Beykoz Kundura'da nostaljik yaz geceleri başlıyor

  • 0
  • 6459
Beykoz Kundura'da nostaljik yaz geceleri başlıyor

Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferi ve Boğaz’ın kıyısında Bir Yaz Gecesi Festivali’nin 6.'sı 29 Temmuz'da başlıyor.

Restore klasikler ve canlı müzik eşliğinde sessiz film programının yanı sıra, alternatif sahnelerin özgün grupları Hedonutopia ve The Away Days’i ağırlayacağı müzik programı da olan Bir Yaz Gecesi Festivali, üç hafta sonu boyunca sürecek.

Film ve müziğin uyumlu birlikteliğinden ilhamla hazırlanan ‘Restore Klasikler’ programı bu yıl, Oscar ve Grammy ödüllü müzisyen Henry Mancini’ye odaklanıyor ve usta bestecinin müziklerini yaptığı ‘The Pink Panther, Pembe Panter’, ‘A Shot in the Dark, Karanlıkta Bir Çığlık’, ‘Breakfast at Tiffany’s,  Tiffany’de Kahvaltı’ ve ‘The Party, Tatlı Budala’yı restore edilmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşturuyor.

Festivalin canlı müzik eşliğindeki sessiz film programında ise İzlandalı elektronik ve deneysel pop grubu Múm, Türkçe saykedelik müziğin öncüleri BaBa ZuLa ve usta saksafoncu Korhan Futacı sessiz film klasiklerine özel hazırladıkları müziklerle perdenin önünde olacaklar.

Festivalin kapanışını alternatif sahnelerin özgün grupları Hedonutopia ve The Away Days konseri yapacak.

Festivale ulaşım için Beşiktaş rıhtımdan hareket edecek tekne servisi ve Beykoz İskelesi’nden kalkacak ring hizmeti ücretsiz sunulurken, özel araçlarıyla gelecek izleyiciler de ücretsiz otopark hizmetinden yararlanabilecek.  

Kundura Sinema ve Kundura Sahne’nin birlikteliğinde altıncısı düzenlenecek Bir Yaz Gecesi Festivali, 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Haber Merkezi

Beykoz'da İETT otobüsünden dumanlar yükseldi
Önceki Beykoz'da İETT otobüsünden dumanlar yükseldi
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz