Beykoz liderliği Beşiktaş'a kaptırdı: 29 - 33

  • Güncelleme: 09.03.2020 08:31
  • Okunma: 4553 kez
  • Yorum: 0
Maç fazlası ile Beykoz Belediyespor ile aynı puanda lider olan Beşiktaş Aygaz, Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'na konuktu.
Beykoz liderliği Beşiktaş'a kaptırdı: 29 - 33

Maça büyük bir ilgi olurken birkaç koltuk dışında boş yer kalmadı. Beşiktaş Aygaz Takımını destekleyen 20-25 kişilik grup centilmence takımlarına destek olurken maç sonu galibiyeti takımları ile kutladılar.

Müsabakaya gelen izleyicilere girişte verilen numaralı biletlerin maç sonunda yapılan çekilişinde aralarında bisiklet ve kaykay’ın da olduğu çeşitli hediyeler verildi.

Beykoz Belediyespor ilk maçı 3 gollük averaj ile kazanmasına karşın evindeki rövanşında 4 gollük  farkın ardından liderliği rakibine kaptırmış oldu.

Maçta ilk gol Beykoz Belediyespor adına kazanılan 7 Metre atışı sonrasında Gökhan Örnek ile geldi. Karşı atakta Kaleci Yağız kurtarışı sonrasında hızla atağa çıkan ev sahibi takım yine Gökhan ile bulduğu gol ile farkı ikiye çıkardı. Beşiktaş Aygaz Takımı ilk golünü ancak 4.50 dakikada Görkem Biçer ile bulabildi. Beykoz Beldiyespor ilerleyen dakikalarda farkı 5-2 ile üçe kadar çıkarsa da Ramazan Döne’nin gollerine engel olamayınca 13.Dakikada 6-6 ile rakibine yakalandı.

Ozan Arifoğlu ile gelen golün ardından maçta ilk kez öne geçen Beşiktaş Aygaz, maça iyi başlayan ve takımının gol yükünü omuzlayan Gökhan Örnek’e engel olamayınca maç önce 8-8 ardından 9-9 beraberlik serileri ile devam etti. Beykoz Belediyespor önce Emre Keskin, ardından Ümit Kırkayak ve Oussema ile bulduğu goller ile öne geçse de 23.40 da bir kez daha bu kez 11-11 ile rakibine yakalandı.

Beşiktaş Aygaz kenar yönetiminin mola hakkını kullanması sonrasında maça iyi bir giriş yapan siyah-beyazlılar Mehmeti Ozan ve Gökay’ın birer Tununskıs 2 golü sonrasında yakaladığı seri ile bir anda 16-11 üstünlük yakaladı. Beykoz Belediyespor takımı dakikalar sonra Oussema ile bulduğu gol ile farkı dörde indirse de çalan düdük sonrasında soyunma odasına 16-12 konuk takım önde girdi.

İkinci yarının ilk saniyelerinde Gökhan Örnek’in 2 dakika cezası alması ve ardından Beşiktaş Aygaz Takımının 7 metre atışında Ramazan Döne ile bulduğu gol sonrasında 17-11 konuk takım farkı açmaya başladı. Ozan Erdoğan-Çağlayan-Gökhan üçlüsü ile bulduğu gollere karşılık Görkem’den 2, ve Onur’dan gelen tek golle bir türlü farkı kapatamayan ev sahibi takım vardı.

Oyunda 6 farklık dakikaların geçmesi sonrasında Görkem ile gelen gol sonrasında fark ilk kez 7 gole kadar çıktı. Yurıı ile gelen gol ile uzun sürenin ardından 32-29 ile farkı üçe kadar indiren Beykoz Belediyespor Takımı ikili averajı eşitleme düşüncesinde iken günün çalışkan isimlerinden Gökay ile gelen gol ile 33-29’u gördü.

Maçın son atağında son saniyede çalınan 7 metre düdüğü ile farkı üçe indirebilecek mi sorusu sorulurken Gökhan Örnek’in vuruşunu Kaleci Burak Turan çıkarında maçta bu skor ile bitti.

Salon: Recep Şahin Köktürk

Hakemler: Kürşat Erdoğan-İbrahim Özdeniz

Beykoz Belediyespor: Yağız Öksüzcük (Mehmet Emre-Murat Varlı), Oussem Boudjenah 5, Emre Keskin 2, Yakup Yaşar Simsar, Ümit Kırkayak 2, Mikail Yıldırım , Yurıı Babenkov  2, Doğukan Keser , Gökhan Örnek  9, Çağlayan Öztürk 5, Fatih Ateş, Musa Günerler, Ozan Erdoğan 4

Antrenör: Mesut Ilgın

Beşiktaş Aygaz: Buran Turan (Taner Günay - Doğukan Gök), Özgür Sarak, Ozan Arifoğlu 2, Mehmet Demirezen 2, Görkem Biçer 4, Onur Ersin 6, Ramazan Döne 7, Austrıs Tumunskıs 7, Gökay Bilim 3, Doğukan Gök, Emir Kırmızıyıldız, Akif Arpa, Baran Nalbantoğlu 2,

Antrenör: Müfir Arın

Devre: 12-16 (Beykoz Belediyespor)

2 Dakika Cezalılar: Yakup Yaşar, Doğukan Keser, Gökhan /

Kırmızı Kart: Baran Nalbantoğlu (4 Kez 2 Dakika Cezası sonrası)

Sarı Kartlar: Ümit, Mikail / Ozan Arifoğlu, Baran, Onur, Austrıs

7 Metre Atışları: Emre Keskin (1 Kaçırdı), Gökhan Örnek (3 Gol 1 Kaçırdı) / Ramazan Döne (4 Gol), Görkem Biçer (1 Kaçırdı)

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri