Beykoz Konakları ayarlı operasyon

  • Güncelleme: 19.12.2013 00:11
  • Okunma: 7068 kez
  • Yorum: 0
İstanbul ve Ankara’da başlatılan seçim ayarlı operasyon, ki bazı kesimler buna ‘yolsuzluk operasyonu diyor, kimilerini hiç şaşırtmadı. Bugün gelinen nokta yakın geçmişte yaşananlara bakıldığında hiç de sürpriz değil.
Beykoz Konakları ayarlı operasyon

Biraz daha geriye giderek başlayalım. ÖnceMavi Marmara olayı, arkasından Türkiye’nin kanayan yarası terörü bitirmek için Oslo’da yapılan görüşmelerin sızdırılması, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı karalama uğraşları! Ve son olarak Gezi olaylarına neden olan kıvılcıma imza atanlar ve su yüzüne çıkan görüş ayrılıkları. Yabancı istihbarat kaynaklı analizler, yazılar, başta Başbakan Erdoğan olmak üzere hükümeti köşeye sıkıştırmaya çalışan eleştiriler.

Son olarak ‘dershaneleri dönüştürme’ tasarısının gündeme gelmesiyle artık gizlemeye bile gerek duyulmayan düşmanlıklar. Daha önce hükümeti kahraman ilan eden kesimlerin bu kez hükümeti köşeye sıkıştırmak için uydurdukları havada uçuşan MGK kararları, fişleme iddiaları. Öyle ki,  ‘düşmanımın düşmanı dostumdur’ mantığıyla kurulan ittifaklar. Ve bugün gelinen nokta: Seçim ayarlı operasyon.

ANCAK....

Bütün bu gelişmelerin arasında görmezden gelinen, dillendirilmeyen ‘Beykoz Konakları ayarlı’ çalışmaları unutmamak gerekiyor. Bugün ‘düsturumuz yolsuzluk yapmamak’ iddiasında bulunan CHP’nin, partiden yolsuzluklar yüzünden atılmış Mustafa Sarıgül’e, hem de partinin yetkili kurulları tarafından aklanmadığı halde, sıkı sıkıya sarılması. Önce Mustafa Sarıgül sonra Mansur Yavaş projesi, siyasetin karanlık odası Hüsamettin Özkan’ın Beykoz Konakları’nda temeli atılmış, uzun süredir üzerinde çalışılan ‘dışarıdan destekli’ bir projedir. Amaç ise ‘Erdoğan’sız siyaset, Erdoğan’sız Türkiye’dir’.

Mustafa Sarıgül ve gerek yurt içindeki gerek yurt dışındaki destekçileri İstanbul’u kazanamayacaklarını bal gibi bildikleri halde, hedefi farklı projeyi uygulamaya koymuşlardır.Sarıgül’ün yola çıktığındaki şu sözleri hatırlayalım; ‘İstanbul yarı final, asıl hedef final’. 

Kaynak: Akşam 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz