Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı

  • 0
  • 10539
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı
Beykoz Kent Konseyi, Kadınlar Gününü kutladı

Beykoz Kent Konseyi, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlediği programla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Beykoz Kent Konseyi tarafından organize edilen geceye Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı, KADEM temsilcisi Av. Pınar Hacıbektaşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Arzu Gül, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Çiğdem Gökçe, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Bülent Küçük, Şehit Onbaşı Kemal Zeren’in annesi Esma Zeren, davetliler ve misafirler katıldı.

Dünya Kadınlar Günü programı, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, bütün kadınların, kadınlar gününü kutlayarak eşine bir çiçek takdim etti.

Protokol konuşmalarının devamında Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) temsilcisi Av. Pınar Hacıbektaşoğlu bir konuşma gerçekleştirdi.

“Kadınlarımızın yeryüzündeki sorunlarını konuşalım”

Hacıbektaşoğlu, bir hukukçu ve anne olarak bütün kadınların, Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında, “Bu günü kutlamaya başladığımız andan itibaren kadınların çiçek olarak anılmasından çok memnunum. Emekçi kadınların eşit iş, eşit imkan hedefiyle elbette böyle duygusal anlarla analım. Kadınlarımızın yeryüzündeki sorunlarını konuşalım. Biz KADEM olarak bu sorunlara eğilirken, yaşanan sorunları da konuşmayı tercih ediyoruz. Kadınların neden sadece anne kimliği üzerinden değerlendirildiğini anlamıyorum” ifadelerini kullandı.

“Maddi değeri olan birçok şeyin yüzde 95’i erkeklere kalıyor”

Avukat Hacıbektaşoğlu, “Kadın sadece öğretmen, bürokrat olmaya çalışır. Kadının girişimci olması sıkıntılı olarak görülüyor. Benim 10 kardeşim var. Babamın hayali kızlarının öğretmen olup senenin üç ayı izin kullanıp, çocuk doğurmalarını isteyen bir babam vardı. Erkek çocuklarla ilgili de eğitim noktasında bir hedefi yoktu. Bu dünyada maalesef maddi değeri olan birçok şeyin yüzde 95’i erkeklere kalıyor” dedi.

Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü Türkiye”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Arzu Gül, “Hayatı emek ve sevgiyle dokuyan, dünyaya emek gibi bir miras bırakan başta şehit annelerimiz olmak üzere bütün kadınlarımızın, kadınlar gününü kutluyorum. Kadın hizmetlerimizin devam edebilmek için bakanlığımız bünyesinde Genel Müdürlüğümüz var. Ön görülen sorunlar ve çözümleri noktasında çalışıyoruz. Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü Türkiye hedefimiz var. Bu yıl sloganımız budur. Kadının güçlü olması birçok şeyi peşinde getirecektir. Biz bunun gerçekleşebilmesi amacıyla ilk önce okuma seferberliğine son derece destek veriyoruz. Eğitimsiz kadın kalmayacak dedik. Şu anda ortaöğretimde okuma yazma oranı yüzde 89’a çıktı. Çabalarımız her daim devam edecektir” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, KADEM temsilcisi Av. Pınar Hacıbektaşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Arzu Gül, Milli Sporcu Ebru Bulgurcu’ya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı’ya, Şehit Onbaşı Kemal Zeren’in annesi Esma Zeren, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe’ye plaket ve çiçek takdim edildi.

Beykoz Kent Konseyi’nin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programının son bölümünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Tiyatro Ekibi, “Bir fiil, bir nesne, bir eylem” isimli oyunu sahnelendi.

Haber Merkezi

Soy ağacına bir de buradan bakın
Önceki Soy ağacına bir de buradan bakın
Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Sonraki Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz