Beykoz Kaymakamı vermedi, İdare Mahkemesi verdi

  • 1
  • 11469
Beykoz Kaymakamı vermedi, İdare Mahkemesi verdi

Daha önce Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın vermediği izin davalık olmuştu.

Geçtiğimiz aylarda Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Güner ve Necla Çağlayan hakkında hazırlanan müfettiş raporlarını yetersiz bulduğu için soruşturma izni vermemişti. Türk-Eğitim Sen 3 No'lu Şube Yöneticileri ise konuyu yargıya taşımış, görevin kötüye kullanılması iddiasıyla dava açmıştı. Türk Eğitim-Sen İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu ve arkadaşları tarafından İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde açılan dava karara bağlandı. Buna göre Bölge İdare Mahkemesi, Kaymakam Süleyman Erdoğan'ın 'soruşturma izni verilmemesine' ilişkin kararını bozdu ve haklarında ön inceleme yapılan görevliler hakkında soruşturma izni verilmesine 'oybirliğiyle' karar verdi.

Önce, Türk Eğitim-Sen İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Beykoz İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Necla Çağlayan ve Ahmet Güner hakkında, kurum müdürlerinin performans değerlendirmeleri sürecinde 'kişiye özel uygulamalar' içine girdikleri dolayısıyla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise söz konusu süreçte 'kişiye özel uygulamalar' olup olmadığının soruşturulmasına yeterli kanıt elde olmadığı için soruşturma iznini vermedi.

Ali İhsan Hasanpaşaoğlu ise Kaymakam Süleyman Erdoğan tarafından verilen 'soruşturma izni verilmemesi' kararını bu kez İdari Yargıya taşıdı. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda ise Birinci Kurul Başkanı ve 2 Üyesi, Kaymakam Erdoğan'ın kararını 'yöntem ve yasaya uygun olmaması' nedeniyle bozdu. Toplamda 3 kişinin yer aldığı kurur, aldığı bu kararı 'oybirliğiyle' verdi. Buna göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde adı geçen görevlilerin görevini kötüye kullanıp kullanmadığı hususu yeniden ele alınacak ve konu Kaymakam Süleyman Erdoğan'ın 'soruşturma izni vermemesine' rağmen soruşturulacak.

Haber Merkezi

Millete Ferman Olmaz
Önceki Millete Ferman Olmaz
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (1 Yorum)

burhan (10 yıl önce)

bölge idare mahkemesinin kararını da yayınlasaydınız da bütün cümle alem bunların ne olduklarını görseydi.....

Yorum Yaz