Beykoz Köyler Arası Turnuva Grupları belli oldu

  • Güncelleme: 25.07.2019 23:36
  • Okunma: 4907 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesinde geçmişi çok eskilere, 1970’li yıllara kadar uzanan Beykoz Köylerarası Futbol Turnuvası'nda Kura çekim heyecanı vardı.
Beykoz Köyler Arası Turnuva Grupları belli oldu

Turnuvanın demirbaş takımlarından olan Mahmut Şevket Paşa Köyünde yapılan son toplantının ardından gruplar ve maç fikstürleri belli oldu.

Yıllar öncesinde köylerde motorlu araçların dahi sınırlı sayıda olduğu yıllarda müthiş bir heyecan ile başlayan ve köyler arasında en büyük sosyal etkinlik ve kaynaşma vesilesi olan turnuva bu güne kadar birkaç ara verilen yılların ardından devam etmiş idi.

Turnuva genelde doğal çim sahası olan Bozhane Köyü Sahasında yapılmakta iken Riva Sahasının devreye girmesi ile müsabakalar bu adreste de oynanmaya başlamıştı. Bu seneki turnuvanın da adresi Riva Köyü Spor Kulübü Sahası olacak. Yarı Final ve Final karşılaşmalarının adresi ise Beykoz Stadı olacak.

Mahmut Şevket Paşa Köyünde yapılan toplantıya Mahalle Muhtarı Kemal Özman ev sahipliği yaptı. Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ile Yönetim Kurulunun bazı isimleri de toplantıya iştirak ederken, turnuvaya ilişkin görüş ve düşünceler masaya yatırılarak ortak bir noktada buluşa hedeflendi.

Her ne kadar adı Köyler Arası Futbol Turnuvası olsa da bilindiği üzere Köy Statülerinin yerinin Mahalle adını alması turnuva heyecanına bir engel olmayacak ve geleneksel hale gelen bilinen ismi Köyler Arası Futbol Turnuvası unvanı kullanılmaya devam edilmekte.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir Turnuvaya ilişkin DOST BEYKOZ’a yaptığı açıklamada, güzel bir turnuva geçmesinin herkesin ortak temennisi olduğunu söylerken, ” Bilindiği üzere yıllar önce Beykoz Stadının olduğu yerde yapılan Kelle İbrahim Turnuvası ile birlikte ilçemizde gerçekleşen en eski turnuva köyler arasında yapılmakta. Turnuva öncesindeki son toplantımız gayet verimli geçti, her takım temsilcisi görüş ve önerilerini katılımcılar aktardı. Ağustos Ayında yapılacak olan turnuvaya 9 Köy Takımımız katılacak. Centilmenliğin ön planda tutulacağı bir turnuva geçmesi en büyük beklentimiz olmuş durumda. Şahsım ve Yönetim Kurulum adına katılacak takımlara şimdiden başarılar diliyorum ” şeklinde konuştu.

Turnuvada Gruplar ve takımlar şu şekilde oluştu:

A Grubu: Zerzevat Köyü-Kaynarca Köyü-Hüseyinli Köyü-Mahmut Şevket Paşa Köyü

B Grubu: İshaklı Köyü-Cumhuriyet Köyü-Örnekköy-Alibahadır Köyü

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz