Beykoz Meclis Üyeleri Derneği yeniden faaliyete geçiyor

  • Güncelleme: 14.04.2021 00:10
  • Okunma: 3311 kez
  • Yorum: 0
Uzun süredir faaliyetlerine ara verilen Beykoz Meclis Üyeleri Derneği yeniden aktifleşiyor.
Beykoz Meclis Üyeleri Derneği yeniden faaliyete geçiyor

Nisan ayının 19’unda yapılması planlanan Genel Kurul öncesi Dost Beykoz Yazarı Erdal Öztürk, Beykoz Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ) Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Yine Erdal Öztürk’un kurucu başkanlığında 2010 yılında faaliyetlerine başlayan BEYMEZ kısa sürede adından söz ettirmiş, Beykoz’un siyasi tarihini adeta kayıt altına almıştı. Beykoz’da geçmişten bu güne görev yapan meclis üyeleri ve belediye başkanlarını tek çatı altında toplayarak bir fikir kulübü haline gelen BEYMEZ, Yücel Çelikbilek’in Belediye Başkanlığı döneminde önemli çalışmalara imza atmıştı.

Düzenlenen programlarda Beykoz’un tecrübeli siyasileri fikirlerini anlatarak, Beykoz’un gelişimine katkı sağlarken, Murat Ellialtı’nın başkanlığı döneminde çalışmalara ara verilmişti.

Gelinen noktada Dost Beykoz Yazarı Erdal Öztürk yapmış olduğu istişareler sonucunda BEYMEZ Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Öztürk adaylığını ilan ettiği açıklamasında, 19 Nisanda yapılacak BEYMEZ Genel Kurul Toplantısında başkan adayı olacağını ve arkadaşlarıyla birlikte BEYMEZ’i daha işlevsel hale getireceklerini söyledi.

“Beymez'i daha işlevli hale getirmek ve geçmiş meclis üyeleri arasında dönemsel kaynaşmayı sağlamak düşüncesiyle, eski meclis üyesi sıfatı taşıyan lakin toplumun her katmanında karşılığı olan arkadaşlarımızla BEYMEZ'in yeni dönemine talibiz.” ifadelerini kullanan Öztürk, “Bu düşünceler ışığında BEYMEZ kongre üyelerinin desteği, Beykoz yerel basınının duyarlılığı ve Beykoz kamuoyunun oluru bizim motivasyonumuzun besin kaynağı olacaktır.” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beymez, Erdal Öztürk