Kültür

Beykoz Kent Konseyi, farkındalık yarattı

Beykoz Kent Konseyi, farkındalık yarattı
08.03.2017 16:47
| | |
2989

Beykoz'da 08 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Türkiye’de bir ilk olan Mavinin Dansı adlı Engelsiz Hint Dansı gösterisi yapıldı.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılan programa Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Hint Konsolosu Azar A.H. Khan, Kent Konseyi üyeleri, ilçedeki STK temsilcileri  ve sanatseverler katıldı.

Tamamı kadınlardan oluşan “Takadhimi” adlı gösteri grubunun sergilediği özgün Hint kıyafeti, dekoru ve içeriğiyle dans performansı, izleyicilerden büyük alkış aldı. Etkinlikten elde edilen gelirle 121 engelli kız öğrencinin burs alması sağlanırken, engellerin bedenlerde değil, fikirlerde olmamasına vurgu yapıldı.

"Anlamlı sosyal sorumluluk projelerinde yer almak bizim için onur verici”

Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, “Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent konseyi olarak bu güzel gösteride sizlerle birlikte olmaktan dolayı onurluyuz. Böylesine anlamlı bir etkinlikte sosyal sorumluluk projesinde yer almak bizim için onur verici. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Gününü Kutlarım” dedi.

Programın sonunda ‘Mavinin Dansı’ oyunu organizatörü Gamze Elibol ve ekibi, kendilerine verdiği destekten dolayı Beykoz Belediyesine ve Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü, Mavinin Dansı, Hint

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"