Beykoz Kızılay Yönetimi görevden alındı

  • 0
  • 7621
Beykoz Kızılay Yönetimi görevden alındı
Beykoz Kızılay Yönetimi görevden alındı
Beykoz Kızılay Yönetimi görevden alındı

Dost Beykoz'un gündeme taşıdığı 65 yaş üstü vatandaşlara yemek dağıtım işinden şahsi menfaat temin etme tartışmalarının ardından sular bir türlü durulmamıştı.

Sadettin Çay'ın sahibi olduğu kaçak Qadraj Kafe de pişirilen yemekler, bir firmaya fatura edilmiş. O firmadan da Sadettin Çay'ın başkan olduğu Beykoz Kızılay Şubesi tarafından satın alınarak, Beykoz'da 65 yaş üstü vatandaşlara dağıtılmıştı.

Bu tartışmaların büyümesi ve Dost Beykoz'un sormuş olduğu sorulara Kızılay Beykoz Şube yönetimin cevapsız kalması üzerine Türk Kızılay'ı Genel Merkezi harekete geçti.

Genel Merkez, Beykoz Kızılay Şube yöneticilerinin istifalarını istedi. Sadettin Çay, Tuncer Dede, Remzi Gür, Şerife Şekerci, Ömer Karataş, Gökhan Kartal, Faruk Gürsel Koçak, Mehmet Yılmaz, Talha Uçar ve Çağatay Gürsoy gibi isimlerin yer aldığı Beykoz Şube Yöneticileri Genel Merkeze istifa dilekçelerini gönderdi. Genel Merkez ise dilekçeleri derhal işleme koyarak Beykoz Kızılay Şube Yönetiminin yetkisini düşürdü.

Kızılay Genel Merkezi, Nisan 2018’de gönderdiği yazıyla Beykoz Şube Başkanlığını kapatarak, tüzel kişiliğini ortadan kaldırmıştı. Sadettin Çay'ın, Başkanı olduğu Kızılay Avrasya Şubesi'nin de kapatılması sonucu, Beykoz Şube Başkanı olarak atanması Beykoz'da ciddi tartışmalara yol açmıştı.

Göreve getirildiği günden bu yana skandalları ile gündemden düşmeyen Beykoz Kızılay Şubesi Başkanı Saadetin Çay’ın ihtiyaç sahiplerine dağıtılan yemekleri sahibi olduğu Qadraj Kafe restoranda yapıldığı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü.

Geçtiğimiz Mart ayında başlayıp iki buçuk ay süre ile devam eden 65 yaş üstü insanlara sokağa çıkma yasağı uygulandığı dönemde, Beykoz’da da her gün 140 kişiye günde bir öğünü kahvaltı olmak üzere 3 öğün yemek dağıtımı Sadettin Çay’ın başkanı olduğu Beykoz Kızılay’ı tarafından yapılmıştı. Kızılay Beykoz’un iki buçuk ay boyunca 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine dağıttığı yemeklerin yine Sadettin Çay’ın sahibi olduğu, Qadraj Kafe restoranda yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Öte yandan Sadettin Çay'ın 65 yaş üstü vatandaşlara dağıtılan yemekler üzerinden maddi çıkar elde ederek, görevi kötüye kullandığı ve bu konuya ilişkin istifa eden Başkan Sadettin Çay ve diğer yöneticiler hakkında görevi kötüye kullanmaktan Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulacağı bilgisine ulaşıldı.

AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ında yedek yönetim kurulu üyesi olduğu kadrodan, Zafer Aslan Genel Merkez delegeliğinden daha önce  istifa etmişti. 

Haber Merkezi

 

Küresel boyutta e-spor dönemi
Önceki Küresel boyutta e-spor dönemi
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz