Beykoz Lojistik’te kariyer günleri…

  • Güncelleme: 20.02.2013 00:11
  • Okunma: 11264 kez
  • Yorum: 0
Girişimcilik ve İşletme Kulübü tarafından organize edilen "Kariyer Günleri" etkinliğinin ilk günü...
Beykoz Lojistik’te kariyer günleri…

...Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda Omsan Stratejik Planlama ve Pazarlama Müdürü Faysal Yalınkılıç ve Aktifsped İşletme Direktörü Ekin Tırman’ın sunumları ile tamamlandı.

Girişimcilik ve İşletme Kulübü Başkanı Enes Özmen’in açılış konuşması ile başladı. Etkinliğin ilk oturumunun konuşmacısı Omsan Stratejik Planlama ve Pazarlama Müdürü Faysal Yalınkılıç, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencilerine sektörün bir değerlendirmesi ile birlikte Omsan’ı tanıtan bir sunum yaptı.

Sunumunda Türkiye’de 2000 civarı lojistik firması bulunduğunu, Türkiye’nin ortalama yıllık büyüme oranının %3,2 iken sektörün büyüme oranının %20 olduğunu, sektörün büyüyor olmasının da mezunlar için avantaj sağladığını söyledi.

Sektörün bir başka büyüme göstergesi olarak yabancı şirketlerin Türkiye’ye gelerek lojistik firmaları ile görüşmelerini gösteren Yalınkılıç, intermodal taşımacılığa dikkat çekerek rekabetçi sistemde önemli olduğunu ve çıkacak yeni yasa ile lojistik firmalarını farklı yatırımlara yönlendireceğini söyledi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplandıran Yalınkılıç, öğrencilerden gelen talepleri dikkate alarak“Omsan ile Lojistik Yolculuğu” adıyla bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışma sayesinde okullardan gelen öğrencilerin Omsan tesislerinde bir teknik gezi ile misafir edileceklerini söyledi.

Öğleden sonra başlayan etkinliğin ikinci oturumunun konuğu olan Aktifsped İşletme Direktörü Ekin Tırman konuşmasında, firmasını Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencilerine tanıttı. Karayolu taşımacılığı yaptıklarını, sıvı ve dökme grubundaki ürünleri taşıdıklarını söyleyen Tırman, 2011 yılında Alman Hoyer Grubu bünyesine dâhil olduklarını söyledi.

Konuşması sonrası öğrencilerin sorularına cevap veren Ekin Tırman, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencilerine stajlarında Aktifsped’i düşünmelerini ve Aktifsped ailesi içinde olmalarından büyük mutluluk duyacağını söyleyerek Girişimcilik ve İşletme Kulübü’nün organize ettiği “Kariyer Günleri” etkinliğinin ilk günü tamamlandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz