Beykoz Lojistik 2015 mezunlarını coşkuyla uğurladı

  • Güncelleme: 13.03.2020 17:58
  • Yorum: 0
Beykoz'un ilk ve tek Lojistik Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet coşkusu yaşandı.
Beykoz Lojistik 2015 mezunlarını coşkuyla uğurladı

Adını, Osmanlı İmparatorluğu'nda Mısır Valilerine verilen 'Hıdiv' unvanından alan Beykoz Hıdiv Kasrı bugün, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'ndan (MYO) mezun olan öğrencileri ağırladı. Yüksekokulun Müdür Vekili Doç. Dr. Baki Aksu'nun 'tarihi bir konuşma' da yaptığı törende, hüzünlü dakikalar da yaşandı. Zaman zaman Dost Beykoz'un özel haberle çalışmalarını duyurduğu Beykoz Lojistik MYO Öğretim Üyeleri'nden Prof. Dr. Okan Tuna, okula veda etti. Lojistik MYO'nun Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen ise mezun olan öğrencilerle birlikte 3 bin kişilik dev bir aile olduklarını dile getirerek, "Değerli mezun öğrenciler... Sizden önceki arkadaşlarınızın başarılarını gördükçe sonsuz mutluluk duyuyoruz. İnşallah bugünden sonra sizleri de iş dünyasında göreceğiz. Sizlerin, bundan sonra aranıza katılacak olan arkadaşlarınıza da iyi birer örnek olacağınızı düşünüyorum. Geleceğiniz aydınlık olsun, yüzünüz güleç olsun. Hepinize başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Beykoz Üniversitesi olacağı günü sabırsızlıkla bekleyen ve ilçenin en popüler eğitim evi olan Beykoz Lojistik MYO, Hidiv Kasrı'nda düzenlediği bir baloyla öğrencilerine mezuniyet coşkusu yaşattı. Beykoz Belediye eski Başkanları’ndan Muharrem Ergül'ün de 'Mütevelli Heyet Üyesi' olarak yer aldığı mezuniyette, okulun Müdür Vekili Doç. Dr. Baki Aksu, öğrencilere hitaben tarihi bir konuşma yaptı. Protokol konuşmaları dolayısıyla ilk olarak sahneye gelen Doç. Baki Aksu, şunları anlattı:

Doç. Dr. Baki Aksu: “Nefret etmek işin kolayıdır ama her şeye rağmen sevmek bir erdemdir!”

“2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyeti’ne hepiniz hoş geldiniz. Bu yıl 6.'sını gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı günde bizlerle birlikte olduğunuz için sizlere okulum adına, mezun arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili öğrenciler, sevgili mezunlar. Yüksekokulumuzda öğretim hayatınızı bugün tamamladınız. Öğrencilik konumunuz şimdilik bitse de inanıyorum ki bazı arkadaşlarımız dikey Geçiş Sınavı DGS'yi kazanarak 4 yıllık fakülteye devam edecektir. Geçiş yapamayan arkadaşlarımız için eğitim hayatı geçmişte kaldı desek de öğrenme süreciniz yaşamınızın sonuna kadar devam edecektir.

Uluslararası rekabette mücadele edeceğiniz iş dünyasına hazırlayabilmek adına zengin nitelik ve değerlere sahip bireyler olarak mezun etme çabamıza tanık oldunuz. Elbette sadece ders değil, sizlere derslerin dışında yardımlaşmayı, arkadaşlığı, dostluğu, sevgiyi; ülkenin gerçeklerini bilmeyi ve atılacağınız iş yaşamında hangi zorluklarla karşılaşabileceğinizi aktarmaya çalıştık.

Sevgili mezunlar, insanlardan nefret etmek çok kolaydır. Ancak sizler, nefret, kin ve öfke gibi duygular yerine sevgiyi öne çıkarmayı başarabilmelisiniz. Çünkü kötü özellikleri görüp nefret etmek, herkesin yapabileceği sıradan bir iştir. Oysa iyi özelliklere göre görüp sevebilmek yalnızca erdem sahiplerine aittir. Bireysel tutum ve davranışlar yerine daima ekip çalışmasını tercih etmeli; yalnızca ülkedeki değil dünyadaki gelişmeleri yakından izlemeli bunun için modern iletişim teknolojilerini kullanma becerisine sahip olmalısınız. Şiddetin her türlüsüne; sözlü şiddeti, bedensel şiddeti, silahlı şiddeti ve hatta psikolojik şiddeti hangi koşulda ve hangi nedenle olursa olsun seçmemeli ve özellikle onu bir sorun çözme yöntemi olarak kullanmamalısınız.

‘Prof. Baki Aksu, tarihi konuşmasına, Atatürk’ten yaptığı muhteşem bir alıntıyla derinlik kattı’

Sevgili mezun öğrenciler. Büyük Önder Atatürk, 'Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum! Benim manevi mirasım bilim ve akıldır. Benim tüm millet için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, akıl ve bilmin rehberliğini kabul ederlerse; manevi mirasçılarım olurlar' diyerek görüşlerini özetlemiş ve Cumhuriyet'in kazanımlarıyla da geleceği şekillendirmiştir. İşte, Büyük Önder Atatürk'ün bıraktığı mirası layıkıyla korumak adına akıl ve bilimin rehberliğinden ayrılmadan, milletimize karşı sorumluluklarınızı unutmadan, Atatürk İlke ve İnkılâpları'nı anlayarak ve özümseyerek, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, demokratik değer yargılarına ve davranış özelliklerine bağlı, hoşgörülü; karşı fikirlere açık ve saygılı olarak Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmalı ve bunun için de çok çalışmalıyız."

‘Dilara Aktaş, Beykoz Lojistik’in 2015 yılı Birincisi oldu’

Beykoz Lojistik MYO'nun Okul Birincisi Dilara Aktaş da sahneye gelerek, önce bir konuşma yaptı ardından da okulun mezuniyet kütüğüne adının yazdığı plaketi çaktı. Arkadaşlarına mezuniyet sonrası başarılar dileyen Dilara Aktaş, ailesini de unutmadı ve zorlu öğrenim sürecinde desteklerinden dolayı babasına "Yanımda olamasa da aklıma her geldiğinde daha çok hırslandıran babama huzurlarınızda teşekkür ediyorum" sözleriyle seslendi. Beykoz Lojistik MYO'nun Yöneticileri ise Dilara Aktaş ile birlikte okul 2.'si ve 3.'süne plaket, Onur Belgesi hediye etti.

Yaklaşık 3 yıl boyunca Beykoz Lojistik MYO'da Öğretim Üyeliği görevini yürüten ve adı MYO'nun Mütevelli Heyeti Listesi'ne de alınan; yaptığı başarılı çalışmalarla okulun ve Beykoz'un adını ulusal ve uluslararası medyada duyuran Prof. Dr. Okan Tuna da yaptığı duygu yüklü konuşmasıyla, okula veda etti. Prof. Tuna'nın ayrılacağını ilk kez duyan mezun öğrenciler şaşkınlıklarını gizlemezken, konuşmasının sonunda hocalarına sevgi gösterisinde bulundular. Prof. Dr. Okan Tuna ise eşi Hülya Hanım ve oğlu Kaan'ı hasretle andığı konuşmasında, şunları kaydetti:

Prof. Dr. Okan Tuna: “Lojistik MYO’nun Beykoz Üniversitesi olması sürecini heyecanla takip edeceğim”

“10 Ekim 2013 tarihinde başladığım Beykoz MYO kariyerime, 2547 Sayılı Kanun’un 40 B maddesinde yapılan değişiklik gereğince, 15 Haziran 2015 tarihi itibariyle son veriyorum. Mezuniyet töreninde son kez sizlerle birlikte oluyorum. Bu süreçte beni Beykoz Lojistik MYO'nun Yönetim kademesinde çeşitli görevlere getiren Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Ruhi Engin Özmen ve Mütevelli Heyet Üyelerimize... görev yaptığım 2 yıl 8 ay boyunca her hafta İzmir'den İstanbul'a gelirken bana bir kez olsun bile 'Niye gidiyorum?' duygusunu yaşatmayan değerli hocalarıma ve çalışma arkadaşlarıma... ve öğretmenin bir paylaşım olduğunu bana bir kez daha coşkuyla hatırlatan öğrencilerime çok teşekkür ediyorum.

Ama izin verirseniz; şu an burada değil, İzmir'de eşim ve oğlum... En özel teşekkürü sevgilim, eşim Hülya ve oğlum Kaan'a yapmak istiyorum ve ‘bana verdikleri destek olmasa bu kadar verimli bir dönem geçiremezdim’ diye düşünüyorum. Beykoz Lojistik MYO'da görev yaptığım zaman dilimi içerisinde beni en çok heyecanlandıran olay, Beykoz Üniversitesi dosyasının YÖK Genel Kurulu'nda onaylanmasının Müdürlük dönemime denk gelmesidir. Bundan sonraki süreçte de Beykoz Üniversitesi'nin TBMM'den onay alma sürecini ve başarılarını aynı heyecanla takip edeceğimi de bilmenizi isterim."

Son olarak kürsüye gelen Beykoz Lojistik MYO Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen de "3 bin kişilik bir aile" diye bahsettiği Lojistik öğrencileri ve Öğretim Üyelerinden övgüyle söz etti. Prof. Okan Tuna'ya da okula verdiği emekler dolayısıyla teşekkür eden Ruhi Engin Özmen, şöyle dedi:

Ruhi Engin Özmen: “Allah sizi yolunuzdan geri koyacak işlerle karşılaştırmasın!”

"Bugün aldığınız eğitimle, Hocalarınızın size verdiği eğitimle, ortak çalışmayla, ülkenin ekonomik gelişmesine katkı sağlayacak birer bireyler olarak karşımızdasınız. Öncelikle bu sorumluluğu yerine getirdiğiniz için ben, sizi bir kez kutlamak istiyorum. Sonra siz değerli velilere de bu çocukların bu ülkenin geleceği olacağına yönelik inancınız ve bu uğurda yaptığınız fedakârlığınız dolayısıyla teşekkür etmek istiyorum.

Biz, bu yıl mezun olacak olan arkadaşlarımızla beraber yaklaşık 3 bin kişilik bir aile olduk. Bu aileye katıldığı için Okan Hocama, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte tekrar yolumuz kesişir ve tekrar beraber oluruz. Eşine fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.

Değerli öğrenciler... Bugün hayatın tam dönüm noktasındasınız. Geride eğitiminizi bıraktınız, önünüzde iş hayatınız açıldı. Bundan sonraki süreçte hepinize sonsuz başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun. Allah sizi yolunuzdan geri koyacak işlerle karşılaştırmasın. Sizden önceki arkadaşlarınızın başarılarını gördükçe sonsuz mutluluk duyuyoruz. İnşallah bugünden sonra sizleri de iş dünyasında göreceğiz. Sizlerin, bundan sonra aranıza katılacak olan arkadaşlarınıza da iyi birer örnek olacağınızı düşünüyorum. Geleceğiniz aydınlık olsun, yüzünüz güleç olsun. Hepinize başarılar diliyorum."

‘Beykoz Lojistik MYO’nun öğrencileri, tören sonunda keplerini havaya fırlattı’

Konuşmaların ardından diploma törenine geçildi ve Beykoz Lojistik MYO'nun mezun olan öğrencileri, birer birer sahneye geldi. Bölüm Hocalarıyla birlikte diplomalarını aldıktan sonra poz veren öğrenciler, törenin sonunda hep birlikte keplerini havaya fırlattı. Bir yüksekokuldan mezun olmuş çocuklarını heyecanla izleyen aileler ise tören sonunda sahneye gelerek, çocuklarına bu en mutlu anında destek verdi.

Dost Beykoz Ailesi olarak bizler de Beykoz'un gözbebeği Lojistik MYO'dan mezun olan öğrencilere iş hayatlarında başarılar diliyor ve okula olduğu kadar ilçeye de büyük katkıları bulunan Sevgili-Sayın Prof. Dr. Okan Tuna'nın bilgi ve emeklerinin önünde saygıyla eğilip, kendisine bundan sonraki yaşamında mutluluklar diliyoruz.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz