Beykoz kısıtlı Ramazan bayramına hazırlandı

  • Güncelleme: 22.05.2020 21:20
  • Okunma: 7505 kez
  • Yorum: 0
İlk kez 81 ilin tamamında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan Bayramı öncesi Beykoz halkı ihtiyaçlarını temin etmek için sokağa koştu.
Beykoz kısıtlı Ramazan bayramına hazırlandı

Sahil bandında uzun araç kuyrukları oluştu… Kavacık Dörtyol’da kurulan semt pazarı en kalabalık günlerinden birisini yaşadı… Bazı marketlerde sebze ve meyveler tükendi…

23-24-25-26 Mayıs tarihinde sokağa çıkma kısıtlaması öncesi her Cuma günü Beykoz Kavacık’ta kurulan semt pazarı tarihinin en kalabalık günlerinden birisini yaşadı. Beykoz Belediyesine ait zabıta ekipleri vatandaşların maskesiz alana giriş yapmasına kesinlikle müsaade etmezken, vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda sık sık uyarıldı.

Maskesiz satış yaptığı tespit edilen satıcılara ise Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem uygulandı. Beykoz Belediyesine bağlı dezenfeksiyon ekipleri semt pazarlarını köşe bucak dolaşarak dezenfekte etti.

Pazar noktasına giriş ve çıkışlar, Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne ait demir bariyerlerle kapatıldı. Kurallara uymayan esnafa ise göz açtırılmadı.

Yalıköy’de kurulan halk pazarında da bazı satış stantlarının arasında boşluk bırakılması konusunda esnafa uyarılar yapıldı.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının birinci gününde İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye göre ülke genelinde yaklaşık 111 bin asayiş personeli görev yapacak. Trafik denetimleri en üst düzeyde sürdürülecek.

Bayramın birinci gününde şehit yakınları ile refakatçileri, kabristanları ziyaret edebilecek. Talep olması halinde ulaşım Valilikler ile ilçe kaymakamlıklarınca karşılanacak.

Bayram günleri market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ile online satış yapan yerler kapalı olacak.

23-26 Mayıs'ta ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleriyle bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek.

4 Gün sürecek sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Beykoz'un birçok noktasında da trafik yoğunluğu yaşandı, uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşlar kontak kapatma noktasına gelirken, özellikle ana arterler ve sahil bandındaki araç yoğunluğu dikkati çekti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz