Beykoz liselerinin futboldaki başarısı

  • 11.01.2018 12:28
  • Güncelleme: 11.01.2018 12:30
  • Okunma: 7679 kez
  • Yorum: 0
Beykoz temsilcilerinden 4 lise gruplarında ulaştıkları başarıların ardından İstanbul genelinde son 16 takım arasına girmeyi başardı.
Beykoz liselerinin futboldaki başarısı

Geçen dönem Türkiye Şampiyonası Finallerinde mücadele eden TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi bu seneki karşılaşmalardan da rahat bir görüntü altında son 16'ya kalan takımlardan oldu. Okul Müdürü Candar Keskin, Takım Antrenörü Murat Karakartal ve Futbolcuları şimdi İstanbul Şampiyonluğuna göz dikmiş durumda. Takımda Galatasaray Genç Takımında forma giyen yetenekli golcü Mert Yılmaz'da yer almakta.

Çavuşbaşı'nda bulunan Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Takımı da kadrosundaki yetenekleri isimleri ile başarıdan başarıya koşan bir diğer temsilci oldu. Okulun Müdiresi ise bu güne değin yapmış oldukları faaliyetler ile adını fazlası ile duyurmuş başarılı bir isim Nuray Özkan. Bu kez futbolda da adlarını İstanbul'da derece yaparak duyurmak istemekteler. Takımı Deniz Çevik çalıştırmakta.

Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ki kamuoyunda yıllardır Balıkçılık Lisesi diye anılmakta, ilçemizin bir diğer başarılı takımı arasına girdi. Bu okulumuzda geçmiş yıllarda Türkiye Şampiyonalarına katılım sağlamıştı. Okul Müdürü Fahri Muştu bu seneki müsabakalarda aynı başarıyı tekrarlama düşüncesinde. Takımın Teknik Sorumlusu ise Arif Emel.

Beykoz İlçemizden son 16 Takım arasındaki son takımımız ise Celal Aras Anadolu Lisesi.  Bu takım kadrosunda da değişik takımlarda aktif, lisanslı futbol oynayan birçok yetenek yer almakta. Okul Müdürü Abdullah Tüter, futbolcu öğrencileri ile okul olarak gurur yaşadıklarını ancak bunu daha da üst seviyelere çıkarma beklentisi içinde olduklarını söylemekte. Ercan Çetin Hocanın İdari Sorumlusu olduğu Takımı Anadoluhisarı İdmanyurduspor'da yıllarca futbolculuk  mazisi olan Fatih Hayırcı çalıştırmakta.

Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük, son yıllarda üst üste gelen Okul Sporlarındaki başarılı tablo nedeni ile emeği geçenlere teşekkürlerini iletirken şu paylaşımda bulundu:

"İstanbul Genç Erkek Futbol İl Turnuvasına Anadolu yakasından Beykoz İlçesi olarak 4 Takımla son 16 ya kaldık Anadolu yakasında üstün bir başarı sağladık.. Başta ilçe milli eğitim müdürümüz Kazım Bozbay’ı , Tff Meral Celal Aras Spor Lisesi okul müdürümüz Candar Keskin ve ekibine Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürümüz Nuray Özkan ve ekibine Barbaros HayrettinPaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fahri Muştu ve ekibine Celal Aras Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Tüter, ekibini ve tüm sporcularımızı canı Gönül’den tebrik ederim... başarıları daim olsun.."

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Lise, Futbol