Eğitim

Beykoz Lojistik Okulu’ndan yeni hamleler

17.08.2015 09:29
| | |
4289

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokul Müdürü Ersoy, “Ülke ihtiyacına cevap verecek nitelikli personel yetiştiriyoruz” dedi.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olarak Raylı Sistemler İşletmeciliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği gibi bölümleri ile eğitim verdiğini kaydeden Prof. Dr. Ersoy, “Ülke ihtiyacına cevap verecek nitelikli personel yetiştiriyoruz” dedi.


2008’de kurulan ve bugüne kadar 2 bin 500’e yakın mezun veren Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, lojistik temalı programları ile çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin ihtiyacı olan nitelikli lojistik personeli yetiştiriyor. Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Şakir Ersoy, lojistiğin üretilen bir ürünün, hizmetin veya bilginin ham maddesinin çıktığı yerden, son tüketiciye ulaşıncaya kadar olan hareketindeki planlanmış ve kontrollü faaliyetler olduğunu belirterek, lojistik yönetiminin her kurum için büyük önem taşıdığını söyledi. Prof. Dr. Mehmet Şakir Ersoy, “Günümüzde sadece lojistik firmaları ve bu alandaki yabancı yatırımcılar değil, sanayi firmaları, bankalar, sağlık kuruluşları, gıda firmaları ve ulaştırma işletmeleri de geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de iyi bir bilgi donanımına sahip ve nitelikli lojistikçilere ihtiyaç duyacaklar” dedi.

“Nitelikli personel yetiştiriyoruz”

Lojistik yönetimi yanında, son yıllarda kamu ve özel sektörün önemli yatırımlar yaptığı alanlarla ilgili konularda da uzmanlaşmanın önem kazandığına dikkat çeken Ersoy, “Adaylara tavsiyem eğitim alacakları bölümleri seçerken, ülkemizin kısa ve uzun vadeli planlarını ve yatırım hedeflerini de göz önünde bulundurmalı ve meslek seçme konusundaki kararlarını bu gerçekleri de dikkate alarak yapmalılar. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olarak Raylı Sistemler İşletmeciliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği gibi bölümlerimiz de de ülkemizin ihtiyacı olan bu nitelikli personelleri yetiştirme gayretindeyiz” şeklinde konuştu.

 Ülkenin geleceği burada şekilleniyor

Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından hayata geçirilen Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu “lojistik temalı” bir yükseköğretim kurumudur. Sektörün ihtiyacı olan “her işten anlayan değil, yaptığı işi en iyi bilen ve doğru yapan nitelikli yetişmiş insan gücü”nü yetiştirmek amacıyla hayata geçirilmiş programların tamamı lojistik eksenli. Her biri lojistik bütününün bir parçasını oluşturuyor. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ekonomiye katkı sağlayacak yüksek nitelikli iş gücü yetiştirmeyi, dünya standartlarında çalışan, saygın, güvenilir yükseköğretim kurumu ve Türkiye’nin lojistik eğitim merkezi olmayı hedefliyor.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Lojistik, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Raylı Sistemler İşletmeciliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"