Spor

Beykoz Kelle İbrahim’de çeyrek final

Beykoz Kelle İbrahim’de çeyrek final
23.09.2015 18:01
| | |
4245

Bu yıl 3. kez düzenlenen ve Beykoz Kelle İbrahim Veteranlar Masterler Futbol Turnuvası’nda grup maçları tamamlandı.

Bu yıl 3. kez düzenlenen ve Beykoz Kelle İbrahim Veteranlar Masterler Futbol Turnuvası’nda grup maçları tamamlandı.

Toplam 14 Takımının 2 Grupta mücadele ettiği karşılaşmaların ardından ilk 4 sırayı alan 8 takım çeyrek final maçları oynamaya hak kazandı.

Türk futboluna oynadıkları dönem damga vurup iz bırakmış birçok ismin de forma giydiği turnuvada yaşanan heyecan üst seviyelere çıktı… Recep Çetin (Takoz Recep), Ogün Temizkanoğlu, Hakan Tecimer, Hasan Vezir, Muharrem Vezir gibi birçok yıldızın değişik takımlarda futbol oynadığı turnuvada yıldızların çeyrek final müsabakalarında takımlarına yapacakları katkılar merak konusu oldu.

Turnuva Organizasyon Komitesinden Hakkı Baş yaptığı açıklamada, Beykozlu futbolseverleri hafta sonu gerçekleşecek Çeyrek Final müsabakalarına davet etti. Baş Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bu sene turnuvamız diğer iki seneye göre bazı değişiklikler içerdi. İlk iki turnuvamızın adresi Gümüşsuyuspor Tesisleri iken, 3. organizasyon Çubukluspor Tesisleri’nde gerçekleşiyor. Bu bir anlamda ilçe spor kulüplerinin de bu turnuvayı sahiplenmesi, heyecana katkıda bulunması anlamına da geliyor. Beykoz'da spor camiası bazı konularda anlaşmazlıklar, ayrışmalar yaşasa da bir şeyde birleşir ki, o da Kelle İbrahim'in adı. Beykoz Spor Kulübü’nde adı efsaneleşmiş bir ismin adına düzenlenen turnuvaya katılım yüksek oldu. Bu arada turnuvamızda bir değişikliğe daha giderek, Beykoz ilçesi dışından da takımları turnuvamıza dahil ettik. Bu da ilçeler arasında, sporcular arasında güzel muhabbetlerin oluşmasına, yeni dostluk ve arkadaşlıkların kurulmasına da vesile oldu. Ortaya çıkan tablo gerçekten de çok güzel"

Hakkı Baş açıklamalarının son bölümünde; "Biz Organizasyon Komitesi olarak turnuvanın en güzel, en sağlıklı biçimde başlayıp, devamı için çaba sarf etmekteyiz. Tabii ki beklenmedik, ya da arzu edilmedik hatalarımız da olsa affını rica ederiz. Hafta sonumuz burada geçmekte, yoğun bir mesai harcamaktayız. Ortaya çıkan hataları görüp not alacağız ki önümüzdeki senelerde bunlar yaşanmasın" ifadelerine yer verdi.

Hakkı Baş, "Turnuvamız kapsamında grup müsabakaları tamamlandı. Her iki gruptan dörder takım çeyrek finale kaldı. Ben turnuvadan elenen diğer takımlarımıza da katılımlarından dolayı Organizasyon Komitesi adına teşekkürlerimi iletmek isterim. Çeyrek final karşılaşmaları 27 Eylül 2015 Pazar Günü yapılacak 4 karşılaşma ile gerçekleşecek. Beykozlu sporseverleri son derece çekişmeli geçmesini beklediğimiz maçlar için Çubukluspor Tesislerine bekliyoruz. Keyif alacakları bir ortam onları bekliyor olacak" diye konuştu.

KELLE İBRAHİM KİMDİR?

İbrahim Kelle 1897 Beykoz, İstanbul’da doğdu… 2 Şubat 1965 yılında yine Beykoz’da vefat etti. Türk eski milli futbolcu ve yönetici. Futbola Beykoz Spor Kulübü'nde başladı. Anadoluhisarı'nda oynadı. İstanbul Altınordu'nun formasını giydi. Milli takımlar kariyerinde sadece bir kez A milli takımın formasını giyen İbrahim, Türkiye'nin ilk milli müsabakasında Romanya'ya karşı sol haf olarak oynadı. Beykoz'un sembol ismi oldu. 18 yıl süren futbol yaşamında özellikle kafa vuruşları ile tanındı. Milli Takım'la Avrupa turnesine ve 1924 Paris Olimpiyatları'na katıldı. 45 yaşına kadar futbol oynadıktan sonra yöneticilik de yapan İbrahim Kelle, 2 Şubat 1965 tarihinde vefat etti.

"Kelle" Soyadını almasının altında 1924 Paris Olimpiyatlarında topu kafasında sektirmesi yatıyor. Federasyon o dönemde Olimpiyatlarda hazırlaması için Milli Takım’ın başına İskoç Billy Hunter’ı getirmişti. Paris’e varıldığında kafile Olimpiyat köyüne yerleşmişti. Olimpiyat köyünde yapılan çalışmalarda turnuvaya katılan dünya futbolcuları arasında düzenlenen bir yarışmaya Kelle İbrahim de katılmıştı. İlk önce antrenörü Billy Hunter la karşılıklı olarak topu yere düşürmeden 250 kafa pası yapmış, bireysel yarışmada ise tek başına topu düşürmeden 163 kez kafasında sektirerek rekor kırmıştı… Dönemin Dünya Medyasında bu görüntü ses getirmiş, Kelle İbrahim bu andan sonra Türk Futbolunda sevilen, sayılan, adı Beykoz Spor Kulübü ile özdeşleşen bir değer haline gelmişti.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Kelle İbrahim Futbol Turnuvası, Recep Çetin, Takoz Recep, Ogün Temizkanoğlu, Hakan Tecimer, Hasan Vezir, Muharrem Vezir, Hakkı Baş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"