Beykoz Kent Konseyi sorunlara el attı

  • 0
  • 3707
Beykoz Kent Konseyi sorunlara el attı
Beykoz Kent Konseyi sorunlara el attı
Beykoz Kent Konseyi sorunlara el attı
Beykoz Kent Konseyi sorunlara el attı
Beykoz Kent Konseyi sorunlara el attı

Beykoz Belediyesi’nin Kent Konseyi yapılanmasının hiçbir faaliyetinin olmadığı bir sırada, STK’ların sorunlara yönelik toplantı yapması tartışmalara neden oldu.

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ), Beykoz Muhtarlar Derneği, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği ve Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği’nden oluşan çalışma grubu bir toplantı yaptı.

Beykoz’un sorunlarına kendi ölçeklerinde çözüm üretme yollarını konuşan kurumların temsilcileri arasında, Erdal Öztürk, Sedat Altun ve Asım Özdemir gibi isimler vardı.

Beykoz Dernekler Birliği Dönem Başkanı ve Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Uzuner,  45 mahalle muhtarını, Beykoz Dernekler Birliği bünyesinde bulunan 19 yöre derneğini, 45 spor kulübü başkanını, vatandaşları ve birde oluşumun dışında olan dernek başkanlarını davet ettiklerini ifade eden Uzuner, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

Toplantı geniş katılımlı yapma sebeplerini, çalışma gruplarına belki ilave edilecek konu başlıkları da olabilir, bunda çeşitli komisyonlar oluşturup bu sorunları yazılı hale getirip, sonunda da hepsini toparlayıp bir kitap haline getirmek olarak açıklayan Uzuner, “bu kitap Beykoz için önemli bir kazanım olacağını düşünüyoruz.  Burada hem sizlerin önerilerini alacağız hem de bu çalışma komisyonlarında ‘görev almak istiyorum’ diyenler olursa onların da burada gerekli kaydı alıp sonra İlerleyen zamanlarda bu çalışma komisyonlarını oluşturup, hızlı bir şekilde Beykoz’un bütün konuları ile ilgili çalışmayı yapmak istiyoruz.” dedi.

Erdal Uzuner, imar ve mülkiyete yönelik geçmişte eksik kalan konuların tespiti ve geleceğe yönelik neler yapılabileceklerine yönelik bir başlık açtıklarını,  Boğaziçi imar, SİT derecelendirme, Beykoz’da kültür, sanat, turizm ve deprem konularında çalışılması gerektiğini kaydetti.

Beykoz’un doğallığının da korunmasını istediklerini söyleyen Uzuner, gençlik ve spor problemleri… Eğitim, özel gereksinimli çocukların durumları, istihdam ve işsizlik konularını da ele almak istediklerini ifade etti.

Toplantıda, sokak hayvanlarını da unutmadıklarını söyleyen Erdal Uzuner’ın sıraladığı başlıklar üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

Katılımcılar Beykoz için ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını söylediler.

Haber Merkezi

Deva Partisi Beykoz’da 16 mahalle temsilcisini belirledi
Önceki Deva Partisi Beykoz’da 16 mahalle temsilcisini belirledi
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz