Beykoz Meclis Üyesinden İBB Meclisi’ne uyarı

  • 0
  • 13335
Beykoz Meclis Üyesinden İBB Meclisi’ne uyarı
Beykoz Meclis Üyesinden İBB Meclisi’ne uyarı

Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, İBB Meclisi’nde yaşanan polemikler üzerine söz alarak Genel Kurul’u uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. Oturumu’nda yaşanan mikro milliyetçilik tartışmaları üzerine karşılıklı atışmalar yaşandı. Parti genel başkanlarına sataşmaların yaşanması ve yöresel vurgular üzerine çıkan tartışmalar ağır ithamlara neden oldu.

Bunun üzerine oturumu yöneten Meclis Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’dan söz isteyen Beykoz Belediyesi ve İBB Meclis üyesi Gülay Demirel, oturumlarda yaşanan ağır tartışmaların gençlere yanlış örnek olduğunu ifade ederek, meclis üyelerinin canlı yayında izlendiklerinin farkına vararak açıklama yapmaları gerektiğini hatırlattı.

Geçen dönem Beykoz Belediyesi Meclis üyesi olarak görev aldığını hatırlatan ve ardından seçilmiş Başkan olan Ekrem İmamoğlu’nun herkes kucaklayan bir üslup kullandığına vurgu yapan Gülay Demirel, “gerçekten bu tarz hiç yakışmadı bize. Meclisin canlı yayından izleniyor olması bu yönetimdeki şeffaf bakış açısı çok değerlidir. Bu bize çokta farklı sorumluluklar yüklüyor” şeklinde konuştu.

“Biz gençlere örnek olmak durumundayız”

Gülay Demirel, “Söylemlerimize, tavırlarımıza hareketlerimize dikkat edip, halkın meclisi, onların temsilcisi olduğumuzu unutmadan davranışlarımızı tavırlarımızı ve söylemlerimizi belirlemeliyiz. Çünkü bizleri gençler izliyor. Biz onlara örnek olmak durumundayız. Bu anlamda bütün arkadaşlarıma tekrar bir hatırlatma gereği duydum” ifadelerini kullandı.

Göksel Gümüşdağ: “yerinde bir uyarı olmuştur”

Meclis Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Gülay Demirel’in ifadelerinin yerinde bir uyarı olduğunu kaydederek, “uygun oldu, isabet oldu. Değerli arkadaşlar bütün meclis üyesi arkadaşlarımız da buna dikkat etmeli” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz’daki yalı kazasının bedeli 206 milyon TL
Önceki Beykoz’daki yalı kazasının bedeli 206 milyon TL
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz