Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?

  • 9
  • 17269
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?
Beykoz kendi ayağına mı sıkıyor?

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, uzun zamandır beklenen projelerin neden gerçekleşemediğini anlattı:

Yıllardır çözülemeyen tapu sorunları... Öngörünüm yasası çıkmazı... Yapılıp istenip de yapılamayanlar... Hep yavaş atılan adımlar... Boğaz'ın İncisi Beykoz, onyıllarca süren çıkmazlarından geçtiğimiz dönem atılan adımlarla bir parça kurtulmuştu.

2009 ve 2014 yıllarında yeniden seçilen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatandaşların tapu sorununu, yalnızca Beykoz ya da İstanbul değil; Türkiye çapında 'bir ilki' gerçekleştirerek, çözmüştü. Vatandaş ile devletin arasına giren ve arabuluculuk eden Beykoz Belediyesi, hiç kimsenin Milli Emlak'tan yaşamı boyunca alamayacağı kadar ucuz bir fiyata arazilere alarak Beykozluyu tapu sahibi yaptı. Yaptığı bu hamleyle hem Beykozlunun cebine dolaylı yoldan para koyan Beykoz Belediyesi, öte yandan da kasasına tarihi boyunca girmemiş bir nakit girdisi sağlamış ve bu parayı da 250 bin vatandaşla paylaşmaya başlamıştı. Bu rahatlamaya güvenerek, ilçede önemli ve köklü sosyal-kültürel değişimler yapmak isteyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çeşitli projeler geliştirmiş ve bunları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek adına 2014-2019 dönemi için yeniden aday olmuştu.

Rant konusu maksatlı olarak gündeme getiriliyor

Beykoz'un güvenini kazanan Yücel Çelikbilek yeniden seçildi ancak projelerini hayata geçirmek konusunda başarısız gibi gösterilerek, sürekli eleştirildi. Başkan Çelikbilek, kurmayları ile birlikte ilçedeki basınla bir araya geldi ve projelerine yönelik savunmasını sundu. Açılan davalar nedeniyle Beykoz'un büyük bir sıkıntı yaşadığını ve bu sıkıntının ise zamanla Beykozluya da yansıyacağını vurgulayan Yücel Çelikbilek, CHP'yi ve Mimarlar Odası'nı eleştirdi. Özellikle 'rant' konusunun bilinçli ve maksatlı bir şekilde sürekli gündeme getirildiğinin altını çizen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Bizim yaptığımız planlarda onların bahsettiği gibi rant elde edecek bir durum yok. Arkadaşlarda bir hastalık başlamış 'rant' elde edecekler diye konuşuyorlar. Hele geri görünümü etkileyen planlarda rant yapma şansınız hiç yok. Zaten planın şeklini şemalını boğaz kanunu kendisi belirliyor..." şeklinde konuştu. Açılan davalar nedeniyle Beykoz Belediyesi'nin 80 milyon lira (Eski parayla 80 trilyon lira) zarara uğrayacağından yakınan Başkan Çelikbilek, satılan yerlerin parasının Beykoz'dan çıkıp Milli Emlak'a gideceğini vurgulayarak, şöyle dedi:

Başkan Çelikbilek'ten 2019'da adaylık sinyali

"Bizim 2B üzerinden alıp halka vermiş olduğumuz imkânı tarih boyunca hiç bir CHP'li belediyenin alıp da halka verme şansı yoktur. Bu CHP'lilerin açmış olduğu davalardan dolayı Beykoz Belediyesi, 80 milyona yakın bir zarara giriyor.  'Dört tane don kişot' diyeceğim artık, kimse kusura bakmasın; onların açtığı dava yüzünden... Biz hastaneyi sattık; Danıştay’a götürdüler... Eğer mahkemeyi kaybedersek, Belediye'nin kasasından 30-40 milyon para ödemek zorunda kalacağım. Yine, sattığım yerlerin ben parasını ödeyeceğim; Milli Emlak’a bedavaya gidecek. Soruyorum: Beykoz şimdi buradan ne kazandı?"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in öncülüğünde gerçekleştirilen 'Yerel Basını Bilgilendirme' toplantısına, Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salih Elmas, Mahmut Gülbasar ve Salim Öztürk katıldı. BEYTAŞ Teras Kafe'de gerçekleştirilen toplantı tam 4 saat sürdü. Gerçekleştirmek istediği planları, projeleri tek tek dile getiren Başkan Çelikbilek, 2019'da yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olabileceğinin sinyallerini verdi.

Beykoz'un iş yoğunluğu en çok olan bölgesi olan Kavacık'ta özellikle trafik sorununa çözüm getirebilmek adına büyük bir otopark yapmayı planladıklarını anlatan Başkan Çelikbilek, CHP'lilerin açtığı dava nedeniyle projenin gerçekleştirilemediğinden yakındı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları aktardı:

"Bizim derdimiz; Beykoz'un kazanmasıdır!"

"Bakın, açtıkları davadan dolayı, Kavacık'ta İkinciel Otomobil'in arkasında bulunan 20 bin metrekarelik, otopark yaptıracağım bir alan vardı. Şu anda üzerine Bakanlık tarafından 'dava şerhi' konulduğu için maalesef şu anda oraya otopark yapma şansım yok! Açılan davadan dolayı Bakanlık, oradaki arazisine otopark yapma hakkını bize vermedi. Ne zamana kadar peki? Mahkeme bitene kadar... Peki, mahkeme ne zaman bitecek? 27 yıldır devam eden mahkeme var. Bu kısım mahkemeye daha yeni girdi. Mahkeme eğer 15 sene daha bitmezse, ben Kavacık’ta düşündüğüm bu otoparkı 15 sene daha yapma imkânına sahip olamayacağım. Yücel Çelikbilek neyi kaybedecek ki? Yücel Çelikbilek’in süresi bu dönem bitiyor; hadi bir dönem daha olduğunu düşün... Bitti... AK Parti de gidebilir. Yerine CHP gelir, başkası gelir ama birisi mutlaka gelir.

Önemli olan Beykoz Halkı'nın kazanması veya kaybetmesi değil midir?. Bizim buradaki derdimiz işte tamamen budur... Şu konuda bir anlaşmaya varalım: ‘Beykoz Belediyesi’nin Rantı’ diye bir şey söz konusu olamaz. Eğer birileri rant elde etmişse bu işlerden; Beykoz’un Halkı etmiştir. Ben bir yere kadar bu konuları hiç açmamayı düşünüyordum ama her seferinde arka arkaya bu kararlar gelmeye başlayınca, ister istemez vatandaşla paylaşmak durumunda kalıyoruz..."

Konuşmasına, gerçekleşmeyi bekleyen ve gerçekleşen projelerle ilgili bilgiler vererek devam eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi:

'İBB'ye satılan arsalar geri alınabilir...'

"Benim sattığım yerlerin ben parasını ödeyeceğim, sonra oralar Milli Emlak’a bedavaya gidecek. Beykoz buradan ne kazandı? Bunu düşünmüyorsun ama buraların Milli Emlak’a geçmesi için elinden geleni yapıyorsun. Hangi akıldan bahsediyorsun sen? Biz, 'birilerinin cebinde 1 lira daha nasıl bırakırız?' diye düşünüyoruz... Ben Büyükşehir’den karşılıksız olarak bir şeyleri alacağım, sen de bundan rahatsız olacaksın, öyle mi? Yahu, Allah aşkına, senin Beykoz’a nasıl bir faydan olacak? Beykozlu'ya nasıl bir faydan olacak senin?

Basın mensupları olarak sizler de bunları yazmalısınız. Yazmazsanız, vebal altında kalırsınız. Daha önceden Büyükşehir Belediyesi’ne sattığım yerler vardı. Sattığım yerlerin Beykoz Belediyesi’ne kazandıracağı bir şey yoktu ve ben, bunu elli kere anlattım. Ama yine ne yaptılar-ettiler; bunları mahkeme kararlarıyla bozdular. Arkadaşlarım, bu sorunu çözmek için çalışıyorlar. Eğer çözemezsek; ben Büyükşehir Belediyesi’ne 40 milyon lira para ödeyecek, o arsayı geri alacağım. Pek, arsalar benim ne işime yarayacak? Hiçbir işime yaramayacak...

Başkan Çelikbilek: "Biz, kazandıklarımızı vatandaşımıza ulaştırma gayretindeyiz!"

Bizim yaptığımız planlarda onların bahsettiği gibi rant elde edecek bir durum yok! Arkadaşlarda bir hastalık başlamış 'rant' elde edecekler diye konuşuyorlar. Hele geri görünümü Bizim yaptığımız planlarda etkileyen planlarda rant yapma şansınız 'hiç' yok... Zaten planın şeklini-şemalini Boğaz Kanunu kendisi belirliyor. Dolayısıyla sizin buralarda 'kafanıza göre değişiklik' yapma şansınız yok! Biz, sadece dizayn edilmesini sağlıyoruz. Siz, Bakanlığın koyduğu kuralların dışına zaten isteseniz de çıkamazsınız.

Beykoz'da vatandaşı doğru bilgilendirmek lazım... Rant bizim yanımızdan geçmez... Şöyle çevrenize bakarsanız, 20-40 kilometre etrafınıza... Köprüden karşıya bakarsanız; rantların nerelerde döndüğünü görürsünüz. Biz, kazandıklarımızı vatandaşlarımıza ulaştırma gayreti içerisindeyiz."

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, daha önce Dost Beykoz'un 'Sayıştay’ın Beykoz Sevgisi' başlığıyla duyurduğu ve Belediye Meclisi'nin toplantısında dile getirdiği Kılıçlı Film Platosu ile ilgili güncel bilgiler verdi. Başkan Çelikbilek, şöyle dedi:

‘Karlıtepe tamam… Kanlıca Meydan: Bitmek üzere…’

"Kılıçlı Film Platosu... Sayıştay’daki bir vatandaş, gelip orada inceleme yaptı... Bizim Büyükşehir’e orayı kiraya vermemiz, sanki Sayıştay’daki Beyefendi'nin ağırına gitti... 'Efendim, sen nasıl burayı alırsın da kiraya verirsin?'... Proje yapılıyor; ben buradan kira alıyorum. Ayrıca kira almasam dahi, bir Belediye Başkanı’nın ilçesine para kazandırdı diye suçlandığı nerede görülmüş? Biz, bununla suçlanıyoruz. Biz de kira kontratını iptal ettik! Peki, ne kaybettik? Yılda 2 milyon 500 bin lira tutarında bir kira gelirini kaybettik! Buradan iki çıkış yolu var: Ya ben, Büyükşehir’e kalsın, onlar yürütsün diyeceğim; ya da kendim alacağım, 50-60 milyonluk masrafı ben yapacağım...

Karlıtepe Mesire Alanı, devam ediyor. Müteahhidin şu anda bir sıkıntısı var; benden kaynaklanan bir şey değil. Belirli bir aşamaya geldi. Beykoz ve Yûşa Tepesi arasında yapmayı planladığımız teleferikle birlikte, hizmet sunmayı planlıyoruz.

Meydanlarımızı Beykoz’da yeni baştan dizayn etmeye çalışıyoruz.  Ortaçeşme inşallah şekilleniyor. Soğuksu inşallah yeniden yapacağız. Çiğdem’e başlayacağız. Taş Ocakları Meydanı’nı şu anda bitirdik. Vakıftepe’yi yaptık. Kanlıca Meydan projeleri bitmek üzere… Çubuklu keza aynı… Sizlere daha önce söylediğim Çubuklu Sahil Şeridi şu anda başladı devam ediyor. Bir noktaya kadar geliyor. Proje tamamlandığı zaman Burunbahçe’ye kadar bu sahil genişliği ve yürüme bandı devam edecek.

Büyükşehir’den bir diğer talebimiz de Anadolukavağı, Askeriyenin oradan, sahile kadar devam eden yolun genişletilmesi oldu. Orada çok kötü bir görüntü var; biliyorsunuz. Vatandaşın denizle buluştuğu bir nokta ama çok kötü bir buluşma noktası… Kavak’ta bir-buçuk kilometrelik bir yol var. Burayı denize doğru genişletebilirsem eğer orası daha modern bir görünüme kavuşacaktır.”

Eğitimden spora, çevreden sosyal alandaki çalışmalara kadar pek çok konuyu gündeme getiren Başkan Çelikbilek, sözlerine şu şekilde devam etti:

‘Beykoz Belediyesi, TFF ve İBB ile birlikte ortak yürüteceği projeleri, kısa sürede hayata geçirecek…’

"Dere Islah Çalışmaları... Tamamlanmak üzere... Büyük çoğunlukta bitirdik. Çiftehavuzlar deresi bitmek üzere... Beykoz Deresi'yle ilgili planlarda bir sıkıntı oldu ama onu da halledeceğiz. Şu anda arkadaşlarımız, Beykozspor Sahası'yla ilgili projeyi bitirdiler. Büyükşehir’de bir sıkıntımız olmazsa ihale çıkartıp başlayacağız. Farklı mahallelerimizde 8 tane halı sahasının yapım işine Futbol Federasyonu ile beraber başladık. Zemin betonu ve çevre düzenlemesi bize ait olacak. Çim ve tel örgüleri ise onlar yapacak. Ortak bir çalışmadır. Şu anda 4 tane mahallemizde bunun çalışmaları başladı.

Mahmutşevketpaşa, Kaynarca, Dereseki, Örnekköy... Dört tane daha başlanacak. Tabi, yanlarına soyunma odalarını da biz yapacağız. Bunların dışında bizim sizlerle daha önce paylaştığımız, vakıflarla ilgili işlerimiz vardı. Bu kadar zaman içerisinde ancak iki tane yerimizin vakıf işlerini bitirebildik. Beykoz’daki Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ni ve bir de Yalıköy’deki vakıf arazilerimizin ruhsatlarını aldık. İki tarihi eserin onarım işi de 10 güne kadar ihaleye çıkıyor.

‘Beykoz Belediyesi İlkokulu ve Beykoz Pazar Yeri geliyor…’

Milli Eğitim ile yaptığımız çalışmanın sonunda Elmalı’da İlkokul’un durumu çok kötü... Belediye olarak biz onun protokolünü yaptık. Kısa süre içerisinde yıkımına başlayacağız. Projesi zaten hazır: Elmalı’da şu anda 4 derslik bir ilkokul var; biz onu 12 dersliğe çıkıyoruz. Öğretmenler için de 4 tane lojman yapıyoruz. Aşağı yukarı 3 milyonluk bir masrafla Elmalı Mahallesi Beykoz Belediyesi İlkokulu’nu hizmete açacağız.

Soğuksu Kültür Merkezi’nin şu anki halini biliyorsunuz. Hizmete gireli 20 yıl oldu ve artık kullanılamaz halde. 1994 yılında hizmete girmişti. İnşallah bir sıkıntı çıkmazsa meydan düzenlemesiyle birlikte inşallah 4 katlı daha çok orijinal bir Kültür ve Gençlik Merkezi’ne orası kavuşmuş olacak.

Beykozspor Kulübü’nün binası yılan hikâyesine döndü. İki Bakan değişti. Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle orasının devrini bizlere yapacaklar. Orayı “Beykoz Tasarım Atölyesi” dediğimiz bir alana çevireceğiz.

Göksu’daki Pazar yerini, bildiğiniz gibi epey zaman 'yeri müsait değil' diye beklettik. Dere kenarında bir yeri almışlar. Arkadaşlarım çalışıyorlar. Boğaziçi ile ufak bir problem yaşayabiliriz. Çok dar bir kapalı Pazar yeri olmayacak ama sadece üzerini kapatmak istiyoruz. Bir yıla yakındır da bununla uğraşıyoruz. Beykoz Pazar Yeri'yle alakalı çalışmamız, imar tadilatı dolayısıyla devam ediyor. Boğaziçi İmar ile bu konuda da anlaşabilirsek, Beykoz’a kapalı bir Pazar yerini, estetik bir şekilde kazandıracağız.

‘Yeni okullar ve otopark alanları ile Sosyal Tesisler yapılacak’

Gazi Yunus Mezarlığı ile Yalıköy Cami'si arasında kalan bölgeyi, bir proje alanı olarak, Büyükşehir Belediyesi’ne sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi bizden bir yer istemişti. Cam ve dericilik ile alakalı olarak, iki ayrı yer yapmak istemişlerdi. Boğaziçi Öngörünüm olduğu için üzerinde imari faaliyet yapma şansı yok! Büyükşehir Belediyesi eğer burada yaşayan insanlarla anlaşma sağlayabilirse, bir kısmını Deri Atölyesi olarak bir kısmını Cam Atölyesi olarak kullanılacak olan, estetik bir yer haline getirmek istiyoruz. Yerini vermek isteyen bedelini çok daha fazlasıyla alacak ama eğer bir projeye el atmazsak, ilgilenmezsek burası bir 50 sene daha çöplük olarak atıl bir şekilde kalır. Hemen karşısında tarihi kışla da faaliyete geçtiği zaman bütünleşmiş bir mekân karşımıza çıkacak.

Büyükşehir Belediyesi’nden yeni bir yer devraldık şu anda 4 bin 67 metrekare... Boğaziçi İmam Hatip Lisesi’nin oradaki alan, gördüğünüz gibi sıkıntılı... Ortaokullarını hemen ilerideki Tokatköy İlkokulu’nun içerisine taşıdılar. Burayı da devletten bir kuruluş ile temas ederek bunları yaptırmak için adım atıyoruz. Önümüzdeki bir iki ay içerisinde 24 derslik bir okulun temelini ya biz atacağız ya da bir kuruluşa yaptıracağız.

Bir eğitim çalışması da Çavuşbaşı’ndaki Ahmet Akça İlköğretim Okulu ile ilgili... Bu okulu 24 derslik olarak yapmaya biz talibiz dedik; fakat bir şart koştuk: Altta, şu anda bulunan eski okulu bize verirlerse... Orada tarihi bir köşk var. O köşkü belediye olarak sosyal tesise çevirerek, onarmayı düşünüyorum. Bir de Çavuşbaşı’ndaki 5 mahalleyi ilgilendiren bir sıkıntı var: Aile Sağlığı Merkezi biraz yukarıda kalıyor ve vatandaşın gelip gitmesi zor oluyor. Altında da bir otopark düşünüyorum. Çözeriz diye düşünüyoruz ama biraz sıkıntılı bir iş...

Kavacık’ta bir otopark projesi hayal ediyoruz. Hayal değil olması gereken bu aslında. Şekillenip bittikten sonra bunu konuşalım çünkü şimdi konuşursak biraz erken olacak. Birisi bir parmak atar bir şey olur sıkıntıya gireriz o yüzden bunu daha sonra fotoğrafı netleştirdikten sonra konuşalım.

Ferit İnal Lisesi’nin ek binasını yapmaya talip oldum: Yapacağım... Boğaziçi ile görüşüyorlar. Boğaziçi’nden nasıl yapılacağına dair bir plan çıktıktan sonra orayı bir şartla yapıyorum okulun hemen alt tarafında bulunan tarihi köşkü onu bize verecekler. Protokollerimizi yaptık. Aşağı yukarı 2 yıldır yazışmaları devam ediyor: Değer tespiti istediler. Bekleriz, önemli değil...

‘Ulaşım Müdürlüğü Çavuşbaşı’ma taşınıyor…’

Çavuşbaşı Belediye Binası’nın önünde iki tane alan var. Oraların projelendirilmesini arkadaşlarım yapacaklar. Buraya düşündüğümüz; Belediye Hizmet Binası projemizi ve Nikâh Sarayı projemizi, üzülerek söylüyorum ki: Beceremedik! Çünkü Boğaziçi Kanunu'nda değişiklik yapılması gerekiyordu; yapamadık. 'Burayı ne yapacaksınız?' diye soracak olursanız, Ulaşım Müdürlüğü’nü Çavuşbaşı’na taşımayı düşünüyorum. O arkadaki 13 dönüm yeri buraya yakışır bir park olarak yapacağım. 300 arabalı kapalı otopark ve üzerine de devasa bir park yapmayı düşünüyoruz. Hemen Kurban Bayramı’ndan sonra Çavuşbaşı’na hizmet binasını yaparak burayı da boşaltmayı düşünüyoruz.

Orhan Veli Parkı’nı bildiğiniz üzere yaptık, bitti. İçerisine sosyal tesis gibi bir yer yaptık. Ancak Büyükşehir Belediyesi ile anlaşma yaptığımız süre doldu. Yeniden kullanım hakkı için yazı yazdık. Onun Meclis'ten geçmesini bekliyoruz. Geçtikten sonra o sosyal tesisi de hayata geçireceğiz.

Orman Bakanlığı'ndan dört mesire yeri almıştık. Bunlarla ilgili projeleri hayata geçirmeye başladık. Alibahadır ve Riva Mesire Yerleri ile ilgili projeleri bitirdik. Alibahadır’da halı sahayı bitirdik biz... Önünde okçuluk ile alakalı öğrencilerin kendilerini geliştirebileceği ve bunun yanında 20 adet ahşap ev yapacağız. Bunların içerisinde biz, öğrencilerimizi dönem dönem misafir edeceğiz. Tokatköy Bombalıdere’de bir park yapımına devam ediyoruz. Baruthane’de 1 milyon lira bedelli bir köprü yapımına başlıyoruz; projesi bitti. Arkadaşlarım şimdi orayı ihale ediyorlar. Orası da bittiği anda hizmete sunacağız.

Beykoz Hobi Bahçeleri’nin kıymetini dışarıdan gelen insanlar daha iyi biliyorlar…”

Değirmendere’de büyük bir bahçemiz oldu: 950 tane meyve ağacı dikeceğiz. Birkaç sene sonra nasip olursa Beykoz Halkına çok farklı organik meyveler tattıracağız. Şu anda oranın projesini ve duvarlarını yapıyor arkadaşlarımız. Bittiği anda yerken zevk alacağınız büyük bir bahçe göreceksiniz. Belki de Beykoz’da öyle bir bahçe olmayacak. Hobi Bahçesi, çok zevkli bir yer oldu. İnsanlar orada hayat yaşıyorlar. Gurur duymamak mümkün değil... Geçen gün, ufak bir gezim oldu; vatandaşın memnuniyetiyle karşılaştım. Belki biz şu anda kıymetini bilmiyoruz ama dışarıdan gelen insanlar oranın kıymetini çok daha iyi biliyorlar.

‘2016 yılı İlkbaharı: İstanbul’un en büyük Kent Ormanı, Beykoz’da açılıyor…’

Salih Elmas – Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı... TEM’in üzerinde bir kısmı YenimahalleHekimbaşı sınırlarına dayanan, bir kısmı ÇavuşbaşıKavacık’a kadar dayanan 874 hektarlık bir alanı kapsıyor. Yani 8 milyon 740 bin metrekare! İstanbul’un en büyük Kent Ormanı olacak... Şu anda Orman Bakanlığı orayı 7 etaba ayırmış. İçerisinde şu anda idari binası, kuş dünyası, Sera Kafe'si; 81 vilayeti temsilen her STK’nın kendisini temsil ettiği bir yöresel pazarı, otantik bir kafeteryası, üç tane su kuyusunun olduğu bir yerleşke şu anda…

1. Bölge Orman Bakanlığı tarafından, bir kısmı ihya edilmiş. Bunun dışında, şu anda Elmalı Gölü’nün olduğu alanda da çalışmalar yapılacak. Orta kısmında yürüme yolu ve arkasında göle açılan bir sosyal tesis olacak. Atölyede gerçekleştirmek istediğimiz projeyi bu alanda hayata geçireceğiz. Sera Kafe olarak adlandırılan ve tamamen cam olan bir yapı da şu anda içerisinde barındırıyor. 1. Etap'ta gerçekleştirmeyi planladığımız bir mescit var. Restoran ve kafeterya olarak imal edilmiş bir alan da söz konusu... 2016 yılının İlkbaharı'nda bir aksilik çıkmazsa, burayı tamamen açmayı düşünüyoruz.”

Haber Merkezi

Beykoz'da genç bir motosiklet kurbanı daha
Önceki Beykoz'da genç bir motosiklet kurbanı daha
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (9 Yorum)

yorumcu (8 yıl önce)

cok becereksiz bir belediye baskani beceremedigi davayi muhalifate suc atiyir suclu bulmak yerine cozum uretse daha iyi olurdu ama bu belediye baskanin beceriksizligi

hasan tas (10 yıl önce)

Bence en beceriksiz belediyelerden birisi Beykoz. Seffaflik olmadan saman altindan su yurutmeye calisiyorsunuz sonra da dava aciliyor diyorsunuz. Eger hersey seffaf olsaydi bu tur seylerle ugrasmazdiniz. Cavusbasi imar gibi bircok sorunun adini dahi anmamis. Sozde geri planda birtakim calismalar yuruyor ama kim ne yaypiyor belirsiz. El altindan verilen imar/onarim izinleri koparilan 100binlerle ifade edilen imar "haraclari" hic gundeme gelmiyor nedense.

kadir koç (10 yıl önce)

bana göre beykozdaki en büyük sıkıntı sadece muhalefet etmek amacıyla projenin beykoza yararımı zararımı var bunu incelemeden boş yere açılmış davalardır. ki böyle olmasa emin olun boğazın incisi beykozumuzda çok güzel yapılacak projeler var ve bunu yapacak ekipte var Allahın izniyle ama KÖSTEK yerine DESTEK olunursa.

Mehmet CAN (10 yıl önce)

Beykozdaki tapu sorunu çözülmüş Yuha başkanım allah aşkına şu adliyenin önünde ellerinde kanlıca orman idaresinin yolladığı mahkeme kağıtlarıyla topluca mahkemeye gidip gelmekten kaldırımları eskiten beykozun köylülerini görmüyormusunuz ? YAZ KIZIM , GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ ..............

Nizamettin Bilir (10 yıl önce)

Beykozda yıllarca Büyükşehir belediyesiyle iktidarıyla aynı parti ama başkan hala sitem ediyor laf çok ama kalıcı icraat yok.Başkan Beykozluyu Beykozda yaşatmanın yollarını bulmalı Beykozlular tapularını aldı ama sıkıntı bittimi bitmedi Beykoz Müteahitten geçilmez hale geldi.Belediye Beykozluların hakkını korumalıdır Beykozlular Müteahitlerin hışmından koruyacak çalışmaları yapmalıdır.Beykozlu tapu sahibi oldu ama evini yapamıyor.

murat erkan (10 yıl önce)

beykoz için en büyük engel,birincisi boğaziçi imar kanunu,ikincisi de sit alanı dır,bu iki kanun düzelmeden her projeyi bekleriz,yahu ortaköy de bebek de boğaziçi öngörünümü yok,sahile sıfır yerler 5-6 kat,sonra bu sit beykozda var ortaköy de beşiktaş da bebek de niye yok?bize gelince boğaziçi öngörünüm var,sit var!!! sonra beykoz'un nüfusu niye artmıyor,bina yok da ondan,paşabahçe nin nüfusu artmıyor 8-10 yıldır!!! lütfen sayın sit meraklıları,mesudiye de sitin babası var,hem de 50 yıldır boş bizim köyler,yer beleş,tarım organik,su bedava,hava mis,hadi oraya gidin de biz çoğalalım!!! şefaatinizden vaz geçdik mezarımızdan taş çelmayın!!!

suleyman sah (10 yıl önce)

4 saat konusma sadece adı konusma olmus. projelermiş ne bitmez projelermıs .(beykoz arena, vb...) şimdi muhalefet yapmak istemıyom ama projeler heralde askıya sinemis durumda . neyse projede ıstemıyoruz sadece su beylerbeyi ve cengelkoy trafıgı için bi cozüm bulursanız sayın baskanım dunyanın en ıyı projesi olur. milletin keyfi için saatlerce trafikte kalma cilemiz bitsin artık cocuklugumuzdan beri aynı dert cile şimdilik bu kadar

M.Talat Karasakaloğlu, (10 yıl önce)

Vaadlerle ilgili dilimizde tüy bitti.. ARTIK YORUMA BİLE GEREK YOK. YAPILAN YAPILAMAYAN...BECEREMEDİK İTİRAFI ORTADA... Beykozda Halkın Yaşam standartlarını yükselten Beykoza yakışan 20 senelik tek ÖRNEK ÇALIŞMA HOBİ BAHÇELERİDİR.

Selahattin Gündoğdu (10 yıl önce)

Yücel Başkanıma sonsuz güveniyorum.Onun işlerinde hile,yalan dolan olmaz.Statükocular yolundan çekilsinler. Projeleri Beykoz'a level atlatacak projeler.Rahat bıraksınlar bu güzel insanı ve ekibini.

Yorum Yaz