Beykoz kızları ilk iki maçtan puan alamadı

  • 0
  • 2531
Beykoz kızları ilk iki maçtan puan alamadı
Beykoz kızları ilk iki maçtan puan alamadı
Beykoz kızları ilk iki maçtan puan alamadı
Beykoz kızları ilk iki maçtan puan alamadı

TFF Kadınlar Futbol 3. Liginde Beykoz’u temsil eden tek kız futbol takımı olan Rüzgarlıbahçespor, sıfırdan oluşan A takımı ile çıkmış olduğu yeni sezon maçlarında tecrübe edinmeyi amaçlıyor.

Rüzgarlıbahçespor 2023 - 24 Sezonunda çıkmış olduğu ilk iki maçından puan alamadı. Lacivert – Beyaz - Kırmızılı ekipte Kulüp Başkanı BayramTaşkıranlar alınan mağlubiyetler nedeni ile üzüntü yaşadıklarını fakat gelecek sezonun kadrolarını kurabilmek için bu riski bilerek aldıklarını söyledi.

Beykoz’da tek Kadın / Kız futbol takımı olduklarını ifade ettiği açıklamasında, “ilk kez takımı kurduğumuz dönemde de aynı tabloları yaşamıştık. Ancak ilerleyen süreçte hem grup şampiyonluğu hem de TFF Kadınlar Futbol 2. Ligi Yükselme maçlarına kadar çıkan bir başarı hikâyemiz olmuştu” dedi.

Ligin en genç kadrosuyuz

Ligin en genç kadrosu ile sezona girdiklerini dile getiren Başkan Taşkıranlar, “takımda 2-3 tane genç oyunculara ablalık yapacak isim var. Biz bu genç kardeşlerimizi kazanmak istiyoruz, uzun vadeli yeni bir başarı hikâyesi yazacağımıza inancımız tam. Almış olduğumuz mağlubiyetler için genç kardeşlerimize dediğimiz şu ki kesinlikle bunlara takılıp kalmayın, her şey zamanla yerinde oturacak."  ifadelerini kullandı.

Başarılarımızla camiayı gururlandırdık

Futbol Okulu dâhil olmak üzere başarıları ile camiayı gururlandırdıklarını, birçok futbolcularının değişik takımlara transfer olması sebebiyle yeni sezona genç bir kadro başladıklarını dile getiren Başkan Taşkıranlar, "Uzun yıllar yan yana oynamış iskelet kadromuz bu sezon olmadığı için,  yağmur, kar rüzgârlı hava demeden antrenmanlarını aksatmayan gençlerimize sahip çıkacağız. Bu sezon onların deneyim kazanacağı bir sezon olacak. Aldığımız sonuçlara takılıp kalmıyoruz." dedi.

Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü olarak çok ciddi maddi ve manevi sıkıntılar yaşadıklarına vurgu yapan Bayram Taşkıranlar, “TFF 3. Ligi kendine özel kuralları olan bir lig. Mesela, her maçta saha kenarında ambulans bulundurmak zorundasınız. Yani ekstra maliyetleri olan bu ligde, sahaya çıkabilecek gücü buluyorsak, mahallemiz sakinlerinin karınca, kararınca verdikleri desteklerin bunda etkili olduğunu söylemek isterim” cümlelerine yer verdi.

Taşkıranlar, Beykoz’daki kadın yöneticilerden takımlarına destek olmalarını istedi.

Spor Servisi

Çavuşbaşı Beykoz’da şampiyonluk şarkılarına başladı
Önceki Çavuşbaşı Beykoz’da şampiyonluk şarkılarına başladı
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı