Beykoz Mahkemesi'nden Ebru Gündeş'e beraat

  • Güncelleme: 12.03.2019 10:20
  • Okunma: 10137 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'daki yalısının tadilatı sonrası mahkemelik olan ve 6 aydan 3 yıla kadar hapsi istenen şarkıcı Ebru Gündeş beraat etti.
Beykoz Mahkemesi'nden Ebru Gündeş'e beraat

Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmayı davanın açılmasına neden olan CHP'li eski İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Sağ ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hakkı Sağlam da izledi.

Celse arasında sanık Ebru Gündeş'in mazeretine istinaden resen ara celse açılarak ek savunması alındı. Ebru Gündeş'in avukatı esasa ilişkin son savunmasıyla, savunmasının ekinde müvekkilinin suça konu olduğu iddia edilen yapıdaki tadilat tarihinde çalıştığı yerlerin ve sahne programlarının sundu.

Davayı karara bağlayan mahkeme hakimi, Ebru Gündeş açısından suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat kararı verdi. Diğer sanık Hakkı Süha Gökdemir'in Reza Zarrab adına olan yalıdaki tadilata ilişkin beraatına karar verilirken, Ebru Gündeş adına olan yalıdaki tadilatta imzası olduğundan dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezasına ve 80 TL adli para cezasına çarptırıldı. Hapis cezası 5 yıl süreyle ertelendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Hakkı Sağlam ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP'li Eski Meclis Üyesi Hüseyin Sağ'ın şikayeti üzerine dava açılmıştı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ebru Gündeş, Mahkeme, Beraat, Yalı