Beykoz Kiremitdere’ye yeni çehre

  • Güncelleme: 03.10.2015 15:44
  • Okunma: 13707 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Merkeze uzak bölgelerde yolların bozuk olduğuna yönelik şikayetler olsa da ana arterlerde çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor.
Beykoz Kiremitdere’ye yeni çehre

Beykoz Merkeze uzak bölgelerde yolların bozuk olduğuna yönelik şikayetler olsa da ana arterlerde çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor. Çubuklu Kiremdere Caddesi bu kapsamda yeni çehresine kavuşturuluyor.

Beykoz’un en yoğun caddelerinden bir olan Kiremitdere Caddesi üzerindeki tretuvar, asfalt ve otopark çalışması devam ediyor.

Beykoz’un en işlek caddelerinden olan Kiremitdere Caddesi tretuvar, asfalt ve otopark çalışmasıyla düzenleniyor.

Eski Kiremitdere Camisi’nin yıkılarak yerine Mültezem Camisi’nin yapılmasıyla başlayan yol ve çevre düzenlemeleri son aşamasına geliyor.

İBB ve Beykoz Belediyesi tarafından yürütülen çalışmayla mevcut yolun asfalt bakımı ve kaldırım düzenlemesi yapılacak. Mültezem Camisi bahçesi otopark olarak hem cami cemaatinin hem de ilçe sakinlerinin hizmetine sunulacak.

Caddenin zeminin kazınması ve yan yollarda kaldırım, tretuvar ve bordur döşeme çalışmaları başlatıldı. Yolların asfaltlanmasının ardından peyzaj çalışmaları yapılacak. Cami çevresinde oluşturulacak olan otoparkla da ilçe sakinlerine kolaylık sağlanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın vaktiyle yaptığı ‘Yol için cami bile yıkar, yeniden inşa ederiz’ açıklamaları doğrultusunda başlayan Kiremitdere Yolu çalışmasıyla yeniden ve modern mimarisiyle yaptığımız Mültezem Camisi bölgeye estetik değer kattı. Şimdi de otoparkı, geniş caddesi ve yollarıyla bu güzergahı prestij bir caddeye dönüştürüyoruz. Son yıllarda vatandaşlarımız tarafından sıkça kullanılan Kiremitdere Caddesi alternatif yol olmaktan çıkarak ana yol durumuna gelmiştir. Biz de hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyetini gözeterek bu yola İBB ile birlikte gereken çalışmayı yapıyoruz. Vatandaşlarımızın kazasız belasız günlerde ve dikkatle kullanmalarını diliyorum” dedi.

Haber Merkezi