Beykoz Kent Konseyi binası açıldı

  • 1
  • 6417
Beykoz Kent Konseyi binası açıldı
Beykoz Kent Konseyi binası açıldı
Beykoz Kent Konseyi binası açıldı
Beykoz Kent Konseyi binası açıldı
Beykoz Kent Konseyi binası açıldı
Beykoz Kent Konseyi binası açıldı
Beykoz Kent Konseyi binası açıldı
Beykoz Kent Konseyi binası açıldı

Daha önce Hobi Bahçeleri olarak kullanılan alandaki bina yapılan çalışmalar sonrası Beykoz Kent Konseyi binası olarak yeniden açıldı.

Geçmiş dönem Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Hobi Bahçesi olarak açılışını yaptığı ve bir dönem Beytaş tarafından kullanılan iki katlı bina, içerisinde ve dışında yapılan restorasyon çalışmaları sonrası Beykoz Kent Konseyi için tahsis edildi.

Beykoz Kent Konseyi Hizmet Binasının açılışı töreni ve Beykoz'un Şiir Hali yarışmasının ödül töreni bir arada yapıldı.

Beykoz Kent Konseyi tarafından düzenlenen şiir yarışmasında derece girenlere de ödüllere de yine açılış kapsamında takdim edildi.

Öte yandan açılışta Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın doğum günü de tebrik edildi.

"Üretmeye devam edeceğiz"

Açılış programında konuşan Beykoz Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu, bugün üç güzelliği bir arada yaşadıklarını dile getirerek, "Kasımdan bu yana başkanımızın kıymetli destekleriyle çalışıyoruz. Kendisiyle ilk görüşmemiz, 'bir yerimiz olmalı' ifademize 'hemen olmalı diyerek' burayı karar vererek hazır hale getirdiler. Özgün ve özgüvenli çalışmalar yürütmek üzere faydalı fikirler üretmeye devam edeceğiz." dedi.

Beykoz Kent Konseyi Genel Kurulunun ardından engelliler ve kadın meclisini kurduklarını, daha sonra gençlik, yaşlılar ve çocuk meclisi için çalışmaları sürdürdükleri süreçte yeni tip koronavirüsün baş gösterdiğini kaydeden Kabahasanoğlu, "Pandemi biraz aksattı ama boş durmadan bir şeyler yapabilir miyiz diye konuştuk. Bazen online bazen kaçamak toplantılar yaptık ve bir şiir yarışması düzenledik. Ramazan günlüğü diye bir çalışma yaptık. Sayın müftümüz çekimler yaptı. Bu çekimleri sosyal medyada paylaşarak binlerce insana ulaşmasını sağladık. Şiir yarışmasında dereceye girenleri tebrik,  katılanlara da teşekkür ederim." diye konuştu.

Kabahasanoğlu, konuşmasının sonunda Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın 60. yaş gününü de tebrik etti.  

'Beykoz'un Şiir Hali' yarışmasına katılan isimlerin kaleme aldıkları şiirler bir kitapta toplanarak basıldı.

Ödül töreninde yarışmada üçüncü olan Ayten Macit'in ödülünü Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz, ikinci olan Arzu Başlantı'nın ödülünü Konsey Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu, birinci Asım Bayçınar'ın ödülünü de Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın takdim etti.

Törende konuşan Başkan Aydın, "07.07.2020 Buna benzer bir yazı dizisi vardı benim doğduğum evin odasının duvarlarında. Orada 07.07.1960 diye yazıyordu. Çiviyle kazınmış, ben çevrenin farkına varmaya başladığımda bu yazı ne diye sorduğumda babam senin doğduğun zamanı ben çiviyle oraya kazıdım demişti. Bizim zamanımızda nüfusa kayıt daha sonra oluyordu. Temmuz ayının 7’si 1960’ta doğmuşum. Yakınlarıma aileme teşekkür ediyorum. Bizleri yetiştirdi bugünlere ulaştırdı." dedi.

"Kader bizi Beykoz'a kadar getirdi"

Aydın, "Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde 60 yıllık ömür verdi. İki psikoloji yaşıyorum 10 yaşında olsanız çok hoşunuza gider, ileri ki yaşlarda biraz daha yaklaştık diyorsunuz. Her geçen gün tecrübeleniyoruz. Dostlardan ayrılışın habercisidir. Diğer taraftan da şükürler olsun diyorsunuz. Bireysel olarak ben ülkeme kentime hizmet etme şansı buldum o yönden son derece mutluyum. Kader bizi Beykoz’a getirdi. 15 aydır Beykoz’a hizmet ediyoruz. Yaşanmışlığın bize kattığı bir değerdir." ifadelerini kullandı.  

Yarışmaya katılan şiirleri etkileyici ve güzel olarak tanımlayan Murat Aydın, "Kent Konseyimizin yeni yerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu açılışı Beykoz’un şiir hali adıyla düzenlenen bir yarışmanın ödül töreniyle de gerçekleştirdik. Etkileyici şiirler, güzel şiirler... Bizim edebiyatımız etkili kullanıldığında gönüllere nüfuz ediyor. 2. Şiirimiz arzu Başlantı hanımefendi Beykoz’un reklam sesi olan kardeşimiz. Tebrik ediyoruz kutluyoruz. İnşallah sizin sesiniz duyulduğunda Beykoz akıllara gelecek. Dereceye giren kardeşlerimize teşekkür ederim." diye konuştu.

Başkan Murat Aydın, hobi bahçesinin yapımındaki emeklerinden dolayı eski Başkan Yücel Çelikbilek'e dua ettiklerini ve Allah'tan rahmet dilediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Beykoz Kent Konseyi'nin yeni binasının açılışı, protokol üyelerinin kurdele kesimiyle tamamlandı.

Haber Merkezi

Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi neden boşaltılıyor?
Önceki Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi neden boşaltılıyor?
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Yorumlar (1 Yorum)

Query (4 yıl önce)

Evet Beykozlunun bir eksiği daha giderildi. Baskan calisiyor!!

Yorum Yaz