Beykoz, Kemal Kılıçdaroğlu’na bir ilki yaşattı

  • Güncelleme: 26.07.2020 21:46
  • Okunma: 7293 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Yöneticilerinden 27 yaşındaki Sevgi Kılıç, Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinden Parti Meclisi Üyeliğine aday oldu.
Beykoz, Kemal Kılıçdaroğlu’na bir ilki yaşattı

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Genel Kurulunu yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Ankara’da gerçekleştirirken, mevcut Genel Başkan yeniden tek aday olarak seçime girdi.

Kurultayın ikinci gününde seçilecek olan Parti Meclisi Üyeleri için Genel Başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun 80 kişilik anahtar liste hazırladığı iddia edildi.

Bahçehir Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek avukat olan Sevgi Kılıç, Aralık 2019’da yapılan İlçe Kongresinde Aydın Düzgün’ün listesinde yer alarak Yönetim Kurulu Üyesi seçilmişti.

Beykoz’da Meclis Üyesi Adayı olmuştu

Beykoz Çavuşbaşı bölgesinde ikametini sürdüren Sevgi Kılıç, PM’ye aday olan ilk başörtülü isim olarak dikkatleri çekti.

Kılıç, Coşkun Tosun’un Beykoz Belediye Başkan Adayı olduğu 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde de Meclis Üyeliğine aday olmuş ancak kazanamamıştı.

Sevgi Kılıç HaberTürk ekranlarında yaptığı açıklamada Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’den 1 ay önce böyle bir öneri geldiğini ifade ederek, hem kadın hem de gençlerin partinin karar mekanizmasında yer almasının iktidar yolunda fayda sağlayacağını söyledi.

“Varlığım parti içerisinde çok önceden beri var”

Kılıç, “Ben bir insanım, beni avukat Sevgi Kılıç olarak CHP’li kimliğimle görmelerini isterdim. Kategorize edilmesinin toplumu bölmekten başka hiçbir sonuca çıkarı yok. Benim varlığım partim içerisinde çok önceden beri var.

Atamın bize verdiği hakları bugünlerde biz kullanamıyoruz. Bunun sebebi de bu hakkı bize vermemeleri. Toplum içinde ikinci sınıfa atılmamızdır. Bu sebeple ben kadına karşı eşitsizliğin, şiddetin son bulması için hukukçu kimliğimle ve parti örgütümle ben Genel Başkanımızla birlikte çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Sevgi Kılıç, daha önce Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Beykoz eski İlçe Başkanlarından Ayten Kayalıoğlu'nun ardından CHP Genel Merkezinde yönetici sıfatıyla görev yapan ikinci kişi olma özelliğini de taşıyor. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz