Beykoz Kurtulmuş’u bağrına bastı

  • Güncelleme: 08.10.2020 18:59
  • Okunma: 29904 kez
  • Yorum: 0
HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Beykoz İlçe Binasının açılışını yapmak üzere gelmiş olduğu Beykoz’da vatandaşların sevgisiyle karşılaştı.
Beykoz Kurtulmuş’u bağrına bastı

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Beykoz İlçe Binası’nın açılışını yapmak üzere gelmiş olduğu Beykoz’da vatandaşların sevgisiyle karşılaştı.

Seçim otobüsüyle Beykoz turu atan Kurtulmuş’a vatandaşların ilgisi yoğun olurken sık sık yolu kesilen Kurtulmuş zaman zaman otobüsten inerek vatandaşlarla kucaklaştı. Genel Merkez ve İl Teşkilat yöneticilerinin tam kadro katıldığı açılış töreninde izdiham yaşanırken, yüzlerce Beykozlu Kurtulmuş’u bağrına bastı.

Kaymakdonduran istikametinden Tokatköy, Ortaçeşme, Beykoz Merkez, Çubuklu ve Kavacık’taki İlçe Merkezine kadar seçim otobüsüyle gelen Kurtulmuş güzergah boyunca sık sık araçtan inerek kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla kucaklaşırken, bayanlara karanfil verdi. İkindi namazını Paşabahçe Merkez Camii’nde kılan Kurtulmuş burada da camii cemaatinin Mevlit Kandili’ni tebrik ederken namazın ardından Doğan Haber Ajansı’na gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Paşabahçe Meydanı’nda vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kurtulmuş basın mensuplarına ve vatandaşlara Kandil simidi ikram ettikten sonra otobüsle Çubuklu Taşaocağı Yolu üzerinden Kavacık’taki İlçe Merkezi’ne geçti.

Beykoz Kurtulmuş’u bağrına bastı

Kavacık Orhan Veli Kanık Caddesi üzerindeki İlçe Merkezi’nin açılışına çok sayıda vatandaş ve partili katılırken İlçe Başkanı Salih Birinci selamlama konuşmasında tüm Beykozluların Mevlit Kandili’ni kutladı. Birinci İstanbul’da açılışı yapılan ilk ilçe binası olması nedeniyle Beykoz’un HAS Parti açısından özel bir yeri olduğuna da değinirken, “emperyalizme karşı dimdik ayakta duracak, insan hak ve özgürlüklerini her zaman ön planda tutacak, herkese eşit hak, adalet ve özgürlük verilmesi için mücadele edecek olan ilçe merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz” cümlelerine yer verdi.

Birinci’nin ardından söz alan HAS Parti İstanbul İl Başkanı Av. Abdullah Demirhan da konuşmasında teşkilatlar olarak giderek artan bir tempoyla seçimlere hazırlandıklarını ifade ederken HAS Parti’nin Türk Siyasetine yeni bir vizyon ve anlayış getirdiğine değindi.

Beykoz’da ilk miting Kurtulmuş’tan

Açılış kurdelesinin kesilmesinden önce vatandaşlara hitaben konuşan HAS Parti Genel Başkanı bu anlamda Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimler öncesinde Beykoz’daki ilk mitingi de gerçekleştirmiş oldu. Yaklaşık beş yüz kişilik bir kalabalığa konuşan HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Beykoz’a gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Mevlit Kandili olması nedeniyle tüm Beykozluların ve İslam Aleminin Kandilini tebrik ettiğini ifade etti. Kurtulmuş konuşmasında 1 Kasım 2010 tarihinde kurulan HAS Parti’nin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğine değinerek, “28 gün gibi kısa bir sürede Türkiye’de kuruluşlarımızı tamamlayarak on binlerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz kongremizle vira Bismillah diyerek çalışmalarına başladı. Türkiye’nin her yerinde örgütlenmelerini tamamlayarak bu gün Beykoz’da olduğu gibi canlı ve güçlü bir şekilde çalışmalarına başladı. Bu başarı salt bizim başarımız, bizim kerametimizden değil tabi ki. Türkiye’de yeni bir siyaset diline, siyaset üslubuna ihtiyaç olduğu için, toplumu bölmeden, ötekileştirmeden, aşağılamadan kucaklayacak, ülke meselelerini saygılı, ciddi ve dürüst bir anlayışla çözecek bir siyaset çizgisine ihtiyaç olduğu için HAS Parti doğuş sürecini böyle kısa bir sürede ve son derece başarılı bir şekilde tamamlamıştır.”şeklinde konuştu.

“AKP ve CHP toplumu giderek bölüyor”

İktidar partisi AKP ve Ana muhalefet partisi CHP birbirlerini adeta düşman gibi görerek ülkeyi her açıdan kutuplara bölmeye devam ederken, bir taraftan da siyasete getirdikleri olumsuz üslup ile adeta birbirlerine küfür eder hale gelmişlerdir. Türk siyasi tarihinin hiçbir döneminde bu gün iktidar ve ana muhalefet arasında yaşanan gerilim ve kavga ortamı yaşanmamıştır. Her meselede kavga çıkarıp, toplumu bölüp kamplaştıran bir tavır içerisindeler. Milletimiz bu duruma için için kızıyor, tepki koyuyor. İşte bu kızgınlık içerisinden yeni bir anlayışı, siyasete hak ettiği saygınlığı getirecek bir anlayışı ortaya çıkardı. HAS Parti bu ihtiyaca cevap vermek, bu ortamı normalleştirerek memleket meselelerine insanına hak ettiği özen ve saygıyı da yaşatarak çözüm üretmek için kolları sıvadı. Şükürler olsun ki Anadolu’nun gittiğimiz her yerinde vatandaşlarımızın teveccühüyle, ilgisiyle, sevgisiyle kucaklanmaktadır.” ifadelerini kullanan Kurtulmuş, "Şehirler bölünüyor, kıyılar başka yer, doğu başka yer, batı başka yer iç Anadolu başka renk. Şu şehir bilmem kimin kalesi, bu şehir bilmem kimin kalesi. Yahu savaşa mı gidiyorsunuz. Kaleler savaşlarda olur. HAS Parti’nin kalesi Türkiye’dir. Türkiye’nin her yeri HAS Parti için eşittir. Dolayısıyla hiç parti bizim düşmanımız değil ancak siyasi rakiplerimizdir.” dedi.

“Bunların siyaset anlayışı sıradan”

Kurtulmuş şöyle devam etti: “Bu basit, sıradan bir siyaset anlayışıdır. Sağcılar bu tarafa, solcular bu tarafa. Dindarlar bu tarafa, laikler bu tarafa. Aleviler bu tarafa, Sünniler bu tarafa. O yetmiyor Kürtler bu tarafa Türkler bu tarafa. Müslümanlar bu tarafa, gayrimüslimler bu tarafa. Bu topraklarda insanları bölmenin sonu yoktur. Hâlbuki biz asırlardır bu topraklarda bu zenginliklerle barış içerisinde bir arada yaşadık. İşte biz HAS Parti olarak insanlarımızın inancında, düşüncesinde, yaşayışında özgür olduğu bir Türkiye inşa edeceğiz. HAS Parti olarak şu üç şeyi yerine getirmek boynumuzun borcudur. Bunlardan birincisi herkese eşit hak ve adalet sağlayan bir Türkiye inşa edeceğiz. Adalet saraylarının çokluğu ve büyüklüğüyle övünüp ne kadar çok yeşil kart dağıttığıyla övünen bir ülke olmamalıyız. Bunlar adalet konusunda ne kadar geride kaldığımızın ve insanlarımızı nasıl yoksulluğa mahkûm ettiğimizin ölçüleri olabilir ancak. İkincisi insanlarımıza gerçek adalet ve ekonomik kalkınma vaat ediyoruz. Üçüncü önceliğimiz ise zenginliklerimizden hakça paylaşım olacak. Bu üç madde için sizlere söz veriyoruz. Şu üç şeyden de her zaman uzak duracağız. Bunların birincisi asla firavunlaşmayacağız, asla Karunlaşmayacağız ve asla belan olmayacağız.”

Konuşmasının bir bölümünde Ortadoğu’da yaşanan halk ayaklanmalarına da değinen HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü,  “artık dünyada firavunların ve Karunların devri bitmektedir. Mısır’da, Tunus’ta ve diğer ülkelerde yaşananlar bunun göstergesidir. Dünyanın mazlum halkları hak ve özgürlükleri için mücadelesini yapmaktadır. İşte Türkiye’de HAS Parti bu ihtiyaçtan vuku bulmuştur. Gelin partinize destek olun, sahip çıkın, güçlendirin ve bu mücadelenin içerisinde siz de yerinizi alın. Biliyor ve inanıyorum ki halkımızın duaları bizlerledir.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından İlçe Merkezine geçen HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş burada teşkilat mensuplarıyla bir süre sohbet ettikten sonra toplantı salonunda Beykoz Muhtarları ve bazı STK Temsilcileriyle bir araya geldi.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül Kurtulmuş’a çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verirken bu çalışmalarla ilgili hazırladıkları raporu da sunarak, “Sayın Genel Başkanımız Beykoz muhtarları olarak Beykoz’un içerisinde bulunduğu sorunların çözümü noktasında sizden destek bekliyoruz. 2-B Beykoz’un şu andaki en büyük ve öncelikli sorunu. Zira çıkan yasa Beykozluların sorununu çözemiyor. Çünkü Beykozlu kapanan fabrikalardan sonra iyice yoksullaştı. Oturdukları yerleri satın alma şansları çoğunun yok. Biz bu konuda çeşitli kereler Ankara’yı ziyaret ettik. Siyasi Partilerin Genel Başkanlarıyla görüştük. Sorunlarımızı ilettik. Sizden de bu konuda bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz” dedi.

Kurtulmuş Beykoz’un sorunlarına yönelik olarak ilçe teşkilatıyla her zaman koordinasyon halinde olacaklarını ve sorunların çözümü için gereken güce, enerjiye ve projelere sahip olduklarını ifade ederken, “özellikle 2-B konusunda insanlarımızı mağdur etmeden ancak rantiyecileri de Karunlaştırmadan çözmek zorundayız. İlçe teşkilatımız, başta İlçe Başkanımız olmak üzere bu konularda son derece bilgili ve tecrübeli. Bu konuda elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirisiniz. 2-B, imar, işsizlik sorunları Beykoz’un kaderi olmaktan çıkarılmalıdır. 270 bin insanın yaşadığı İstanbul’un en güzel ilçesi olma özelliğine sahip böyle bir coğrafyanın ihya edilmesi gerekirken yasalarla böylesi çağdışı bir şekilde kuşatılması ancak beceriksizlikle açıklanabilir.”dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz