Makaleler

Beykoz kulüpleri 1. Amatörde sıkıntı yaşamaz

24.09.2016 12:36
| | |
2563

3 hafta önce İstanbul Süper Amatör Lig heyecanının başlamasıyla beraber futbol sezonu hareketlendi. Futbol topu amatör futbol tutkunlarını büyülemeye başladı. Önümüzdeki hafta sonunda da 1. Amatör Lig için ilk düdük çalacak ve bu heyecanda futbolseverlere merhaba diyecek. 1. Amatör Lig zor bir lig. Kalite olarak da her yıl biraz daha seviyesi artan bir lig. Bu ligde hedefi olan birçok kulüp var. Beykoz takımlarının da hedefinin  olduğu bir sezon yaşayacağız.

Beykoz'u bu sezon 1. Amatör Ligde 5 kulübümüz temsil edecek. Beykoz futbolu geçtiğimiz yıl 1. Amatör Ligde çok başarılı bir sezon geçirdi. İstanbul Mesudiyespor, Anadoluhisarı İdman Yurdu ve Kanlıcaspor şampiyon olarak Süper Amatör Lig’e ‘merhaba’ dedi.

Bu yılda büyük bir beklenti içinde 1. Amatör Lig kulüplerimiz. 1. Amatör Ligde mücadele edecek tüm kulüplerimiz bu sezon için önemli hedefler koymuş durumda.

Bu ligde mücadele edecek takımlarımızdan birisi Gümüşsuyuspor takımı. 2 hazırlık maçlarını izledim. Tecrübeli ve teknik oyunculardan kurulu bir takım. İyi bir kadro oluşturmuşlar. Orta sahanın çalışkan ismi Alican Ünlü önderliğinde iyi bir sezon geçirmelerini bekliyorum. Bu yıl kesinlikle üst sıralarda yer alacaklardır. Süper Amatör Lige çıkarlarsa hiç şaşırmam.

Bu ligdeki bir diğer takımımız Elmalıspor.   Bir hazırlık maçlarını izledim. Onlarda iyi bir kadro kurmuşlar. Bu yıl zirveyi hesapladıklarını düşünüyorum. Başta Uğur Öztürk olmak üzere yetenekli oyuncuları var. Ligde çok can yakarlar.

Bu ligde mücadele edecek bir başka takımımızda Örnekköyspor. Kurumsallaşma anlamında önemli adımlar atıyorlar. Futbolu çok seven bir başkanları var. Onlarda gayet iyi bir kadro kurdular. Hazırlık maçlarında iyi sonuçlar aldılar. Onlarda üst sıralarda yer alacaklardır. Lige büyük renk katacaklarını düşünüyorum. Onlarında Süper Amatör Lig hedefiyle sezona başladıklarını biliyorum. Bekleyip görelim neler olacak.

Bu ligdeki bir başka takımımız Çavuşbaşıspor. Geçen yıl şampiyonluğu play off maçında kaybettiler. Bu yıl işi oraya bırakmazlar. Çok kaliteli bir kadro kurdular. Bir iki nokta transferle Süper Amatör Ligde bile başarılı olabilirler. Grubun en önemli şampiyonluk adayılar. Beykoz takımları içinde Süper Amatör Lige en yakın takım Çavuşbaşıspor olur diye düşünüyorum. Eğer hata yapmazlarsa lig bitmeden bileti ceplerine koyarlar.

Bu ligdeki son takımımız Kavacıkspor. Geçen yıl ki kadroyu muhafaza ettiler. Geçen yıl ki kadro Süper Amatör Lig için zayıftı. İki lig arasındaki kalite farkını düşündüğümüzde 1. Amatör Lig için iyi bir kadroları var. Bu sene Kavacıkspor'dan da başarı bekliyorum. Üst sıralarda yer alacaklardır. Şampiyonluk neden olmasın.

Son olarak 1.Amatör Ligde yer alacak 5 Beykoz takımı da sıkıntı yaşamazlar. Bu lig için oldukça iyi kadroları var. Eğer iyi başlayabilirlerse Çavuşbaşıspor başta olmak üzere Gümüşsuyspor ve Kavacıkspor'dan şampiyonluk bekliyorum.

Diğer iki takımımızdan da bir sürpriz beklemiyor değilim.
Bekleyip görmekte fayda var. Ama şunu net olarak söylemem gerekirse Süper Amatör Ligdeki heyecana 1.Amatör Ligdeki takımlarımızın da büyük bir katkı sunacağını Beykoz'da güzel bir futbol sezonu yaşayacağımızı düşünüyorum.

Bizde lafı daha fazla uzatmadan bu heyecana kendimizi kaptıralım. Futbolun tüm güzelliklerini dostça ve centilmence yaşayalım.
Herkesin gönlünce olsun.

Başarılarla dolu bir sezon yaşanması dileğiyle.

Tüm kulüplerimize kolay gelsin.

Anahtar Kelimeler: İstanbul 1. Amatör Lig, Beykoz Kulüpleri

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"