Beykoz Kundura’da ücretsiz gösterimler başlıyor

  • 0
  • 17947
Beykoz Kundura’da ücretsiz gösterimler başlıyor
Beykoz Kundura’da ücretsiz gösterimler başlıyor
Beykoz Kundura’da ücretsiz gösterimler başlıyor
Beykoz Kundura’da ücretsiz gösterimler başlıyor
Beykoz Kundura’da ücretsiz gösterimler başlıyor

Beykoz Kundura Sinema ve Kundura Sahne hazırladığı ücretsiz, eğlenceli ve öğretici programları ile genç ve yetişkinleri kültür ve sanatla buluşturmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en önemli endüstriyel kültürel miras alanlarından biri olan Beykoz Kundura bünyesinde ücretsiz gösterimler başlıyor.

Genç ve yetişkinlere Yönelik Ücretsiz Film Gösterimleri Kundura Sinema’da

Kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Kundura Sinema ilkini 16. İstanbul Bienali kapsamında gerçekleştirdiği ücretsiz gösterimlerine Kasım ve Aralık programında da devam edecek.

Apollo 11’in Ay’a inişinin 50. yıl dönümünü ücretsiz film gösterimleri ile kutlayacak olan Kundura Sinema, iki kısa ve bir orta metraj film gösteriminden oluşan programında gerçek ile kurgu arasında köprü kuran filmleri izleyicilerle 17 Kasım Cumartesi, 15 Aralık Pazar ve 22 Aralık Pazar günleri saat 19.30’da ücretsiz olarak Kundura Sinema’da buluşturacak.

Gençlerin ve yetişkinlerin kültürel birikimine sinema aracılığı ile katkıda bulunan Kundura Sinema hazırladığı ücretsiz gösterim programı ile başta Beykoz’da yaşayan sinemaseverler olmak üzere daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Ücretsiz gösterimlere katılmak isteyen izleyiciler buradaki linkten form doldurarak katılım sağlayabilecekler.

Çocuklar İçin Ücretsiz Film Gösterimleri Beykoz İlçesi Çevre Okulları ile Başlıyor

Kundura Sinema ücretsiz gösterimleri ile daha önce sinemaya gitme fırsatı bulamamış genç ve yetişkinler beyazperde ile buluşuyor. Animasyon türünde olan “Kabakçığın Hayatı” filmi Beykoz ilçesi çevre okul öğrencileri ile Kundura Sinema’da Kasım ayında buluşmaya hazırlanıyor. Fransa- İsviçre ortak yapımı olan bu film kimsesiz çocukların gözünden dünyayı öğrenciler ile buluşturuyor. Claude Barras tarafından yönetilen “Kabakçığın Hayatı” 86. Akademi Ödülleri’nde en iyi animasyon film dalında da yarıştı.

Kundura Sahne’den Tuğçe Tuna ile “İçinde Yaşadığım Mekân: Beden” Atölyesi

Kasım ayında kapılarını aralayan Kundura Sahne ilk misafirlerini hazırladığı dans atölyesi ile karşılıyor. Ödüllü koreograf, çağdaş dans ve performans sanatçısı, yönetmen, güncel hareket teknikleri ve eğitmen olan Tuğçe Tuna, Kundura Sahne’nin ilk misafiri olarak 9 Kasım Cumartesi günü “İçinde Yaşadığım Mekan: Beden” isimli atölye çalışmasını gerçekleştirecek.

Dans ve hareket terapisi temelli atölye, kendini dansa açmak isteyen herkesi Kundura Sahne’ye davet ediyor. Bu atölyenin tekrarı 24 Kasım Pazar günü Öğretmenler Günü’ne özel olarak Beykoz ilçesinde yer alan ilk ve orta dereceli okullarda eğitmenlerine yönelik olarak ücretsiz düzenlenecek.  

Tuğçe Tuna eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyeye 14 yaş üzeri herkes www.beykozkundura.com sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak katılabilir.

Kundura Sinema Açık Perde: Amatör Kısa Filmler Kundura Sinema’da Ücretsiz Gösterimler ile İzleyicileriyle Buluşuyor

Kundura Sinema, filmlerini daha önce beyazperdede gösterme fırsatı olmamış genç yönetmenleri Kundura Sinema Açık Perde’ye davet ediyor. Süresi 15 dakikayı geçmeyen kurmaca, belgesel ve animasyon türlerindeki kısa filmlerin yer alacağı projeye, 18 yaş ve üzeri herkes başvuruda bulunabilir.

Kısa film yönetmenleri için yeni bir platform oluşturma hedefiyle yola çıkan Kundura Sinema Açık Perde, aynı zamanda yönetmenlere izleyiciyle bir araya gelme fırsatı sunuyor. Sinema sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Açık Perde kapsamındaki gösterimlerin ilki 15 Aralık Pazar günü saat 16.00’da Kundura Sinema’nın eşsiz atmosferinde gerçekleştirilecek ve yapımları izlemek isteyenler gösterimlere ücretsiz katılabilecek.

Güncel atölye ve etkinlik programı ve ulaşım bilgileri için: beykozkundura.com

Facebook, Twitter, Instagram: @kundurasahne @kundurasinema

Ayrıntılı bilgi ve söyleşi talepleriniz için:

[email protected] | +90 533 496 48 14

[email protected] | +90 537 399 19 85

[email protected] | +90 534 237 32 34

Beykoz Kundura

1800'lerin başında bir deri fabrikası olarak kurulan ve 1933'te ayakkabı fabrikasına dönüştürülen Türkiye’nin endüstriyel ve kültürel mirası Beykoz Kundura hem Osmanlı Devleti'nin hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin 200 yılı aşkın kesintisiz sanayileşme planının en önemli aktörlerinden biri oldu. Uzun yıllardır Yıldırım Holding bünyesinde film ve dizi platosu olarak hizmet veren Beykoz Kundura, Kazan Dairesi’nin restorasyonu kapsamında 2018 Kasım ayında açılan Kundura Sinema  ve Kasım 2019’da hizmet vermeye başlayan Kundura Sahne ve mekanın kültürel mirasına sahip çıkma amacıyla Kundura Hafıza başlığı altında yürüttüğü “Sözlü Tarih Projesi” ile birlikte, filmlerin ve hikayelerin sadece üretildiği değil; aynı zamanda izleyicisiyle buluştuğu, İstanbul’un nitelikli kültür ve sanat alanlarından birine dönüşmeyi hedefliyor.

Buse Yıldırım, Kültür-Sanat Direktörü

Buse Yıldırım, İstanbul’da yaşayan genç bir kültür girişimcisi ve sinema sanatçısı. Yaratıcı sektöre ve farklı kültürlere duyduğu ilgiyle, ilk olarak Brighton’da sanat ve tasarım alanında ön lisans eğitimi aldı. Güncel sanatı keşfettikçe kurama yöneldi ve Goldsmiths Londra Üniversitesi’nin Görsel Kültür bölümünde, Kuramsal Sanat Tarihi alanında lisans eğitimini tamamlayarak çeşitli sergileme projelerinde çalıştı. Film ve video üzerine yoğunlaşma isteği onu Paris’e götürdü; Paris ESEC Sinema Okulu’nda belgesel yönetmenliği alanında ikinci lisans eğitimi tamamladı. Buse Yıldırım, Berlin Freie Universität’te Görsel ve Medya Antropolojisi alanında yüksek lisans mezunu.  

2012 senesinden itibaren Beykoz Kundura’nın kültür sanat kimliğini kurgulayan Buse Yıldırım, Beykoz Kundura’nın sözlü tarih ve arşiv projesi “Kundura Hafıza” girişimini hayata geçirdi, yine bu dönemlerde kurduğu “Lita” yapım evi kapsamında çeşitli görsel-işitsel projeler gerçekleştirdi ve şu anda Kundura Sahne ve Sinema’nın kültür sanat yöneticiliğini yapıyor.

Haber Merkezi

Kavacıkspor mütevazılıği elden bırakmıyor
Önceki Kavacıkspor mütevazılıği elden bırakmıyor
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz