Beykoz mahkemeleri Feyza Altun'u serbest bıraktı

  • 1
  • 8627
Beykoz mahkemeleri Feyza Altun'u serbest bıraktı

Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek suçuyla göz altına alınan Altun, Beykoz'da çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Savcılık karara itiraz etti.

Burada savcılığa çıkarılan Altun, ifadesinin alınmasının ardından tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine gönderildi.

Hakimlik, Altun'un "yurt dışına çıkış yasağı" ve "haftada 2 gün karakola imza atma" şartını içeren adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmasına karar verdi.

Beykoz Adliyesi'nden ayrılırken konuşan Feyza Altun, "Başım dik girdim, yine başım dik çıktım. Yanlış anlaşılmasın, din ve vicdan özgürlüğüne inanan bir avukat olarak kimsenin herhangi bir din mensubu olarak sadece İslam dini ya da Müslümanlar için söylemiyorum, bu ülkede din ve vicdan özgürlüğü, bir yandan da inanmama özgürlüğü vardır" dedi.

"Aslında Taliban aklına ya da benzeri bir siyasal rejime yönelttiğim sözlerimi sanki dini değerlere söylemişim gibi çarpıtıldı" diyen Altun, "Kendim avukat olarak tazminat davamı da açacağım. Kimse korkmasın, herkese kelepçeleri yetmez" sözlerini sarf etti.

Altun'un serbest bırakılmasının ardından Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı karar itiraz etti.

İtiraz kararı sulh ceza hakimliği tarafından değerlendirilecek.

Haber Merkezi

CHP Beykoz 2024 Meclis Üyesi Aday Listesi belli oldu
Önceki CHP Beykoz 2024 Meclis Üyesi Aday Listesi belli oldu
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Yorumlar (1 Yorum)

hasan tas (2 ay önce)

Mahkeme dogru olani yapmis. Her onune geleni iceri atmak dogru degil. Daha cok prim yapıyor. Yuzune tukurup gecmek lazım sadece.

Yorum Yaz