Beykoz Mantarıyla vatandaşın yüzü güldü

  • 0
  • 11231
Beykoz Mantarıyla vatandaşın yüzü güldü
Beykoz Mantarıyla vatandaşın yüzü güldü

Adil Sözleşmeli Tarım Projesini hayata geçiren Beykoz Belediyesi kirazın ardından istiridye mantarı üreticisini de sevindirdi.

“Adil Sözleşmeli Tarım Projesi” kapsamında ilçede üretilen mantarların 5 tonu alım sözleşmesi yapan işletme tarafından çiftçisinden alınarak pazar ve marketlerde tüketiciyle buluştu.

Beykoz’da tarımı teşvik etmek, yerel ve markalı ürünlerle ekonomik kalkınmayı sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında ilk etapta 180 bin metrekare arazi üzerinde alım garantili tarım yapacak 21 çiftçiyle sözleşme imzalandı.

Alım sözleşmesi karpuzdan kiraza, mantardan domatese geniş bir yelpazede yıl boyu tarımı yapılan ve pazar talebi olan birçok ürünü kapsıyor.

Beykoz köy pazarı yakında açılıyor

Beykoz Belediyesi bir yandan ilçedeki çiftçileri sözleşmeli alım projesiyle desteklerken ilçede yetişen köy ürünlerinin aracısız, taze ve güvenilir olarak satışa sunulacağı “Beykoz Köy Pazarı”nı hazırlıyor.    

Cumhuriyetköy’de kurulan pazarın raflarında kestane, bal, ceviz, ıhlamur ve karpuz gibi Beykoz markalı ürünlerin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yer alacak. 

Beykoz’da toprağa bereket çiftçinin alın terine değer katacak köy pazarı çok yakında hizmete açılacak.  

Haber Merkezi

Sağlam’dan Beykoz’da kulüp ziyaretleri
Önceki Sağlam’dan Beykoz’da kulüp ziyaretleri
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz