Spor

Beykoz Masterleri iftar yaptı

Beykoz Masterleri iftar yaptı
04.07.2015 20:08
| | |
4391

Beykoz İlçesinin yaş ortalaması en yüksek olan kulübü onlar! Ne de bunun nedeni zaten kulüp isimlerinde mevcut Beykoz Masterler Spor Kulübü...

Bir zamanlar Beykoz İlçesini Profesyonel ve Amatör Liglerde temsil etmiş, futbolun içinden gelen ve de ondan kopmamış bir grup arkadaşın oluşturduğu platform...2014 Yılında kurulan Beykoz Masterler Spor Kulübü için ilk ilham kaynağı Kelle İbrahim Veteranlar Turnuvası’nın gerçekleştiği anlarda ortaya çıkmış... Değişik takımlarda oynayan futbolcular, Gümüşsuyu Sahasındaki sohbet anlarında bu düşünceyi hayata geçirme kararı almış... Diğer ilçelerde örneği görünen bir kulüp çatısı altında toplanma fikri benimsenmiş.

2014-15 Sezonunda TMVFL adı altında Federasyonlarına kavuşan ve bir anlamda deneme mahiyetinde başlayan Lig maçları öncesinde oldukça geniş tutulan bir kadro ile yola çıkmıştı Beykoz'un Masterleri. İyi bir tecrübe, deneyim kazanıldıktan sonra Antalya'da gerçekleşen Türkiye Şampiyonasında Beykoz ilçesinin temsilcisi oldular.

Beykoz Masterler Futbol Takımı çalışmalarına aralıksız devam etmekte, her hafta belli bir gün antrenman programları aksamadan devam etmekte. İçinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan Ayı dolayısı ile haftalık antrenman maç gününe denk gelen  saatler öncesinde bu kez bir İftar Programı için bir araya geldiler.

Anadoluhisarı'nda bulunan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleşen iftar programına katılım yüksek idi. Beykoz Masterler Spor Kulübü Başkanı Asım Özdemir, futbolculara katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletirken, önümüzdeki sezonun çalışmalarına şimdiden başladıklarını söyledi. Futbol dolu akşamda hoş sohbet anları program bitiminde çektirilen hatıra fotoğraf ile sona erdi.

İftar Programının ardından geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Olağan Kongrenin ardından yeni oluşturulan Yönetim Kurulu Görev Dağılımı yaptığı toplantı ile çalışmalarına kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Sporun her yaşta güzel, futbolun vazgeçilmez bir tutku olduğunu Beykoz'da göstererek köşesine çekilip, aktif futbolculuk hayatlarından sonra futboldan kopma eğilimindeki akranlarına önemli mesajlar vermiş durumda. Nitekim Ramazan Bayramı sonrasında başlaması düşünülen Kelle İbrahim Veteranlar Futbol Turnuvası 2015 için rekor sayıda başvuru olmuş.

Bu arada Beykoz Masterler Spor Kulübünün geniş kadrosunda değişik kulüplerden bir zamanların yıldız oyuncuları da bulunmakta... Galatasaray'dan Hasan Reis, Fenerbahçe'den Sertaç Olcayto, Kasımpaşaspor'dan Selami Tarhan, Beykozspor'dan Kerim Çelebi, Zafer Baş, Özcan Özdeniz, Tayfun Şirin, Çubukluspor'dan Yusuf Taş, Günaydın Baş, Kavacıkspor'dan Kamil Çolak, Recep Kotan, Salih Mumcu, Paşabahçespor'dan Ersin Özüpek, Ortaçeşmespor'dam Emre Alev ve daha birçok kendi dönemlerin yıldız futbolcuları...

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Masterleri, İftar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"