Beykoz Köy Pazarında son viraj dönülüyor

  • 1
  • 11675
Beykoz Köy Pazarında son viraj dönülüyor
Beykoz Köy Pazarında son viraj dönülüyor
Beykoz Köy Pazarında son viraj dönülüyor

Beykozlunun ürettiği ürünleri satabileceği pazar olarak tasarlanan ve Cumhuriyetköy'de inşası süren Köy Pazarında sona yaklaşıldı.

Pazarda, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi, Arıcı Kayıt Sistemi, Örtü Altı Kayıt Sistemi ve Türkvet Kayıt Sistemi’nde kaydı bulunan Beykozlu aktif çiftçilere satış sertifikası ve stant verilecek.

Alana satış için getirilen ürünlerin ilçede yetişen köy ürünleri olup olmadığı Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından düzenli olarak denetlenecek. İlçe dışından ürün getirdiği belirlenen kişi ve çiftçilere satış izini verilmeyecek.  

Pazarın hizmete açılmasıyla ilçedeki çiftçiler alın teri ürünlerini pazarlama imkânına, İstanbullular köy ürünleri alış verişi için güvenilir ve denetimli bir adrese kavuşacak.  

Beykoz Belediyesi tarafından yapılan duyuruda pazarın inşasında sona yaklaşıldığı ve kısa süre içerisinde vatandaşların kullanımına açılacağı kaydedildi.

Sosyal medyadan paylaşılan mesajda da, "Beykoz Köy Pazarı'nda hazırlıklar sürüyor. Bal, kestane, ceviz, karpuz, her şeyin tazesi burada olacak. Yakında, Cumhuriyetköy’de buluşmak üzere." ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyespor, firesiz devam ediyor
Önceki Beykoz Belediyespor, firesiz devam ediyor
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (1 Yorum)

Ali Sinan (3 yıl önce)

Bu pazar her gün açık olacak mı? Yoksa sadece hafta sonları mı?

Yorum Yaz