Spor

Beykoz Kulübü'nde haciz utancı sürüyor

Beykoz Kulübü'nde haciz utancı sürüyor
2014.08.06 00:00
| | |
20401

Beykoz Spor Külübü eski oyuncularından İbrahim Daloğlu, kulüpten alacağını alamayınca çareyi logoya haciz koydurmakta buldu.

Beykoz Spor Kulübü Derneği’nin logosu haczedildi

Beykoz Spor Kulübü Derneği Basketbol takımı oyuncularından İbrahim Daloğlu, 2009–2010 Sezonu ara transfer döneminde Ankara TED Koleji’nden gelmiş olduğu Beykozspor’da altı ay forma giydi. 15.750 TL karşılığında 6 ay süreyle sarı siyahlı renklere bağlandı. Dönemin TBL 2. Lig’i takımlarından olan Beykozspor’dan parasını alamayan İbrahim Daloğlu sözleşmesi bittikten sonra yeni sözleşme yapmadı.

Bazı arkadaşlarının ricası üzerine yargı yoluna gitmeyen İbrahim Daloğlu, ”Çok zor şartlar altında maçlara çıktık. Federasyon sözleşme şartlarına göre sözleşme yapmıştık… Buna rağmen 6 ay hiç para alamadık. Sözleşmemiz bittikten sonra Başkan Aksu bizi yemeğe götürdü. Alico isimli bir yönetici ile birlikte orada bizlere bazı açıklamalar yapıldı. Paralarımızın iki ay içinde ödeneceği taahhüt edildi. Sözleşme bittikten sonra dava açmamak için bir ay daha bekledim. Paralarımız ödenmedi.” şeklinde konuştu.

Bekleme süresinin ardından yargıya müracaat eden İbrahim Daloğlu’nu mahkeme haklı buldu… Bu kararın ardından parasını yine alamayan oyuncu, kulübün her şeyinin hacizli olduğunu görünce başka bir yol denedi ve 102 yıllık Beykoz Spor Kulübü Derneği’nin logosuna haciz koyarak, kullanım hakkına yasak getirdi.

İbrahim Daloğlu’nun avukatı Selva Özkarakoç ise, buna mecbur kaldıklarını bu sorumsuzluk karşısında başka çareleri olmadığını söyledi.

Avukat Özkarakoç, marka değer tespiti istediklerini ve hazırlanacak bilirkişi raporu sonucunda Beykozspor Kulübü Derneği marka ve logosunu haciz yoluyla satışa çıkaracaklarını kaydetti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Logo, Haciz, Zeki Aksu, Beykozspor, İbrahim Daloğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"