiştir. Çünkü anlaşılan odur ki, gençlerimize bir an önce sahip çıkmadığımız durumunda elde olan sağlıklı yaşamı tamamen kaybedeceğimiz tehlikesiyle karşı karşıya kalacağız. Bu nedenle Belediyeler'de kurulacak Gençlik Merkezleri'nin Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın da destekleyeceğini öğrenmiş bulunuyoruz. Geçtiğimiz hafta Tokatköy'de Sayın Kaymakam Bey ile birlikte açılışını yaptığımız Gençlik Merkezi de bunun bir örneğidir. Hem bu açılan yerin işlevsel hale gelmesi hem de yeni yerlerin açılması planlanmaktadır.

Beykoz'da taşımalı sistem konusunda bir tane yer var benim bildiğim. Polonezköy Muhtarımız bize geldi ve mağdur olduğunu; geçmişte şoför ve yakıt giderlerini karşılayabildikleri halde bunu artık karşılayamadıklarını ifade ettiler. Biz, görevimiz olmamasına rağmen, Milli Eğitimin görevi olmasına rağmen hassasiyet gösterdik ve muhtarımıza talebi doğrultusunda Belediye'den yakıt desteği sağladık.

Yalnız burada şunu vurgulamak gerekiyor: Özellikle taşımalı sistem ve engellilerin taşınması... Bu konuda sürekli Belediyelere başvuru yapılmasına rağmen aslında muhatap belediyeler değildir. Buradaki bu kargaşayı da ortaya koymak gerekiyor. Çocukların taşımalı sistemle taşınması Milli Eğitim'in ve dolayısıyla Kaymakamlığın sorumluluğunda olması gerekirken, Beykoz'da her şey maalesef Belediye'nin görevi haline getirilmiş. Üzülerek bunun da altını özellikle çizmek istiyorum. Beykoz Belediyesi, görevi olmamasına rağmen, imkânlarını sonuna kadar zorlayarak, kamu kuruluşlarına maddi ve manevi destek oluyor ki, maneviden çok maddi destek bekleniyor. Bunun sonucunda inanın yaptığımız her destek, her jest; görevimiz olmamasına rağmen attığımız her adım, diğer kamu kuruluşları tarafından görevimiz haline getiriliyor. Bunu da buradan vurgulamak istiyorum ve bakarken, bu çerçeveden bakmanızı rica ediyorum."

Haber Merkezi

Parti parasıyla cep telefonu almışlar
Önceki Parti parasıyla cep telefonu almışlar
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz