Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı

  • 0
  • 11285
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı
Beykoz Meclisi 2018 faaliyet raporunu onayladı

Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı 2. olağan toplantısı, Meclis Salonu'nda Murat Aydın Başkanlığında gerçekleştirildi.

Açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı teklif ve görüşlerde Cumhur İttifakı’nın MHP’li Beykoz Belediye Meclis Üyeleri AK Partiden istifa ederek MHP grubunu resmî olarak kurmuş oldular.

CHP Gurubu adına Suha Pekkip konuştu

CHP grubu adına gündem dışı söz alan CHP Grup Başkan Vekili Recep Süha Pekkip “ana muhalefet olarak muhalefet tarzımız hep Beykozlu vatandaşlarımızın çıkarlarını korumak olacaktır. Beykozluların faydasına yapılan her çalışmaya destek vereceğimizden emin olabilirsiniz. Ancak aleyhlerine olabilecek her çalışmanın da karşısında olacağımızın bilinmesini isterim” şeklinde konuştu.Konuşmaların ardından gündemi açan Başkan Aydın, Kadro Derece Değişikliği ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporunu görüştükten sonra ana gündem maddesi olan 2018 yolu faaliyet raporunun görüşmeleri başladı.

Faaliyet raporu görüşmeleri

Faaliyet Raporu görüşmelerinde AK Parti adına grup başkan vekili Adem Sefer faaliyet raporunun özetini okudu. Sefer uzunca süren konuşmasında Beykoz Belediyesinin geçen 5 yılda yaptığı hizmetleri birim birim anlattı.

CHP grubu adına Cemal Sataloğlu faaliyet raporuyla ilgili grubu adına söz aldı. Sataloğlu 2018 yılı faaliyet raporunu eleştirerek “geçmiş dönemde maalesef bol bol maket belediyeciliği gördük. Bu elimde gördüğünüz kitapçıkta da bol bol fotoğraf ve belediyenin yapması gereken asli hizmetleri görüyorsunuz. 2018 yılında yanlış planlama sonucunda bütçenin gerçekleşme oranı % 74’lerde kalmıştır. Bu oranın içindeki hizmetler ise temizlik, araç kiralama ve personel maaşlarıdır." dedi.

Beykoz'u popülizme kurban ettiniz


Bunların dışında yapılan icraatların; kaldırım, asfalt, parke taşı gibi belediyenin zaten yapmak zorunda olduğu hizmetler olduğunu kaydeden Sataloğlu, "15 yıldır Beykoz’u yönetmenize rağmen Beykoz’un kronik sorunları olduğu gibi duruyor. Merkezi hükümet sizde olmasına rağmen başarılı olamadınız. Geçmiş 15 yılda Beykoz’u popülizme kurban ettiniz. Beykoz’un mutluluğunun anlaşılması için anketlere gerek yok Yenimahalle’ye gidin, diğer mahallelere gidin bunu görürsünüz. 5 yılda 15 yıllık hizmet vereceğiz diyorsunuz. Beykoz’un 15 yılını çöpe attınız.” şeklinde konuştu.

Gülay Demirel: "Beykoz mutsuz"

Faaliyet raporuyla ilgili CHP grubu adına ikinci konuşmacı Gülay Demirel oldu. Demirel, “Beykoz mutsuz, Beykoz umutsuz, kaygı ve endişe içinde. Bir belediyenin insan hayatını ve geleceğini nasıl etkilediğini Beykoz’da görüyoruz. Şehirler, kentler değişiyor, dönüşüyor ama Beykoz yıllardır olduğu yerde sayıyor. Artık maketlerden birileri görsün diye göz boyamak olmuyor. Küçücük hizmetleri cilalayıp anlatmak bu halka saygısızlıktır. Bu faaliyet raporu da cialanıp buraya bol fotoğrafla konmuş faaliyetler. Yatırımcıyı Beykoz’a çekemedik. Bağımlılıkla gerektiği gibi mücadele edemedik. Minik yavrularımızı koruyacak kreş ve yuvaları kuramadık. 111 yıllık tarihe sahip kulübümüze sahip çıkamadık. Karlıtepe Mesire Alanı’nı halen Beykozlulara kazandıramadık. Kaymakdonduran Mesire Alanı’nı bile Üsküdar Belediyesine kaptırdık. Alibahadır’daki mesire alanını bir vakfa kaptırdık ve halkın malına sahip çıkamadık. Bir Boğaz kenti olan ilçemize bir balıkçılık hali kazandıramadık.” cümlelerine yer verdiği konuşmasının sonunda 2018 yılı faaliyet raporuna üzülerek olumlu görüş bildirmeyeceklerini ifade etti. 

Engin Yıldız, "Yücel Çelikbilek'ten devraldığımız hizmet bayrağı"


AK Parti Grubu adına Engin Yıldız söz aldı. Yıldız, “her ne kadar arkadaşlarımız eleştirdiyse de bu kitabın incecik olduğu dönemleri hatırlıyorum. İnşallah Yücel Çelikbilek başkanımızdan devraldığımız bu hizmet bayrağını 20 yıllık tecrübesiyle Murat Aydın Başkanımızın çok daha yukarıya taşıyacağına inancım tamdır. Biz göreve geldiğimizde en büyük sorunumuz tapu ve mülkiyetti. Ciğerlerimize kadar işleyen bu sorunu çözdük. Yaklaşık 130 bin kişiyi ilgilendiren 20 bin 2-B parselini bu kadrolar çözüme kavuşturdu. İBB parsellerini, hazine parsellerini büyük oranda eleştirdiğiniz bu kadrolar çözdü.


2-B konusunda fiyatların çok düşük olmasını da başta başkanımız olmak üzere yine bu kadrolar başardı. Aslında biz bu konuda Beykoz’un 100 yıllık kronik sorununu çözdük, Murat Başkanımız da tecrübesi ve vizyonuyla Beykoz’u çok daha iyi yerlere taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

Murat Aydın: "Bu raporda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"

2018 yılı Faaliyet Raporunun son konuşmacısı Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın oldu. Aydın şöyle konuştu;

“Geçen yılın faaliyetlerini anlatan bu raporda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Beykoz’la ilgili bu gün geleceğe bakabiliyorsak bu geçen dönem tapu ve mülkiyet sorununun çözülmesiyle olmuştur. Bu başarıdan dolayı Yücel ağabeye ben tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.
 

Beytaş Restoran açılıyor

Sizlere Beykoz’da 24 saat kesintisiz hizmet verecek mekanlar yapacağımızı ifade etmiştim. 24 saat hizmet verecek olan ilk mekan sahildeki Beytaş Restaurant olacak. Beykoz halkı % 25 indirimli olarak faydalanacak. Orası balık restaurant ve cafe olarak hizmet verecek. Ve yakında orayı açıyoruz. 

"Önümüzdeki beş yıllık planların alt yapısını hazırladık"

Bizim zihnimizde planların yapılmasıyla ilgili bir takvim var. Mülkiyet sorunu çözülmemiş ve imar çalışmaları belli bir aşamaya getirilmemiş olsaydı bu takvimi oluşturamazdık. Şimdi bazı müdahale ve değişikliklerle süreci çok daha hızlı bir şekilde sürdüreceğiz. “Geçen dönemde ne yaptınız?” diyorsunuz. Önümüzdeki 5 yılda yapacağımız hizmetlerin alt yapısını hazırladık. Boğaz’ın karşısı, Sarıyer’le yarışacağız. Turistlerin ilgi merkezi olacak Beykoz. Mesela cam ile ilgili yapacağımız Turizm merkezli çalışmalarla kapanan üç fabrikanın kattığı ekonomik değerden çok daha fazlasını katacağız Beykoz’a. O üç fabrikanın Beykoz'a soktuğu para 600 milyon ₺ idi. Biz camı turizm ve sanatsal perspektifle Beykoz’a kazandırdığımızda üreteceğimiz değer 1,1 milyar ₺ olacak. Bu para Beykoz’un kazanımı olacak. Bu işi festivalle başlatacağız. Hem folklorik, hem bilimsel; cam ile ilgili önemli çalışmalar yapacağız. Biz bu çalışmaları geçmişte atılan adımlar sayesinde yapacağız.

"Kent Ormanı Beykoz Bahçesi olacak"

Kent ormanını Beykoz Bahçesi yapacağız. Hafta sonları İstanbul buraya akacak. Burası da Beykoz’un kalkınmasına, zenginleşmesine ve tanınmasına katkı verecek. Bu da geçmiş dönemde yapılan başarılı çalışmaların sonucunda olmuştur.

"Geçmiş dönem üyelerimize teşekkür ediyorum"

Spora destek veren başkanımıza, ekibine ve geçen dönem Meclis üyelerimize ben teşekkür ediyorum. Kürek, yelken, hentbol, buz hokeyi, okçuluk, bisiklet gibi birçok branşta çok önemli atılımlar yapacağız. Okçulukla ilgili Okçular Vakfına tahsis ettiğimiz Alibahadır’daki alandan tabi ki Beykozlular faydalanacak. Sonuçta orada geleneksel sporlar yapılacak.

Geçmişte belediye başkanlarımızın Beykoz için büyük gayretleri ve yatırımları oldu. Ben bu konuda Yücel Çelikbilek ve Muharrem Ergül başkanımıza teşekkür ediyorum. Onlardan önceki başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Ve tabi görev yapan tüm bürokrat ve Meclis üyesi kardeşlerime de teşekkür ediyorum.”Konuşmaların ardından oylanan 2018 yılı Faaliyet Raporu AK Parti’nin kabul, CHP’nin red oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edildi.


Gündemin son maddesi olan Denetim Komisyonu Raporu okunarak oturuma son verildi.

Haber Merkezi

Beni işte bu ayet kocattı
Önceki Beni işte bu ayet kocattı
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz