Beykoz Lobisi DEVA Partisi'nde etkili mi?

  • 0
  • 11637
Beykoz Lobisi DEVA Partisi'nde etkili mi?

Siyasi çevrelerce Beykoz lobisi olarak adlandırılan grubun Ali Babacan'ın kurmuş olduğu Deva Partisi'ne dayatma yaptığı iddia edildi.

Eski DSP'li Hüsamettin Özkan'ın başını çektiği iddia edilen Beykoz lobisinin yeni kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi'nin il başkanları için dayatma yaptığı iddia edildi.

Takvim Gazetesi Ankara temsilcisi Zefar Şahin'in gündeme getirdiği iddia CNN Türk'te yayınlanan bir programda tartışma konusu oldu.

Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Beykoz Konakları Lobisi'nin Babacan'ın kuracağı parti için devrede olduğunu ileri sürdü.

Üç büyük ilde, DEVA Partisi'nin il başkanlarının kimler olacağının büyük çerçeveyi göstereceğini vurgulayan Zafer Şahin, Beykoz Konakları Lobisi'nin CHP'li eski bir belediye başkanını İstanbul İl Başkanı yapılması için Ali Babacan'a dayattığını öne sürdü.

Zafer Şahin, "Bana ulaşan, İstanbul il başkanlığı için eski bir CHP'li belediye başkanının isminin geçtiği ve kamuoyunda Beykoz Konakları Lobisi olarak bilinen lobinin bu konuda Babacan'a isim önerdiği dayatmada bulunduğuna dair bir kulis bilgisi var.

Bu bilgi doğruysa ki sağlam bir kaynak. Beykoz Konakları Lobisi, İstanbul İl Başkanlığı için Ali Babacan'a isim dayatıyorsa o zaman büyük fotoğrafı görmemiz daha kolaylaşır diye düşünüyor." dedi.

Haber Merkezi

Beykoz'da ihtiyaç sahiplerine atla tedavi desteği
Önceki Beykoz'da ihtiyaç sahiplerine atla tedavi desteği
İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı
Sonraki İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz