Beykoz Kulüpler Birliği Kanlıca’da toplandı

  • 2014.08.07 00:00
  • Güncelleme: 28.01.2013 00:11
  • Okunma: 7673 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) tarafından her ay düzenlenen sabah kahvaltısının Ocak ayı adresi Kanlıca Spor Kulübü oldu.
Beykoz Kulüpler Birliği Kanlıca’da toplandı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, BİSK Başkanı Asım Özdemir dışında Amatör Spor Kulüp Başkan ve temsilcileri çeşitli konularda görüşlerini açıkladılar. Kanlıca Spor Kulübünün 15 yılı aşkın süreli deneyimli yöneticilerinden Mustafa Kaya Amatör Spor kulüplerinde görev yapan isimleri birer-Robin Hood-olarak nitelerken kulüplerin semtleri ile sağlam ilişkiler kurabilmeleri için çevresindeki konu ve insanlarla, diğer STK'larla sağlam ilişkiler içerinde olmalarının gerekliliği üzerinde durdu.

"Eskiden mahalle abileri nitelemesi vardı, şimdilerde maalesef 14-15 yaşındaki çocukların bile ağır hakaret ve küfürler içeren maç seyirlerine maalesef müdahale edemiyoruz. Arka planda kalmak yerine Robin Hood'lar ve emektarlar olarak 5 adım öne çıkmak zorundayız. Çocuklarımız geleceğimiz onlar için çalışmalar yapıp, çabalar sarf etmeliyiz." diye konuştu.

Kaya, Kanlıcaspor olarak kendilerinin de birtakım sorun ve sıkıntıların muhatabı olduklarını söylerken,"Maalesef -Türkiye Kanlıca'dan Yönetiliyor- diye kamuoyunda bir nitelendirme varken bizler bu Türkiye çapında ekonomik faaliyetleri ile zirvede olan isimlere ulaşmakta zorluk çekmekteyiz, talebimiz halinde çalışanları ile gönderdikleri birkaç bin lira alabilmekteyiz. Kaldı ki biz bu sezon A Takım düzeyinde 2.Amatör Lige katılma düşüncesinde iken lisans çıkarım bedellerini bile nasıl bulacağız diye düşünmekteyiz.Bu konu sayın Ali Düşmez nezdinde gündeme getirilmeli, bu alınan ücretler ya makul seviyeye indirilmeli ya da tamamen ortadan kaldırılmalı ki kulüpler sıkıntılarından kurtulabilsin" dedi.

Çelikbilek’ten BİSK Yöneticilerine öneriler

Kanlıca Spor Kulübündeki aylık kahvaltılı toplantıda son söz alan isim her zaman olduğu gibi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Çelikbilek değişik konulara ilişkin aldığı notlardan aktarımlarda bulunurken mevcut BİSK Yönetimi ve Kulüp temsilcilerine bazı önerilerde bulundu. “BİSK olarak bir Spor Takvimi çıkarın. 2013 Yılında yapılacak tüm sportif etkinlikleriniz, ay ay bu takvimde belirtilsin. Her ay gündeme gelecek farklı konuları bulup bunu gerçekleşen toplantılarda yansıtın. Sadece sportif sorunlar ile ilgili değil değişik sosyal konulara,sorunlara da eğilin. Mesela çocuk ve gençlerimiz için değişik etkinlikler, onları sporla buluşturabilecek, sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlayacak projeler üretin. A.Hisarı Kulübümüz bir Tiyatro etkinliği yapmakta, bunun sayıları artmalı, kültürel alanlarda da etkin hale gelinmeli. Yeter ki bu çalışmalar için bizlerden salonlarımızı kullanmak için izin isteyin ücretsiz seve seve tahsis etmeye hazırız” diye konuştu.

Gençlere karşı ön yargılı olmamak lazım

Kulüp Başkanlarının futbol karşılaşmalarında fanatizm görüntülerine engel olamadıkları yönündeki beyanlarına atıfta bulunan Başkan Çelikbilek, “Bu çocuk ve gençlere karşı ön yargılı olmamak gerekli. Ben de eskiden önyargılı bir bakış açısına sahiptim ancak bunun doğru bir hareket olmadığı kanaati edindim.Bu insanlar bizim insanlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, onları dışlamak yerine kazanma yönünde çalışmalar yapıp projeler geliştirmeniz gerekli. Onları kucaklayıp dertlerini dinlesek ve içlerinden birini dahi doğru yola yönlendirebilirsek ne mutlu, bir insanı kazanmış oluruz. Hepimiz güzel ortamlarda, iyi aile şartlarında, imkanlar içerisinde doğmadık bu sebeple bu çocuk ve gençler her birimizin yakını, çocuğu, akrabası olabilir. Tamam kaynak yönünde sıkıntılarınız olabilir, bu konuda aranıza konuda yararı olabilecek uzman isimleri de çalışmalarınıza katın. Bizlerin sizlerden saklayacak bir şeyimiz yok. Eğer ki yapabileceğimiz bir öneriniz isteğiniz varsa yaparız, yapamayacaklarımızı da açıkça beyan ederiz.” Şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek ardından Beykoz için yaptıkları bazı çalışmalardan aktarımlarda bulunurken, Spor Kulüplerinin de katkı sağlayabileceği Deprem Eğitim çalışmaları hakkında bilgi aktarımında bulundu.”2 ayda bir afet çalışması yapmaktayız. En son olarak 200 araç ve ekipmanla birlikte Kaynarca Köyünde gerçekleştirdik. Her mahalleden en az 50 kişi katılsa toplamda 1500 civarında bir eğitim almış, afet durumlarında katkı sağlayabilecek bir insan gücüne kavuşuruz. Afet anlarında en fazla gerekli olan da budur, yoksa devletin yapabilecekleri, vereceği katkı ortada. 2 ay sonraki diğer Afet çalışmamızda bir sahra çadırı kuracağız. Kuracağımız Seyyar fırın ile anında yemek yapıp dağıtacağız, bir de ekmek yapımı için 10 bin ekmek çıkarabilecek bir seyyar fırın almayı düşünmekteyiz. İşte bu çalışmalara Bisk vasıtası ile katılımların olması yerinde olacaktır.” dedi.

Kanlıca Spor Kulübü’nde gerçekleşen programda söz alan diğer konuşmacılardan Çiğdem Spor Kulübü Başkanı Kubilay Ulu, kulüp binası yer talebinde bulunurken, Kanlıcaspor adına gelen talep ise Tekke Mevkiindeki sahalarını kullanabilmek için Beykoz Belediyesi’nin ilgili askeri makam ile irtibata geçmesi yönünde olduç

Elmalıspor adına gelen talep ise ilki 2012 yılında gerçekleşen Kulüplere nakdi yardımların ikinci etabı olacak 2013 ödemesinin erkene çekilmesi talebi idi. Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin ise Çavuşbaşı Tesisleri yanında bir Yüzme Havuzu yapma projeleri olduğunu söylerken, bu konuya ilişkin hazırladıkları bir dosyayı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e sundu.

Öte yandan programa katılan Beykozspor eski futbolcularından spor camiasının yakından tanıdığı bir isim olan Nuri Kızıltan güzel bir nostalji rüzgarı estiren bir anı aktarımında bulundu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz