Beykoz Mecidiye Kasrında bir devlet düğünü daha

  • 0
  • 6091
Beykoz Mecidiye Kasrında bir devlet düğünü daha
Beykoz Mecidiye Kasrında bir devlet düğünü daha
Beykoz Mecidiye Kasrında bir devlet düğünü daha
Beykoz Mecidiye Kasrında bir devlet düğünü daha

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in kızı Merve Şahin, Beykoz Mecidiye Kasrı'nda kıyılan nikahla hayatını Cihan Oklap ile birleştirdi.

Beykoz Kasrı, devlet büyüklerinin ağırlandığı bir nikaha daha ev sahipliği yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın kıydığı nikah törenine TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TBMM AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Valisi Davut Gül, Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar yaptı.

Nikah töreninin ardından konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, aileyi kadınların kurduğunu ama erkeklerin de dağ gibi durması gerektiği düşüncesini dile getirdi.

Şahin, "İnsan ömrü bir şiir gibi bir film gibi. Arkamıza baktığımızda kalbimizde nakış olan önemli olan hadiseler var. Evlenmemiz gibi. İzzetimle olan evliliğimiz 32 yıl oldu. 21 yıl öne Ak Parti’nin kurulmasında kurucu olduk.

Şimdi evladımızın mürüvveti için bir aradayız. Hayat o kadar hızlı geçiyor ki. O zamanki dostlarımız bugün bu salonda. Hep birlikteyiz. Ben 32 yıl boyunca hem şahsıma hem aileme gösterdiği babalıktan dolayı eşime teşekkür ediyoruz." dedi.

Evliliğin peygamberlerin sünneti olduğunu, Cenabı Hakk'ın da emri olduğunu dile getiren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, şunları kaydetti:

"İstanbul’un en güzel mekanlarından birinde böyle güzel bir toplulukla böyle bir hayırlı işe şahadet etmek için bizlere bir araya getiren Cenabı Hakk'a hamd ediyorum. Her işte olduğu gibi bilhassa evlenme ve nikah akdinde biricik örneğimiz Peygamber Efendimize selam ederim. Bizim kültürümüzde sevinçler paylaşılınca çoğalır, üzüntüler paylaşılınca azalır. Biz burada Merve ile Cihan’ın mutluluklarını paylaşmaya geldik."

Haber Merkezi

Beykoz'da 100. yıla 100 metrekare Türk bayrağı
Önceki Beykoz'da 100. yıla 100 metrekare Türk bayrağı
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz