Beykoz köylerine yeni otobüs ihaleleri yapılacak

  • 0
  • 2159

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, Mahmutşevketpaşa Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek köylerdeki ulaşımı rahatlatacak adımlar atacaklarını söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, ilçenin talep ve şikayetlerine kulak verdiği “Mahalle Buluşmaları” kapsamında Mahmutşevketpaşa’da halkı dinledi.

Sorunlara yerinde ve hızlı çözüm sözü veren Köseler, köylerde halkın bir araya geldiği sosyal mekanlar yapacaklarını ve tarımı canlandırmak için kooperatif desteği vereceklerini söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler’in seçim döneminde vaat ettiği birlikte yönetim anlayışının ilk uygulaması olan “Mahalle Buluşmaları”nın 5.’si Mahmutşevketpaşa’da yapıldı.

Mahmutşevketpaşa Köy Kahvesi’nde düzenlenen toplantıya Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Bilgehan Murat Miniç, Taner Aksu, Müfit Yetkin, meclis üyeleri, Mahmutşevketpaşa Muhtarı Kemal Özman ve birim müdürleri de katıldı. 

Çözüm ekibi özel talepleri aldı

Beykoz Belediyesi bünyesinde kurulan Çözüm Ekibi buluşma öncesinde mahalle sakinlerinin kapısını tek tek çalarak istek, şikâyet ve hizmet taleplerini aldı. Buluşmada Mahmutşevketpaşa sakinleri de ilçede ve köyde yaşamı kolaylaştırmaya yönelik taleplerini sıraladı.

Beykoz’un 45 mahallesinde ortak akıl ve şeffaf yönetim anlayışı ortaya koymak istediklerini belirten Başkan Alaattin Köseler, “1999-2004 arasındaki ilk hizmet döneminde yaptığım halk toplantılarını bir adım ileriye taşıma kararı aldık ve çözümü ayağınıza getirdik. O yıllarda gördüm ki toplantılara köylerden katılım az oluyor, vatandaşlarımız taleplerini tam manasıyla bize iletemiyor. Yeni hizmet döneminde, 45 mahalleyi tek tek ziyaret ederek tespit ettiğimiz sorunları öncelik sırasına göre çözeceğiz” diye konuştu.

“Köylerde sosyal alanlar artacak”

Başkan Köseler toplantıda köylerde halkın bir araya geldiği sosyal mekânları artıracaklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Seçim döneminde söz verdik. Belki her köyde değil ama uygun olan yerlerde halkın toplandığı ve hizmet aldığı kalıcı mekânlar yapacağız. Mahmutşevketpaşa’nın girişindeki alanı revize edeceğiz. Sizin toplanacağınız, kına gecesi yapacağınız ve nikâh kıyacağınız mekânları bu mahallede oluşturacağız. Belediye hizmetlerini de buralarda vereceğiz.

İlçe sakinlerinin memnun olduğu hizmetleri geliştirerek devam ettireceklerini ifade eden Köseler, kültür- sanat ve eğitim gibi hizmetleri İBB ile işbirliği halinde daha kaliteli hale getireceklerini kaydetti. 

Beykoz’da başkan yardımcısı olarak göreve başlayan İETT Ulaşım Daire Başkanı Müfit Yetkin ise muhtarlarla toplantılar yaparak köylere sefer sayısını artırmak için çalıştıklarını, yarım otobüslerle takviyeler yaptıklarını ve ihaleler sonuçlandığında yeni otobüslerin de yollarda olacağını söyledi.

Mahmutşevketpaşa Muhtarı Kemal Özman ise yıllardır bekledikleri halk buluşması toplantılarını mahalle sakinlerinin ayağına getirdiği için Başkan Köseler ve ekibine teşekkür etti, köy pazarı konusunda talebini iletti.

Haber Merkezi

Beykoz Sahilinde su samuru heyecanı
Önceki Beykoz Sahilinde su samuru heyecanı
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz