Beykoz Meclis üyesinden tartışma yaratacak çıkış

  • 06.09.2021 17:39
  • Güncelleme: 06.09.2021 17:40
  • Okunma: 3769 kez
  • Yorum: 2
AK Parti Beykoz Meclis Üyesi Serkan Şahin, açıklamasında ilginç bir değerlendirmede bulundu.
Beykoz Meclis üyesinden tartışma yaratacak çıkış

Açıklamalarında kime gönderme yaptığına ilişkin çeşitli yorumlar yapılırken, Serkan Şahin, AK Parti’de makamdayken kendini pazarlayan insanlar olduğunu ve bu insanların bir süre sonra nefislerine yenik düşüp sorumluluk kabiliyetlerini kaybettiklerini ifade etti.

Bu tarz insanların teşkilat içindeki fotosentez yöntemiyle fark edildiğini ve görevi devredenlerin “biz daha çok çalışıyorduk, daha iyi işler yapıyorduk,” görevi devir alanların ise “bizden öncekiler bir şey yapmamış hep biz yapıyoruz” hastalığına yakalandığını söyledi.

Serkan Şahin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: AK Parti sayesinde çeşitli görev ve unvan alanlar zamanla hırslarına ve nefislerine yenik düşüp sorumluluk kabiliyetlerini kaybedince varlıkları artık zarar verir hale gelmektedir.

Teşkilatın özü ve beslendiği ışık olan Reisimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var olduğu müddetçe zarar vericiler teşkilat içerisinde oluşan doğal filtre yani fotosentez sayesinde kendini dışarıda bulacaktır.

Bu nedenle, makamdayken sorumluluklarını kaybedip kendini pazarlayanlar fotosentez gerçekliğinden kaçamazlar. Bu fotosentez devam ettiği sürece de AK Parti millete daha fazla oksijen daha fazla hizmet ve daha fazla fayda sağlamaya devam edecektir.

Yaşam devam ettiği sürece kurumlarda görev alma görev devretme en tabi şekilde olmuştur, olacaktır. Bu yaşamın, yapı büyüklüğünün ve dinamizminin gereğidir. Fakat görev değişikliklerinde görevi devredenler “biz daha çok çalışıyorduk, daha iyi işler yapıyorduk…” Yeni görev alan kişiler de, “bizden öncekiler bir şey yapmamış hep biz yapıyoruz” düşüncesi ve söylemleri hem kişilere hem kurumlara hem de asli sorumlu olduğu insanlara zarar veren en büyük hastalıktır.

Bu nedenle ki görevi devredenler, görev değişikliğini bir sinerji ve yaşam gereği görevi layıkıyla bir sonrakine devretmesi gerektiğini bilirse, yeni görev alanlar da öncekilerin gayretleri ve sorumlulukları sayesinde kendilerinin görev alabildiği ve o sorumlulukla görev yapmaları gerektiğini bilip benimsemeleri başarıyı getirdiği gibi hem öncekilere, hem kendilerine, hem de kuruma ve dolayısı ile sorumlu oldukları halka/insanlara faydaları artacaktır.

Unutmayalım...

Sorumluluklarını unutup nefsine ve kibrine yenik düşen fotosentez gerçeğinden kaçamaz.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Serkan Şahin

Yorumlar (2 Yorum)

adem (2 hafta önce)

Başkan koltukçuları s i l e c e k net. Haklı ve güzel bir çıkış tebrik ediyorum.

Hüseyin (2 hafta önce)

20 yılı aşkın Ak Parti iktidarda;100 yılda yapılamayanları bu kısa dönemde kat kat fazlasını yaptı,helalı hoş olsun.Durum bu iken bütün partilerin etrafında kenetlenip destek vermeleri gerekirken neden bu yıllar boşa gitmiş gibi gösteriliyor.İşte Meclis Üyemizinde buyurdukları gibi fotosentez sorunu var,Oraya gelen milleti unutur oldu,hergeçen gün 2002 ruhundan uzaklaşılıyor sanki durum onu gösteriyor.Tekrar o ruhu yakalamak için Meclis üyemizin dediği gibi yoğun olarak oksijene ihtiyaç var.reisin gece gündüz dur durak bilmeden çabaları emin olunki bu oksijenden mahrum kişi ve kişileri yok eder inşallah,yoksa durumumuz vahim.Rabbim yar va yardımcımız olsun.Saygı ve hürmetlerimle...

Yorum Yaz