Beykoz Kaymakamlığı, engelli evlerine dokunacak

  • Güncelleme: 04.07.2017 21:51
  • Okunma: 7801 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kaymakamlığı himayelerinde Omurilik Felçliler Derneği ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın birlikte yürüteceği proje, engellilere umut olacak.
Beykoz Kaymakamlığı, engelli evlerine dokunacak

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, makamında düzenlediği basın toplantısıyla "Engelsiz evim" adı verilen projeyi tanıttı. Beykoz basının ilgi gösterdiği proje gelecek başvuru yoğunluğuna göre şekillenecek.

Engelli olmanın bedensel ve zihinsel fonksiyonlardaki hasarlar nedeniyle meydana gelen kayıpların yarattığı bir olgu olduğu ifade edilen basın toplantısında TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Beykoz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Selim Safi ve gazeteciler katıldı.

Ülke genelinde yapılan araştırmalarda engellilerin sosyal dezavantajlara sahip olduğu göz önüne serilirken, bu durumun yaşattığı eşitsizlikler engellileri toplumun pozitif ayrımcılığa maruz kalan gruplarından bir tanesi haline getiriyor.

Bölge de engelli vatandaşlarımız için sosyal sorumluluk üstlenen kamu kurumları faaliyetlerini yürütürken, bu kurumlar engelli vatandaşları düşünerek yürüyebileceği kaldırımlar, parklar inşa etmekte, ulaşım hizmetlerinde kolaylık sağlayacak çalışmaları sürdürmenin yanı sıra bu çerçevede proje çalışmaları geniş bir şekilde devam ediyor.

Engellilerin hane dışındaki yaşamlarına odaklanan kurum çalışmalarının yanı sıra "Engelsiz evim" projesi ile yaşamlarının büyük bir çoğunluğunu evinde geçiren engelli vatandaşların gündelik hayatlarını kolaylaştırmak üzere düşünülen projede engelli vatandaşların yaşamlarının kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Beykoz Kaymakamlığı himayelerinde bugün tanıtımı gerçekleştirilen projeden yararlanmak isteyen vatandaşlar Beykoz Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezine başvurarak yararlanma hakkı elde edecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz