Beykoz Kaymakamlığı'nda şehitler köşesi oluşturuldu

  • Güncelleme: 20.09.2016 17:57
  • Okunma: 4889 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Kaymakamlığı, hükümet binasında 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri'nin anısına şehitler köşesi oluşturdu.
Beykoz Kaymakamlığı'nda şehitler köşesi oluşturuldu

15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü'ne bağlı TSK içindeki bir grup askerin gerçekleştirmek istediği darbe girişimi sırasında hayatını kaybederek şehit olan askerlerin hatıralarının ölümsüzleştirilmesi için Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın talimatıyla Hükümet Konağı'nın girişinde 'şehitler köşesi' oluşturuldu.

İki tarafında Türk Bayrağı'nın bulunduğu şehitler köşesinin en üst kısmında; Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak öldürdükten sonra Terzi'nin askerleri tarafından 30 kurşunla şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir'in fotoğrafı yer aldı.

Alt bölümde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde darbeci askerlere direnirken hayatını kaybeden 46 yaşındaki Hasan Kaya'nın yanı sıra yine aynı köprüde vurularak şehit olan İsmail Kefal ve 'Reis bizi çağırıyor' diyerek evinden çıktıktan sonra Kuleli Askeri Lisesi'nin önünde hain darbecilerin kurşunlarıyla şahadet şerbetini içen Murat Akdemir'in fotoğrafı konuldu.

'Amacımız 15 Temmuz'u gelecek nesillere aktarmak'

'15 Temmuz Şehitleri'nin simgesi olan köşe de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı sol tarafta yer alırken sağ tarafta ise İstiklal Marşı'nın on kıtasının yazılı olduğu tablo yer aldı.

Beykoz Kaymakamı Katırcı, köşeyi yapmalarındaki amacı; şehitlerimizin hatırasını yaşatmak ve 15 Temmuz'da yapılan hain girişimi gelecek nesillere aktarmak olarak açıkladı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Ömer (4 yıl önce)

Madem Böyle bir şey yapıyorsunuz Bir Şehit kardeşi olarak Tüm Beykoz Şehitlerini görmek isteriz sadece 15 Temmuz gecesi Şehit vermedik bu memlekete

Yorum Yaz