Spor

Beykoz Lojistik Tekrar 1. Ligde

2014.08.11 00:00
| | |
7533

Üniversitelerarası Futbol 2. Ligi’nde mücadele veren Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, grup maçlarında gösterdiği performansla tekrar 1. Lige yükseldi.

Sezon başındaki üç hazırlık maçından sonra lige müthiş bir giriş yapan Beykoz Lojistik MYO ilk maçını 5-4’lük bir skorla kazanarak moral motivasyonunu üst düzeye taşıdı. Hazırlık döneminde takımını çok iyi hazırladığı gözlenen İskender Közen’in talebeleri, grup maçlarında art arda aldıkları farklı skorlarla adeta gol rekoru kırarak ve gurup lideri olarak maçlarını tamamladılar. 

Diğer gurubun birincisi olan Yeditepe Üniversitesi’yle oynanacak kupa finali maçına iki takımda oldukça iddialı çıktılar. Yeditepe de guruptaki maçlarını tek beraberlikle kapayarak final maçında ne denli söz sahibi olduğunu gösteriyor ve rakibine adeta “Ben diğerlerine benzemem” diyordu. 

Hakemin doksan dakikayı başlatan düdüğüyle birlikte maça hızlı bir giriş yapan Beykoz Lojistik MYO daha 5. dakika dolarken ilk golü buldu. Erken gelen gol Yeditepe’nin tüm direncini ve moralini adeta sıfırladı. 

Maç başlarken sahadaki dizilişleriyle dirençli bir takım görüntüsü veren Yeditepe Üniversitesi, ilk 15 dakika dolarken yediği 3 golle maçın kontrolünü Beykoz Lojistik MYO’lu oyuncuların eline teslim etti. Gerek sahaya yayılışları gerekse baskılı takım oyunuyla BLMYO ilk devre 5 gol bularak soyunma odasına moralli ve neşeli olarak gitti. 

İkinci devre maçı rölantiye alan ve kendini yormak istemeyen bir görünüm sergileyen Beykoz Lojistik MYO’lu futbolcular 90 dakika sonunda 5-0’lık haklı bir galibiyet elde ettiler. Bunun yanında da 46 golle de gol rekoru kırdılar. 

Maç bitiminde Federasyon yetkililerinin elinden şampiyonluk kupasını alan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu gelecek yıl için rakiplerine “1. Lig Biz Geliyoruz’’ der gibiydiler. 

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Futbol, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Lojistik

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"