Beykoz Kent Konseyi Başkan adaylığını açıkladı

  • Güncelleme: 07.11.2019 20:55
  • Okunma: 6509 kez
  • Yorum: 0
Bilgehan Murat Miniç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın sürekli ertelediği Kent Konseyi Kongresi’nde aday olduğunu açıkladı.
Beykoz Kent Konseyi Başkan adaylığını açıkladı

Adaylığını sosyal medya üzerinden duyuran Dost Beykoz Yazarı Bilgehan Murat Miniç bir açıklama yaptı. Beykoz Denizciler Derneği’nin Kent Konseyi’ne önerdiği Miniç, açıklamasında, aday olacağını bilmelerine rağmen kendisinin Beykoz dışında olduğu bir dönemde apar topar kongre yapıldığını söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, bazı çekinceler nedeniyle kongreyi ertelemiş, AK Parti İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu'nu, Beykoz Kent Konseyi Başkanlığı'na önermişti. 

Herşeye rağmen Beykoz Kent Konseyi Başkanlığ'na aday olacağını kaydeden Bilgehan Murat Miniç açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Beykoz Kent Konseyi Genel Kurulu üzerine;

Beykoz Kent Konseyi seçimlerinde başkanlık için aday olacağımızı söyledik. Baktılar listede bizim adımız önde çıkıyor, kendilerine yakın isimleri eklemeye başladılar, yetmedi bize yakın isimleri listeden çıkarmaya başladılar. Bugüne kadar bir hafta önce yapılan genel kurul daveti, biz bir proje için şehir dışına çıkınca apar topar Salı günü ilan edilip, yarın Cuma gününe davet yapıldı.

Ben de Beykoz Belediye Başkanı’nın özel kaleminden Kent Konseyi delege listesini istedim. Bilgi paylaşımının ‘yasak’ olduğunu söyledi. ‘Seçim var, adaylar neye göre çalışma yapacaklar’ dedim, ‘bilmiyorum’ dedi. ‘Peki o zaman Murat Aydın Başkanın adayı olan kardeşimiz hangi bilgiye göre kent konseyi üyelerini arıyor, bu arkadaş keramet ehli mi, keşif yoluyla mı listeye ulaşıyor’ dedim, cevap gelmedi.

Arkadaşlar korkudan bugüne kadar olmadık bir şekilde bütün dernekleri tek tek arıyorlar, bugüne kadar olmayan dernekleri haziruna ekliyorlar. Demek yanınızda size seçimi kazandıracak bir Tayyip Erdoğan olmayınca böyle oluyor.

Murat Aydın kendi ekibini dışarıdan atadı

Murat Aydın Başkan, geldiği gün başkanlık sistemine atıfta bulunarak, kendi ekibini dışarıdan atadı, Beykozlunun seçtiği kendi partisinin meclis üyelerine itibar etmedi. Sonra Müdürleri gelmeye başladı. Kendisine Beykozluyla arasına bu perdeyi örmesini yanlış bulduğumu son görüşmemizde ifade ettim. En azından kent konseyinin farklı görüşlerden insanlar tarafından temsil edilmesinin iyi olacağını, bir rövanş peşinde değil, Beykoz'a hizmet derdinde olduğumuzu söyledim. Paşabahçe Vapuru ihalesinin iptal ve İBB' ye devri kararı örnektir, az ya da çok bu işte katkımız vardır.

Velhasıl Sayın Başkan bizleri, kendisi daha Beykoz'a gelmeden Zeytinburnu'na koşup biatini ifade eden, yapılan işlere bizim yanımızda şikâyet edip, kendisinin yanında sus pus olan, bir danışmanlık yahut meclis üyeliği için yanında askerlik yapan bir kısım sözüm ona Beykozlu ile karıştırmış olabilir. Biz onlardan değiliz, onlarda bizden değildir.

Yarın sabah saat 10:00'da Kent Konseyi Genel Kurulunda görüşmek üzere...

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz