Eğitim

Beykoz Lojistik Öğrencilerinden Sokak Sergisi

Beykoz Lojistik Öğrencilerinden Sokak Sergisi
2014.07.23 00:00
| | |
13639

Foto galeri

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencileri İslam Taşar, Tufan Erboy, Uğur Çakır, Ali Kasa, Gökhan Alp, Hakan Şimşek, Doğukan Demir sosyal sorumluluk dersi kapsamında yaptıkları proje çerçevesinde bir sokak sergisini hayata geçirdiler.

“İnsan Hayatından Daha Önemli Bir Konu Yoktur”

Yoksul ve sokakta yaşayan insanların yaşam koşulları konusunda bilinç oluşturmak ve bireylerin bu durumda bulunan kişilere karşı duyarlı olunmasını sağlamayı amaçlayan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencileri, proje kapsamında Beykoz Paşabahçe meydanında tamamen kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan bir sergi gerçekleştirerek, insana verilmesi gereken değeri vurguladılar. Toplumda zor durumda olan insanlara karşı daha duyarlı ve bilinçli olunabileceğini fotoğraflar yoluyla anlatmak isteyen öğrenciler, herkesin bu durumdaki kişilerle empati kurmalarını sağlamaya çalıştılar.

Öğrencilerin sergisi Beykoz halkı tarafından da ilgi ile karşılandı. 

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hakkında

Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından hayata geçirilen Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu "lojistik temalı" bir yükseköğretim kurumudur. Sektörün ihtiyacı olan "her işten anlayan değil, yaptığı işi en iyi bilen ve doğru yapan nitelikli yetişmiş insan gücü"nü yetiştirmek amacıyla hayata geçirilmiş programların tamamı lojistik eksenli olup, her biri lojistik bütününün bir parçasını oluşturmaktadır.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ekonomiye katkı sağlayacak yüksek nitelikli iş gücü yetiştirmeyi, dünya standartlarında çalışan, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve güvenilir bir yükseköğretim kurumu ve Türkiye’nin lojistik eğitim merkezi olmayı hedeflemektedir. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun tüm programları lojistik sektörüne odaklanarak oluşturulmuştur. Eğitim ve öğretim programında Lojistik Programı’nın yanı sıra, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme Yönetimi, Mobil Teknolojiler Programcılığı, Sivil Hava Kabin Hizmetleri, Dış Ticaret, Bilgisayar Programcılığı, Raylı Sistemler İşletmeciliği programları yer almaktadır.

www.beykoz.edu.tr

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Kavacık, Sokak Sergisi

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"