Beykoz Kitap Fuarı basına tanıtıldı

  • 0
  • 7039
Beykoz Kitap Fuarı basına tanıtıldı
Beykoz Kitap Fuarı basına tanıtıldı
Beykoz Kitap Fuarı basına tanıtıldı

Beykoz 4. Çocuk Kitapları Fuarı'nın tanıtım lansmanı yapıldı.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı'nın tanıtım lansmanı Hıdiv Kasrı'nda yapıldı.

Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin'in onur konuğu olduğu Kitap Fuarı'nın lansman toplantısında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı'nın İstanbul'un ve Türkiye'nin istikrarlı bir şekilde sürdürülen tek çocuk kitapları olarak bilindiğine dikkati çekerek, "Çocuk edebiyatı alanında değerli eserler veren Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, bu seneki fuarın onur yazarı olarak 21 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek açılışta okuyucularla birlikte olacak. Fuara bu yıl da küçük kitap dostları için sevilen yazarların söyleşileri ilave edildi. Bu kapsamda 4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na söyleşi ve imza etkinlikleri için 100’e yakın değerli çocuk edebiyatı yazarı katılıyor." dedi.

"Bir hayalin olsun" temasıyla 4. kez düzenlenen Çocuk Kitapları fuarında Hazerfen Ahmed Çelebi, Mimar Sinan, Uluğ Bey, Leonardo Da Vinci, Nikola Tesla, Neil Armstrong gibi isimlerin canlandırılacağını belirten Çelikbilek, "21-29 Nisan 2018 tarihlerinde Beykoz sahilinde 2200 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilecek 4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na çocuk kitapları yayıncılığında öne çıkan 80 seçkin yayınevi katılıyor." ifadelerini kullandı.

Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, "Hepimiz içimizdeki çocukla birlikte buradayız. İlçe halk kütüphanelerinin Kültür Bakanlığı aracılığıyla düzenlenmesini çok önemli görüyorum. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı bu yıl dördüncü kez düzenleniyor. Oldukça başarılı bir fuar ve eminim şehir dışından dahi çocuklarımızı aileleriyle birlikte burada görürüz. Ülkemizde çocuklarımız yetişkinlerden daha fazla okuyor. Bu bizim için umudun hala olduğunun bir göstergesidir. Daha çok okumalı ve okutmamız gerektiğini düşünüyorum." diye konuştu.

Beykoz 4. Çocuk Kitapları Fuarı 21-29 Nisan tarihleri arasında 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Haber Merkezi

AK Parti Beykoz’da erken seçim hareketliliği
Önceki AK Parti Beykoz’da erken seçim hareketliliği
Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Sonraki Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz