Beykoz Kaymakamlığı, gazileri yemekte ağırladı

  • 0
  • 9245
Beykoz Kaymakamlığı, gazileri yemekte ağırladı
Beykoz Kaymakamlığı, gazileri yemekte ağırladı
Beykoz Kaymakamlığı, gazileri yemekte ağırladı
Beykoz Kaymakamlığı, gazileri yemekte ağırladı
Beykoz Kaymakamlığı, gazileri yemekte ağırladı
Beykoz Kaymakamlığı, gazileri yemekte ağırladı

Beykoz Kaymakamlığı, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle şehit aileleri ve gazileri akşam yemeğinde ağırladı.

Her yıl düzenli olarak 19 Eylül Gaziler Günü'nde düzenlenen akşam yemeği sofrasında ilçedeki şehit ve gazi aileleri bir araya geldi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Ali Kibar'ın da yemekte şehit ve gazi aileleri bir araya geldi.

-"Milletimizin yaptığı bir vefa anlayışıdır"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yaptığı konuşmada, şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu, Türk milletinin mayasında şehitlik ve gazilik olduğunu dile getirerek, "Allah milletimizden şehitlik ve gazilik isteğini çıkartmasın. Onlar olmasa bu toprakların kollayıp kollamak, bugünlere getirmek mümkün olmazdı. 15 Temmuz'da destansı bir olay yaşadık, bu millet o gün kendi kararını kendi verdi. Halkımızın o cesareti göstermeseydi bu günleri göremeyecektik. Bu sözleri söylemekten bile hicap duyuyorum. Bugünleri hiç unutmayacağız" dedi.

Çelikbilek, "Milletimizin yaptığı bir vefa anlayışıdır. Etrafımız ateş çemberi çok zor günlerden geçiyoruz. Bu millet farklıdır. Siz farklı bir milletin evlatlarısınız. Allah bu milleti mağdur olan milletler için eksik etmesin. Yakın zamanda bakıyoruz Müslüman bir ülkenin insanlarına aşağılık muamelelerde bulunuyorlar. Bir tek Türkiye sesini çıkarıyor. İri gözüken devletin insanların sesleri çıkarmıyorlar. Milletimizi bir, iri ve diri yapacağız. Binlerce yıl yaptık, bu görev yine bize düştü. Hepimizin başı dik olacak" şeklinde konuştu.

-"Tarih boyunca böyle oldu, bundan sonra da olacak"

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da programa katıldı ve kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Şehit ve gazilere gösterdikleri kahramanlığın karşısında ne verilebileceğini sorgulayan Kaymakam Katırcı, "Biz millet olarak, inanış olarak, inancımıza göre Peygamberlikten sonra en büyük rütbe şehitliktir, sonra gaziliktir. Bu memleketin kurucusu da gazi, ülkenin kurucusu da gazi meclisi de gazidir. Biz ayrı bir milletiz, kendi vatanını bizim gibi savunan bir millet olmadığını biliyoruz. Başkalarına sahip çıkma konusunda da diğerleri gibi olmadığımız için düşmanımız çok. Kendi dertlerimizin çaresini bulduğumuz kadar diğer toplumların dertlerine de çare olmaya devam ediyoruz. Tarih boyunca böyle oldu, bundan sonra da olacak. Milletin varlığına kastetmek isteyen çakal sürüsü milletin tanklarını bu halkın üzerine sürdü. Benim paramla aldığın tankın varsa, benimde iman dolu göğsüm var diyerek meydana çıktı. Uyanık olmak zorundayız. Çok çalışacağız, birbirimizi sevip, güveneceğiz" ifadelerini kullandı.

Şehit aileleri ve gazilerin bir araya geldiği yemekte konuşan Deniz Kurmay Albay Ali Kibar'da, "Atamızın gazi unvanını aldığı gün kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimize hiçbir şeyle ölçülemeyecek olan yaptıkları için şükranlarımızı sunuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Haber Merkezi

Uluslararası Arıcılık Kongresi Beykoz'da yapılacak
Önceki Uluslararası Arıcılık Kongresi Beykoz'da yapılacak
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz