Beykoz Küçüksu’da festival krize dönüştü

  • 0
  • 25279
Beykoz Küçüksu’da festival krize dönüştü
Beykoz Küçüksu’da festival krize dönüştü
Beykoz Küçüksu’da festival krize dönüştü
Beykoz Küçüksu’da festival krize dönüştü

Beykoz Belediyesi’nin Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği’ni muhatap almaması bölgede tepkilere neden oldu.

Beykoz Küçüksu Çayırı’nın yeniden eski ihtişamlı günlerlerine dönmesi için ciddi mücadele eden Anadoluhisarı Turizm kalkındırma Derneği’nin, tarihi Küçüksu Çayırı’nda düzenlenen Mısır Festivali’nde muhatap alınmaması dernek yöneticilerini üzdü.

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, girişimlerine rağmen Başkan Murat Aydın’ın il dışında olduğu öne sürülerek kendilerine randevu verilmediğini ifade ettiği açıklamasında, “en azından Onursal başkanımız, bölgemizin önde gelen isimlerinden Ferda Kazancıbaşı’nın bir teşekkür konuşması yapması için fırsat verin dediysek de buna da müsaade etmediler” cümlelerine yer verdi.

Öte yandan Bölgenin sevilen isimlerinden Anadoluhisarı Turizm kalkındırma Derneği Onursal Başkanı Ferda Kazancıbaşı, yaşanan bu durum üzerine festivale katılmayacağını açıkladı.

Kazancıbaşı açıklamasında, 1974 yılında beri Tarihi Küçüksu Çayırı’nın yeniden topluma kazandırılması için büyük mücadele verdiğini ve organizasyonda kendisine söz hakkı verilmemesi nedeniyle organizasyona katılmayacağını kaydetti.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kendisine ait olan Tarihi Küçüksu Çayırı’nda, Beykoz Belediyesi’ne festival organizasyonu için gerekli izni vermediği, buna rağmen Beykoz Belediyesi’nin festivali yapacağı ifade edildi.

Ağustos ayında yapılması planlanan ‘Mısır Festivali’nın gerekli izinleri alınamadığı için Eylül ayına kaldığı öne sürülse de, Eyül ayı içinde henüz izin alınmadığı belirtildi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın izin verilse de verilmese de geleneği devam ettirmek adına festivalin İBB’ye bağlı Tarihi Küçüksu Çayırı’nda yapılması yönünde talimat verdiği gelen bilgiler arasında.

Beykoz Belediyesi tarafından 07-8 Eylül tarihlerinde ünlü sanatçıların da katılımıyla tarihi mesirede düzenlenecek ‘Mısır Festivali’ kapsamında geçmişteki gibi yine mısır kazanları kaynayacak, tüm Beykoz halkı ve İstanbullular ağırlanacak.

Bahadır Tatlıöz ve Burcu Güneş konser verecek

Festivalde ünlü sanatçılar Bahadır Tatlıöz ve Burcu Güneş sevilen konserler verecek. Festival kapsamında bol eğlenceli oyunlar, illüzyon ve animasyon gösterileri, sergiler, keyifli konserler, patlamış mısır, pamuk şeker ve bolca mısır ikramının olacağı etkinlikte çocuklar için sürpriz oyun alanları, şişme oyun parkı, maskot mehter takımı ve yarışmalar da yer alacak.

 

Program:

Festival

Başlama Saati: 18.00

Yer: Küçüksu Çayırı

Tarih:

 

07 /Eylül /2019 Cumartesi:

Bahadır Tatlıöz Konseri

Saat: 20.30

08 /Eylül /2019 Pazar:

Burcu Güneş Konseri

Saat: 20.30

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Çelikbilek hastaneye kaldırıldı
Önceki Beykoz Belediyesi eski Başkanı Çelikbilek hastaneye kaldırıldı
Beykozlu sporcular Urfa'dan 3 madalya ile döndü
Sonraki Beykozlu sporcular Urfa'dan 3 madalya ile döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz